Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimakonwektor z rekuperacją Mekar Double


Recommended Posts

Cześć,

 

przyglądając się klimakonwektorom znalazłem produkt łączący tę funkcję z rekuperacją: Mekar Double. W necie nie istnieją na jego temat inne informacje niż broszury producenta. Może ktoś z Was już się z nim spotkał, może coś o nim czytał i wie więcej.

 

EDIT

Link do strony producenta

http://www.mekar.co/fcu-with-integrated-heat-recovery.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca widzę zalety połączenia rekuperatora z chłodnicą w jedno urządzenie. Co poza mniejszym zapotrzebowaniem na przestrzeń dostajemy?

 

Stała temperatura nawiewu sterowana w jednym urządzeniu. Likwidacja odzysku ciepła podczas wentylacji w upalnych porach dnia. Wypłaszczenie amplitudy zmian temperatur w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała temperatura to o wiele za mało - trzeba jeszcze zrównoważyć zyski bytowe i słoneczne i dlatego klima dmucha z 6* kilka razy więcej m3/h niż wentylacja.

A odzysk ciepła załatwia bypass.

 

Przy 30 stopniach bypass nic mi nie załatwi, a klima będzie chłodzić ciepłe powietrze ciągle dostarczane przez wentylację. Tu wentylacja dostarcza schłodzone powietrze do wszystkich pomieszczeń i usuwa zużyte ciepłe. Zdaje sobie sprawę z tego, że klima schłodzi powietrze znacznie szybciej, ale tu znowu mam ciągły proces dostarczania schłodzonego, więc temperatura nie powinna przyrastać w takim tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 30 stopniach bypass nic mi nie załatwi, a klima będzie chłodzić ciepłe powietrze ciągle dostarczane przez wentylację.

 

Odnosiłem się dokładnie do tego stwierdzenia:

Likwidacja odzysku ciepła podczas wentylacji w upalnych porach dnia.

 

Do tego nie trzeba klimy - to załatwia właśnie bypass. Jak na dworze jest chłodniej, to powinien się otworzyć i zlikwidować odzysk.

 

Tu wentylacja dostarcza schłodzone powietrze do wszystkich pomieszczeń i usuwa zużyte ciepłe.

 

Mi w upały wentylacja nawiewa chłodniejsze niż jest na czerpni z COP nieosiągalnym dla żadnej pompy ciepła.

A klima sobie w razie potrzeby mieli powietrze wewnątrz. Nie zwiększając niepotrzebnie strat chłodu przez zwiększanie strumienia wentylacyjnego ponad potrzebę.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...