Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Myszy zjadły mi kanały od WM :))))


Recommended Posts

Jak w temacie - ostatnio zauważyłem, że nawiew jest słabszy niż zawsze, poza tym brakowało mi tego wrażenia świeżości po wejściu do domu.

Pełen złych przeczuć dokopałem się na strychu do kanałów od nawiewu MW - myszy zrobiły sobie trening zębów i moje kanały (termoflexy DECa) wyglądają jak ser szwajcarski :eek:

No więc trzeba dać nowe kanały i teraz pytanie - iść od razu w sztywne stalowe kanały, czy w polietylen? Kusi mnie stal, bo tego na pewno myszy nie ruszą, ale trochę dużo pracy z nimi - PE znacznie łątwiejsze do ułożenia...

A miał wogóle ktoś z Was (lub słyszał) o podobnym problemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w polietylen i zamontował łapki, tutki, itp....albo kota który niekoniecznie musi być w domu:cool:

Ja tak mam a jestem silnie uczulony na mojego sierściucha ale odkąd jest myszy, ptaki i inne żyjątka nie ważą sie rywalizować z kotem - no chyba, że jeż ale w tym roku razem współpracują:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadkom z rabatek zajumaj aksamitki śmierdziuszki tak z dwa kilo samych kwiatków, a daj nowe kanały jakie będa ci wygodnie. Rozsyp je na strychu owszem nieładnie pachną . Ale gryzoniom to odór niemożliwy do wytrzymania wyprowadzą się. I posadź dookoła domu . Głodówki w styropianie długo nie wytrzymają . No i uszczelnij zabezpiecz wszelkie możliwe wejścia na przyszłość. Pamiętaj łeb myszy zmieści się w centymetrowej dziurze/szparze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No i wymieniłem.

Były kanały z termoflexu (DECa) a teraz są stalowe, gładkie rury.

Czy coś się zmieniło? Ano wiele. Po pierwsze, wzrosły przepływy (zapewne dzięki gładkim ściankom kanałów) ale i głośność i to znacznie. Teraz na połowie wydajności jest taki sam poziom jak wcześniej na 100%. Ale przynajmniej teraz kanały będą "wieczne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...