Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kosiarka Viking nie odpala po dłuższym koszeniu


Recommended Posts

Nawet jeśli kopnie, to przecież nie zabije a zawsze jedno doświadczenie więcej. Świecę chwytasz przez grubą suchą szmatę, dotykając do silnika uziemiasz ją i starujesz kosiarkę. Widzisz iskrę, lecz nie wiesz czy jest we właściwym momencie. Jeśli przerywacz jest mechaniczny (młoteczek i kowadełko) to ustawiasz żaróweczką. Otwarcie przerywacza zaświeca żaróweczkę, najczęściej powinno to być kilka stopni przed ZZ (kąt wyprzedzenia zapłonu). Kto przygodę z motoryzacją zaczynał od Syreny czy Malucha, ten wie w czym rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p.....lę!! Nie czuję się Ramzesem, żyć mi się chce (choć niekiedy nachodzą mnie wątpliwości czy warto? ) , trochę mojego koleżeństwa jeszcze żyje ale młodsi bez wizyty w serwisie ni hu, hu? Kilka dni temu na DW36X widziałem autko zaparkowane na niewidocznym zakręcie + wzniesienie + podwójna ciągła, trójkat ostrzegawczy 15 metrów z tyłu, bo mnie powietrze z lewego przodu ujszłooo. Buuuuu. Fakt, kapeć jak wół, lecz do cholery 50 czy 100m można było podjechać i stanąć furką na poboczu zostawiając tylko lewy bok na asfalcie aby było jak lewarek ustawić. Koleś obok wisi na komórce i wzywa pomoc drogową. Smarkacze już koła zmienić nie potrafią, gdy ja bajtlem będąc sam przekładałem opony w Syrenie. Lewarek, klucz, spuszczenie powietrza, dwie łyżki po pół metra, zmiana opony, dwieście pięćdziesiąt razy pompką, koło na oś. I tak cztery razy. A oponki były twarde jak kartofle, nie takie mięciutkie jak obecnie. Dziś to wyuczona bezradność. Za to właściwe pieśni śpiewać umieją czy raczej umią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p.....l. Smarkacze już koła zmienić nie potrafią, gdy ja bajtlem będąc sam przekładałem opony w Syrenie.

 

 

Nie narzekaj, dzięki temu że on nie umie to Ty masz emeryturę. Bo przeca Pan z pomocy drogowej płaci ZUS które idzie na wypłatę Twojej emerytury. Zawsze patrz na słoneczną stronę życia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, szlag z ZUSem bo i tak musze dalej płacić zdrowotne choć przychodnie odwiedzam prywatnie. Lecz do diabła jakieś elementarne zasady bezpieczeństwa na drodze ( i wszędzie ) powinny obowiązywać. Jeśli koła odpadną to stoję na środku drogi, ale dopóki fura stoi na kołach to można ją przemieścić nieco do przodu lub ze dwa metry w bok. Wystarczy użyć to małe, szare, pofałdowane. Czy dożyję czasów że moje wnuki w szkole, z podstawy programowej dowiedzą się czegoś istotnego oprócz kluczowych kwestii że Mickiewicz/Słowacki/.... wielkim poetą był?

 

1507820900_ou8ig3_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj, dzięki temu że on nie umie to Ty masz emeryturę. Bo przeca Pan z pomocy drogowej płaci ZUS które idzie na wypłatę Twojej emerytury. Zawsze patrz na słoneczną stronę życia:D

Kiedyś obiecywali że moja (przyszła) emerytura będzie płacona z moich (obecnych i wcześniejszych) składek :)

Niektórzy chyba nadal w to wierzą :D

 

PS Czyli 13-stki i 14-stki płacone są z moich składek a nie z tzw. zusuowo-państwowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarz umysłów nie raczył się zorientować (nie dał odgłosu paszczą) czy kosiarka ma przerywacz mechaniczny czyli nastąpiło normalne zużycie eksploatacyjne styków przerywacza wymagajace okresowej regulacji. A może to diszel? Czyli silnik Diesla ze samoczynnym zapłonem i zapala się niczym stary Ursus vel Lanzbuldog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam takiego gdy na przełomie lat 50/60 takim Ursusem rozbierano zabudowania fabryczne widoczne z domu. Odległość na oko 120m, ze 20 m niżej czyli widok prawie jak z loży w kinie. Na hak z tyłu mocowano linę i tą metodą zawalono mury i próbowano wyciągać jakieś zbiorniki z piwnic. Ciężar był zbyt duży czy kąt liny niewłaściwy albo operator o marnych umiejętnościach, bo kilkunastokrotne próby o mało co nie skończyły się tragicznie. Szarpnięcia liną stawiały traktor dęba i dopiero przednia oś podniesiona na chłopa czyli reflektory w niebo, sugerowały kierowcy konieczność naciśnięcia sprzęgła. Taki spektakl mieliśmy przez kilka dni. Obiekt musiał być zburzony, bo to poniemiecka fabryka była... Opuszczone/porzucone mienie poniemieckie... Ileż takiego majątku szlag trafił, to szkoda gadać.

Traktor był dokładnie taki:

Rozruch za pomocą kierownicy to był hicior, tego się nie zapomina. Akustyka donośna, przegrała tylko raz gdy pojawił się na szosie walec parowy - prawie jak parowóz! Mieszkaliśmy wtedy 2,5 km od końcowej stacji kolejowej i ponad 100 m wyżej, więc "parowóz" w takim miejscu to był ewenement.

 

Po takich wydarzeniach, do 1968 był spokój w okolicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...