Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabudowa- problem od kilku lat


driven22

Recommended Posts

Witam,

Mam mały problem z kominkiem - czyli często opisywany problem specyficznego zapachu który pojawia się po np 30-50minutowym paleni i potrzebuję porady (troche chemiczny)- nie jest to zapach drewna, wędzarni, przypalanego kurzu itp. Zabudowa wykonana ze 3-4 lata temu.

- wkład UNIFLAM 700 Optima 14kw

- specjalne płyty do zabudowy (nie ma w środku wełny, taśm itp)

- rura nierdzewka spiro na wylocie

- 2 kratki dekompresyjne

- 2 kratki wylotowe (17x30 cm- wymiar brutto) po obu stronach

- 2 kratki tunelowe na wlocie 6x37 cm czynnej (netto) po obu stronach

 

Kominek jako kominek służy wyłącznie dla atmosfery- nie miał grzać itp. jednorazowo 2-3 szczapy olchy dyfer zazwyczaj na 1/2 otwarty żeby nie wytwarzać za dużej temp.

Szyba bardzo długo jest czysta, co do jego wykonania nie mam zarzutów.

 

Teraz pytanie- skąd ten zapach, kominek już dziesiątki razy przepalony więc na pewno nie farba, nie ma się co tam topić gdyż nie taśm i wełny ani kurzu (specjalnie odkurzałem żeby zobaczyć czy jest różnica). Kratek wlotowych nie dało się powiększyć ze względów jak twierdził wykonawca dużego ryzyka że czołowy kamień pęknie.

 

Jedyne co mogę zrobić to powiększyć kratki wylotowe- ale nie wiem czy mato jakiś wpływ na ten zapach ? (jak nie to tylko do zburzenia, gdyż na piętrze zbyt intensywny jest ten zapach)

20200719_150429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...