Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Thessla z odzyskiem wilgoci


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 628
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie wilgotność bezwględna w domu spadła do poniżej 9g/m3. Patrząc na prognozy wróciłem do ERV.

 

Co ciekawe, w wymienniku już zbierała się woda w sporych ilościach. Po ścianie przy wyrzutni lała się woda. W domu było nagromadzone mnóstwo wilgoci.

Ale czy to aż tak źle? Zapas na zimowe miesiące. Gdyby nie te deski, to nic bym z tym nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wilgotność bezwględna w domu spadła do poniżej 9g/m3. Patrząc na prognozy wróciłem do ERV.

 

Co ciekawe, w wymienniku już zbierała się woda w sporych ilościach. Po ścianie przy wyrzutni lała się woda. W domu było nagromadzone mnóstwo wilgoci.

Ale czy to aż tak źle? Zapas na zimowe miesiące. Gdyby nie te deski, to nic bym z tym nie robił.

 

No to ładnie udało się Ci osuszyć w krótkim czasie. Choćby do tego warto mieć ten hrv, ja co bym nie robił nie mogę zejść niżej niż 11g/m3, mimo że na zewnątrz już kilka dni z rzędu są okolice 6g/m3, a po praniu lub kąpieli leci nam szybko do 13-14 g/m3.

Piszesz że tylko ze względu na deski - a ja również z powodu słabo schnącego prania oraz obawy, aby gdzieś w narożniku coś nie wyszło- wszak punkt rosy to już było ok 15st, więc przegroda w jakimś narożniku teoretycznie mogłaby chyba tyle mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie udało się Ci osuszyć w krótkim czasie. Choćby do tego warto mieć ten hrv, ja co bym nie robił nie mogę zejść niżej niż 11g/m3, mimo że na zewnątrz już kilka dni z rzędu są okolice 6g/m3, a po praniu lub kąpieli leci nam szybko do 13-14 g/m3.

Piszesz że tylko ze względu na deski - a ja również z powodu słabo schnącego prania oraz obawy, aby gdzieś w narożniku coś nie wyszło- wszak punkt rosy to już było ok 15st, więc przegroda w jakimś narożniku teoretycznie mogłaby chyba tyle mieć.

 

coś dziwnego z tą wilgocią masz w domu :(. U mnie teraz - okolice Wrocławia, świeci od rana słońce, otwarte drzwi tarasowe, temp. w domu 23 stopnie, wilgotność 34 %. Na noc pewnie będę musiał włączyć nawilżacz. Może masz wyciek wody w domu :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczar, ja też póki co wymiękłem z wymiennikiem z odzyskiem. Cały rok wilgotność była w okolicy 50~60% chociaż mojej desce kompletnie nic złego się nie dzieje ani nie działo.

HRV jednak ma większy sens.... a ERV można zostawić tylko na wielodniowe/tygodniowe okresy przymrozków. Chociaż coś czuje, że dopiero w styczniu/lutym wilgotność spadnie w domu do mało akceptowalnych poźiomów.

 

Co do deski, to masz parkiet czy warstwową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska lita. Wilgotność zmierzona miernikiem stanleya pokazuje od 11 do 13%. 11 to górna granica, 13 to już trochę za dużo i potwierdza się teoria, że jednak długotrwałe wystawienie na taką wilgotność, plus ciasno ułożony parkiet dały taki rezultat.

 

Kiedy miałem tylko hrv, to dom był wiecznie suchy, wilgotność bezwgledna w domu była w sumie niewiele wyższa od nawiewu. Teraz gdy dzięki erv nabral wilgoci, to spadek nawet przy hrv jest bardzo powolny. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że zimy jeszcze nie ma. Więc wymiana na okresy od wiosny do jesieni na hrv może mieć sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska lita. Wilgotność zmierzona miernikiem stanleya pokazuje od 11 do 13%. 11 to górna granica, 13 to już trochę za dużo i potwierdza się teoria, że jednak długotrwałe wystawienie na taką wilgotność, plus ciasno ułożony parkiet dały taki rezultat.

 

Kiedy miałem tylko hrv, to dom był wiecznie suchy, wilgotność bezwgledna w domu była w sumie niewiele wyższa od nawiewu. Teraz gdy dzięki erv nabral wilgoci, to spadek nawet przy hrv jest bardzo powolny. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że zimy jeszcze nie ma. Więc wymiana na okresy od wiosny do jesieni na hrv może mieć sens...

 

Też tak miałem... ogólnie moim problemem był zbyt słabo opomiarowany dom.

Salon, kuchnie miałem przewentylowaną, zimą była niska wilgotność spadająca poniżej 40% Ale pozostałe pomieszczenia były na poziomie idealnym. Nie wiedziałem.

Kupiłem ERV i ... salon zrobił się akceptowalny 45~60% a reszta 60++ nawet 75% dochodziło. Dodatkowo CO2... pokazuje czy aby nie wiejesz zbyt intensywnie. To ważne też dla niektórych pomieszczeń. Ja w sumie korzystam z biegu I ustawionego na 60~80m3 i II na jakieś 110~120m2.

 

Mnie pomogło wrzucenie przepustnic do kanałów w salonie, ja mam otwartą antresolę więc tak czy siak powietrze tam ma najłatwiejszą drogę do wymiany. Musiałem znacznie przykroić tam przepływy. A ze względu na dysze zamias anemostatów inaczej nie mogłem.

 

W swoim wypadku też najpierw zbadaj dystrybucję powietrza czy aby na pewno jest bardzo dobrze zrównoważona we wszystkich pomieszczeniach.

 

Co do podłogi... lita.. fajna. Też chciałem, ale się nie odważyłem.

Mam warstwową i nawet pomimo tego, że tydzień po przyklejeniu mojej zalałem dom 1m3 wody... bo sobie rurka pękła.. to podłoga wyszła prawie bez szwanku... 1 deska częściowo się odspoiła a cały dom miał 1~2cm wody stojącej przez pewnie parę godzin.

Teraz nie zamienił bym jej na żadną inną formę wykończenia podłogi.

Zwłaszcza jak bajdurzeniem o podłogówce i puszczaniu zbyt ciepłej wody przestałem się przejmować. Wszystko jest pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pierwszy post, chociaż forum i posty o ERV TG i IZZI obserwuję pewnie od roku.

Mam instalację reku, ale bez jednostki, bo do tej pory były ważniejsze wydatki.

Do czasu...jak muszę rozszczelniać okna, bo łazienka + pokój gdzie są mostki cieplne pojawiła się wilgotność powyżej 70%...

Dom to bliźniak typu klocek po totalnym remoncie. Brakuje tylko ocieplenia ścian, ale już jest bardzo szczelny.

Mieszkam od świąt wielkanocnych. Latem - otwarte okna i wszystko grało. Teraz jest dramat. W ciągu 2 tygodni start ocieplania.

 

Wracając do REKU:

Powierzchnia 109m2, objętość netto nie licząc zabudów 295m3. Więc raczej 400'tka.

Ostatnio rozpatrywałem: IZZI 402 i TG 400V ENTHALPY.

Na plus IZZI 402 oczywiście cena, ale minus to że w ogóle nie jest dostosowany do HRV - choćby brak odpływu skroplin...

Dlatego ze względu na tą wilgotność w domu i na zewnątrz + Wasze posty ERV vs HRV, coraz bardziej łamię się w stronę TG 400V ENERGY+ lub ENERGY ++

Do tego w przypadku spadku wilgotności w zimie dokupiłbym wymiennik ERV z filtryaero i w cenie TG 400V ENTHALPY miałbym prawie to samo z 2 wymiennikami.

1. Doradźcie proszę czy dobrze kminię?!

2. Jeśli tak to jaki model TG - czy lepiej z tą kontrolą filtrów czy bez?!

3. Czego istotnego brakuje ENERGY vs ENTHALPY? Bodajże nagrzewnicy? - czy jest niezbędna?

Rekuperator muszę zamówić asap!

 

P.S. Deskę mam warstwową na podłogówce - na razie chyba wszystko dobrze :)

 

Z góry dzięki i Pozdrawiam!

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pierwszy post, chociaż forum i posty o ERV TG i IZZI obserwuję pewnie od roku.

Mam instalację reku, ale bez jednostki, bo do tej pory były ważniejsze wydatki.

Do czasu...jak muszę rozszczelniać okna, bo łazienka + pokój gdzie są mostki cieplne pojawiła się wilgotność powyżej 70%...

Dom to bliźniak typu klocek po totalnym remoncie. Brakuje tylko ocieplenia ścian, ale już jest bardzo szczelny.

Mieszkam od świąt wielkanocnych. Latem - otwarte okna i wszystko grało. Teraz jest dramat. W ciągu 2 tygodni start ocieplania.

 

Wracając do REKU:

Powierzchnia 109m2, objętość netto nie licząc zabudów 295m3. Więc raczej 400'tka.

Ostatnio rozpatrywałem: IZZI 402 i TG 400V ENTHALPY.

Na plus IZZI 402 oczywiście cena, ale minus to że w ogóle nie jest dostosowany do HRV - choćby brak odpływu skroplin...

Dlatego ze względu na tą wilgotność w domu i na zewnątrz + Wasze posty ERV vs HRV, coraz bardziej łamię się w stronę TG 400V ENERGY+ lub ENERGY ++

Do tego w przypadku spadku wilgotności w zimie dokupiłbym wymiennik ERV z filtryaero i w cenie TG 400V ENTHALPY miałbym prawie to samo z 2 wymiennikami.

1. Doradźcie proszę czy dobrze kminię?!

2. Jeśli tak to jaki model TG - czy lepiej z tą kontrolą filtrów czy bez?!

3. Czego istotnego brakuje ENERGY vs ENTHALPY? Bodajże nagrzewnicy? - czy jest niezbędna?

Rekuperator muszę zamówić asap!

 

P.S. Deskę mam warstwową na podłogówce - na razie chyba wszystko dobrze :)

 

Z góry dzięki i Pozdrawiam!

 

Piotr

 

Cześć,

szczerze mówiąc jestem w podobnej sytuacji do twojej (kubatura pomieszczeń, podwyższona wilgotność i to w sumie też mój pierwszy post na forum) z wyjątkiem tego że nie mam jeszcze instalacji reku.

 

Natchniony tym tematem: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?376048-Rekuperatory-Reventon

zacząłem szukać jakiegoś Holtopa na wentylatorach EC. Weber Premium okazał się niedostępny podobno do drugiej połowy Listopada, co pozwoliło mi się skupić na głębszych poszukiwaniach.

Przeczytałem końcówkę tego tematu o problemach z podwyższoną wilgotnością na ERV i pomyślałem że chińskie centrale na wymiennikach celulozowych to jednak nie jest to.

Ale wpadł mi w oko jeszcze jeden produkt który Weber branduje, czyli Req Compact 500 (u producenta Holtop CFA 500T). Straszna kobyła, kosztuje 6k (więc o 2k drożej niż planowałem pierwotnie wydać), zdecydowanie na moje potrzeby jest przewymiarowana, ale to w sumie chyba najtańszy sensowny reku z HRV na rynku.

 

Sam go mocno rozważam, ale że tak powiem w temacie jestem lajkonikiem, nie wiem czy dobrze sam doradzam, proszę o mądrzejsze osoby o rzucenie okiem na ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie... rekuperator NIE MA WENTYLOWAĆ Kubatury.... dom 109m2 i reku 400? Po kiego grzyba... mocniejsze rekuperatory instaluje się tylko jeślu użytkowników będzie więcej lub instalacja jest na tyle skomplikowana, że opory są większe niż powinno...

Ptasio głowi instalatorzy tylko wmawiają cuda, że rekuperator im większy tym lepiej... albo rzekomi użytkownicy którzy się na to nabili i nie są nawet świadomi tego, że oni się też nabili w butelke.

Chcesz mieć komfortowy dom? Wentyluj tyle ile trzeba. Po kiego tornado w domu i przesuszanie. Ustawienia rekuperatora nie są 0 lub 1. To szereg zmiennych które trzeba dobrać

poziom CO2, poziom wilgotności, ilość użytkowników, łazienek i nawet rodziny które w ogóle nie gotują będą musiały mieć inne ustawienia niż te gotujące. No i rozmieszczenie pomieszczeń wraz z oporami. To determinuje jaki rekuperator potrzebujemy a NIE KUBATURA!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gik Ty wymieniłeś sam wymiennik na erv?

 

Ja miałem pomiar wilgotności w kilku punktach i wszędzie wychodziło podobnie, oczywiście w zależności od temperatury. Było sucho jak pieprz, a przy nawilżaczy wymiennik topił się w wodzie.

 

Tak, sam wymieniłem. A ten pomiar wilgotności to miałes kiedy? Powiem Ci... że on powinien byc wykonany po co najmniej pół rocznym zamieszkaniu domu.

 

Kiedy dom jest świeży to wciąż ma gigantyczną bezwładność... wciągnie wielkie ilości wilgotności i zakłamie rzeczywistość. A poźniej kiedy coś zmienisz to zanim się to unormuje to też mija sporo czasu, bo zanim ta wilgotność się obniży to też trwa...

 

moja rada co do biegów.

0 - nieobecność u mnie 20~30m3/h

1 - bieg standardowy zimowy, wentylacja osłabiona, 60~80m3

2 - bieg letni, wilgotność zwiększona 120m3

3 - przewietrzanie. Ja ustawiłem sobie 240m3 z 300m3 Daje rade w zupełności.

mój dom to około 130m2 z otwartą przestrzenią nad połową domu. Mieszane powietrze jest wręcz wskazane bardziej niż w zwykłych domach, bo ciepło leci pod dach bez oporów.

Mam 2 +1 osoby.

Edytowane przez Gik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sam wymieniłem. A ten pomiar wilgotności to miałes kiedy? Powiem Ci... że on powinien byc wykonany po co najmniej pół rocznym zamieszkaniu domu.

 

Kiedy dom jest świeży to wciąż ma gigantyczną bezwładność... wciągnie wielkie ilości wilgotności i zakłamie rzeczywistość. A poźniej kiedy coś zmienisz to zanim się to unormuje to też mija sporo czasu, bo zanim ta wilgotność się obniży to też trwa...

 

moja rada co do biegów.

0 - nieobecność u mnie 20~30m3/h

1 - bieg standardowy zimowy, wentylacja osłabiona, 60~80m3

2 - bieg letni, wilgotność zwiększona 120m3

3 - przewietrzanie. Ja ustawiłem sobie 240m3 z 300m3 Daje rade w zupełności.

mój dom to około 130m2 z otwartą przestrzenią nad połową domu. Mieszane powietrze jest wręcz wskazane bardziej niż w zwykłych domach, bo ciepło leci pod dach bez oporów.

Mam 2 +1 osoby.

 

pytanie jaki masz poziom CO2 w domu a szczególnie w sypialniach tak powiedzmy pomiędzy 4 a 8 rano ?. Ja aby utrzymać CO2 na jakimś sensownym poziomie musiałem niestety dość mocno podnieść wymianę, nad ranem mam ustawione 200m3 (dom ma 130m2 (bez garażu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jaki masz poziom CO2 w domu a szczególnie w sypialniach tak powiedzmy pomiędzy 4 a 8 rano ?. Ja aby utrzymać CO2 na jakimś sensownym poziomie musiałem niestety dość mocno podnieść wymianę, nad ranem mam ustawione 200m3 (dom ma 130m2 (bez garażu)

 

Tak, to najważniejsze pytanie...

u mnie wygląda to tak.

co2.jpg

 

Najgorzej jest wieczorem. U mnie w sypialni jest dodatkowo noworodek. Budzi się co chwilę, zwykle wzrosty CO2 własnie to obrazują.

 

To, że musiałeś podnieść wymianę... zwyczajnie czasem lepiej przykręcić wymianę w innym pomieszczeniu, wtedy automatycznie np. sypialnia dostanie więcej powietrza. 200m3 to naprawdę spore zawirowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sam wymieniłem. A ten pomiar wilgotności to miałes kiedy? Powiem Ci... że on powinien byc wykonany po co najmniej pół rocznym zamieszkaniu domu.

 

Kiedy dom jest świeży to wciąż ma gigantyczną bezwładność... wciągnie wielkie ilości wilgotności i zakłamie rzeczywistość. A poźniej kiedy coś zmienisz to zanim się to unormuje to też mija sporo czasu, bo zanim ta wilgotność się obniży to też trwa...

 

 

Wilgotnosc mierzylem od samego początku. Pierwsza zima sucho jak pieprz. Potem bylo cale lato - wilgotnosc w domu dosc wysoka. Zima nawilzacz zasuwal w mrozy non stop/ Na wiosne 2021 wymienilem wymiennik, nawilzacz nadal pracowal, ale 80% mniej roboty mial. Potem lato tradycyjnie i ostatnia zima ERV wspomagany nieznacznie przez nawilzacz. Tyle, ze juz w październiku wrześniu zdarzały się pojedyńcze odpalenia nawilżacza.

W tym roku mam obniżoną temperaturę o 1 stopień, więc siłą rzeczy mam też wyższą wilgotność.

Po kilku dniach z HRV mam wilgotność w okolicy 50-52% - taką w sam raz.

 

W sypialni drzwi otwarte czy zamknięte? Bo przy otwartych to sprawa jest o wiele prostsza i dyfuzja załatwia sprawę.

 

Taka ciekawostka - śpimy w sypialni, zamknięte drzwi. Poziom CO2 się podnosi, ale na wywiewie niekoniecznie. Wieczorem wszyscy siedzą w salonie, poziom CO2 na wywiewie jest uśrednioną wartością z całęgo domu. Ale gdy wszyscy idą do łazienek, nagle skacze?

Liczba osób jest ta sama, ale nie ma dyfuzji i co2 wydzielane przez ludzi trafia prosto do wywiewu nie mieszając się z powietrzem z całego domu.

Edytowane przez Owczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotnosc mierzylem od samego początku. Pierwsza zima sucho jak pieprz. Potem bylo cale lato - wilgotnosc w domu dosc wysoka. Zima nawilzacz zasuwal w mrozy non stop/ Na wiosne 2021 wymienilem wymiennik, nawilzacz nadal pracowal, ale 80% mniej roboty mial. Potem lato tradycyjnie i ostatnia zima ERV wspomagany nieznacznie przez nawilzacz. Tyle, ze juz w październiku wrześniu zdarzały się pojedyńcze odpalenia nawilżacza.

W tym roku mam obniżoną temperaturę o 1 stopień, więc siłą rzeczy mam też wyższą wilgotność.

Po kilku dniach z HRV mam wilgotność w okolicy 50-52% - taką w sam raz.

 

W sypialni drzwi otwarte czy zamknięte? Bo przy otwartych to sprawa jest o wiele prostsza i dyfuzja załatwia sprawę.

 

Taka ciekawostka - śpimy w sypialni, zamknięte drzwi. Poziom CO2 się podnosi, ale na wywiewie niekoniecznie. Wieczorem wszyscy siedzą w salonie, poziom CO2 na wywiewie jest uśrednioną wartością z całęgo domu. Ale gdy wszyscy idą do łazienek, nagle skacze?

Liczba osób jest ta sama, ale nie ma dyfuzji i co2 wydzielane przez ludzi trafia prosto do wywiewu nie mieszając się z powietrzem z całego domu.

 

Tak, moje wartości są teraz przy drzwiach otwartych. Słuszna uwaga. Zamknięte drzwi pogarszają wyniki. Mniej więcej wartości są 2x wyższe. Zasady i wygląd wykresu zostajnie taki sam.

 

Z łazienkami też się męczyłem, wszystkie inne wywiewy musiałem moco okroić, zostały raczej ledwo uchylone. Co do zależności z wilgotnością... nie patrzyłem jak się to sprawuje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIK , dzięki za odpowiedź.

 

Rany boskie... rekuperator NIE MA WENTYLOWAĆ Kubatury.... dom 109m2 i reku 400? Po kiego grzyba... mocniejsze rekuperatory instaluje się tylko jeślu użytkowników będzie więcej lub instalacja jest na tyle skomplikowana, że opory są większe niż powinno....

 

Ok. No to 109m2 po podłodze. Netto nie licząc zabudów pewnie ok. 101m2.

Typowa rodzina 2+2, z czego najmłodszy synek śpi z nami w sypialni.

 

Jeśli chodzi o opory to nie wiem / nie znam, bo nie dostałem takiej informacji przy montażu. Instalacja na spiro piony i poziomy peflex. Wydaje się być ok.

Dlatego że nie znam ciśnienia to wolałem się zabezpieczyć, dlatego też wybierałem 400'tkę, ale przyznam że też mam wątpliwości czy nie wystarczy 300'tka?

 

Natomiast pasują mi wyjścia górne - czyli brałem pod uwagę IZZI 402 i do tego przyrównałem TG 400 V.

 

Chcesz mieć komfortowy dom? Wentyluj tyle ile trzeba. Po kiego tornado w domu i przesuszanie. Ustawienia rekuperatora nie są 0 lub 1. To szereg zmiennych które trzeba dobrać

poziom CO2, poziom wilgotności, ilość użytkowników, łazienek i nawet rodziny które w ogóle nie gotują będą musiały mieć inne ustawienia niż te gotujące. No i rozmieszczenie pomieszczeń wraz z oporami. To determinuje jaki rekuperator potrzebujemy a NIE KUBATURA!.

 

Łazienka 1 + małe WC, użytkowników 4 jak wyżej, gotujemy bardzo dużo, żona pracuje zdalnie, więc non stop rosół się gotuje... Suszarka ostatnio wymieniona na bębnową, bo na raszkach nic nie schło. Sypialnie: 8m2 dla dziecka, 12m2 dla dziecka i 17m2 dla rodziców.

Salon otwarty na kuchnię, korytarz i klatkę schodową. Czyli na parterze ok. 50m2 tylko WC jest za drzwiami.

 

 

P.S. Zapytałem w filtryaero czy mają wymiennik HRV dla TG AP4 400V i odpisali najpierw, że jeszcze nie. W drugim mailu Pan pyta o wymiary...

Czy ktoś ma ten najnowszy pionowy AP4? Czy jest opcja zmierzyć i podesłać wymiary oraz model wymiennika?!

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIK , dzięki za odpowiedź.

 

 

 

Ok. No to 109m2 po podłodze. Netto nie licząc zabudów pewnie ok. 101m2.

Typowa rodzina 2+2, z czego najmłodszy synek śpi z nami w sypialni.

 

Jeśli chodzi o opory to nie wiem / nie znam, bo nie dostałem takiej informacji przy montażu. Instalacja na spiro piony i poziomy peflex. Wydaje się być ok.

Dlatego że nie znam ciśnienia to wolałem się zabezpieczyć, dlatego też wybierałem 400'tkę, ale przyznam że też mam wątpliwości czy nie wystarczy 300'tka?

 

Natomiast pasują mi wyjścia górne - czyli brałem pod uwagę IZZI 402 i do tego przyrównałem TG 400 V.

 

 

 

Łazienka 1 + małe WC, użytkowników 4 jak wyżej, gotujemy bardzo dużo, żona pracuje zdalnie, więc non stop rosół się gotuje... Suszarka ostatnio wymieniona na bębnową, bo na raszkach nic nie schło. Sypialnie: 8m2 dla dziecka, 12m2 dla dziecka i 17m2 dla rodziców.

Salon otwarty na kuchnię, korytarz i klatkę schodową. Czyli na parterze ok. 50m2 tylko WC jest za drzwiami.

 

 

P.S. Zapytałem w filtryaero czy mają wymiennik HRV dla TG AP4 400V i odpisali najpierw, że jeszcze nie. W drugim mailu Pan pyta o wymiary...

Czy ktoś ma ten najnowszy pionowy AP4? Czy jest opcja zmierzyć i podesłać wymiary oraz model wymiennika?!

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

Piotr

 

Napisali sami z siebie drugiego maila, czy dopytywałeś?

Ja pytałem 2tyg temu, dostałem info że nie ma takiej opcji. Ale może jak zobaczą większe zainteresowanie, to coś pomyślą.

Wymiary to TG 300/400/500h to: 366 x 366 x 345 mm

Jeśli dostaniesz jakieś info nt możliwości pozyskania wymiennika HRV, to wrzuć proszę tutaj info. Ja bym chętnie kupił. Szukam już 2tyg, ale nigdzie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...