Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym zabezpieczyć kruszejący od wody i mrozu strop?


szaryb

Recommended Posts

Mam budynek nowobudowany (ok.9x10m), ale budowa została przerwana 2-3 lata temu, wylany strop ok. 14cm grubości miał mieć w teorii.

Beton niestety nie ja zamawiałem i widzę że został zamówiony po taniości, szajsowaty, może to i B20 ale mam wątpliwości (dokumentów oczywiście nie było).

Ekipa która obiecywała że wyrówna "prawie jak pod laser" zrobiła nieckę na środku że gołym okiem widać "fachowość" (i pewnie zabrakło z 1/2 kubika )- nie nadzorowałem wylewki - to było wylewane gdzieś na przełomie listopad/grudzień i pewnie bez dodatków.

Oczywiście w niecce zbiera się woda, tej zimy to już w ogóle przejścia przez "0" były chyba co drugi dzień.

Pomińmy dlaczego to wszystko się stało.

 

Uwikłany w sprawy rodzinne nie miałem czasu. W zeszłym roku, w akcie desperacji, gdzieś w listopadzie przy +4*C "wylałem" jakieś łaty z bogatszego CEM I 42 zmieszanego z piaskiem, ale na podłoże z usuniętą szczotką wodą. Odspoinowało się zimą i nie wiem czy gorzej nie zrobiłem.

 

Jak to zabezpieczyć po taniości na kolejne 2-4 lata?

 

ok. 20m2 najgorszych trzeba zabezpieczyć

Pomysły jakie przychodzą mi do głowy:

 

1/ biały klej do BK, na ścianach wydaje się trwały, resztkami "otynkowałem" cienko belit po którym ściekała woda, nie widać szkodzeń

2/ https://suez.com.pl/pl/p/BORNIT-SM-Sperrmoertel-Sperrmortel-Zaprawa-wodoszczelna-25kg/2605 -takie wynalazki nie na moją kieszeń raczej

3/ klej do klejenia terakoty klasy C2 (ok. 40zł worek)

4/ masy typu dysperbit (wiaderko lepszej firmy "czarnego kleju" ok 70-80zł)

5/ zostało mi 5kg wiaderko podkładu kwarcowego marki własnej z LM, smarować czy nie? klej do płytek mocniej wiąże z betonem bez podkładu, ale ten mój pyli się powierzchownie - więc lepiej

6/ folia w płynie? tanio raczej nie będzie

7/ ?

 

Proszę o wypowiedzi tylko ludzi praktykujących, teksty reklamowe z ilustracji sklepów internetowych mnie nie interesują.

 

Dzisiaj deszczyk, widać ile wody stoi.

https://ibb.co/0ZcQmDy

https://ibb.co/VHXRgVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom z PU, na podłodze miał być styro z 4-5 cm.

W wątku w dziale tarasów napotkałem to:

o hydroizolacji (myślę o Izohan Szczelny Fundament - niby na bazie cementu)

Kwestia czy od tych lepideł później mi styro nie zniknie/vel związki szkodliwe?

Dom w 100% podłogówka planowany. Dach obliczałem w zeszłym roku na jakieś 70 tys. (od razu ocieplony, ale nie wełną) - musi poczekać, jestem na dnie.

 

PS. Izohanu pójdzie mi prawdopodobnie z 5-7 worków 15kg po 90zł i nadal będą nierówności, mam marketową betoniarkę 100tkę, może nakupić jednak cementu po ~12zł, zalać początkowo mleczkiem cementowym, wróć - j.n. zaczynem cementowym, potem mocnym "na szkło" z płukanym piaskiem i ?jakimś dodatkiem, albo ten klej do BK biały ~17zł/worek.

 

tego linku concrete-surface-preparation-1 powierzchnię należy nasączyć na max. lecz bez wody na powierzchni. Z innych linków jakimś sposobem jest wykonanie powierzchni czepnej zaczynem cementowym, ostatecznie powtarza się często użycie żywic epoksydowych, polimerowych. Temat obszerny jak widzę

Edytowane przez szaryb
ps,ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje zdanie, nie stracisz wiele, a zabezpieczysz bez równania na dwa trzy lata, nie będziesz musiał zrywać, a izolacją termiczną potem wyrównasz na gładko.

1. Usuń wszystko co luźne na tym stropie tzn - szczotką ryżową zmieć ten luźny beton, mleczko zarobowe i to co Ci się uda.

2. Całość pokryj masą kauczukowo- asfaltową na bazie wody, Dysperbit i pochodne/podobne preparaty.

3.Gdy masa wyschnie przyklej na to papę termozgrzewalną taką 4-5mm wyjdzie Ci ok 5-6 zł/m2

4. Oceń swoją pracę - wypij piwko - i pozostaw na kilka lat

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobry pomysł z tą papą. Właściwie to muszę to zabezpieczyć jak tarasy. Mam tam zostawione przeloty na WM, jeden jest dosyć blisko niecki, podkuję i wlepię kanalizacyjną 100, zawsze lepiej aby woda nie stała grubą warstwą.

 

Rzucisz linkiem do jakiejś papy wg. uznania? - nigdy nie robiłem z papą, a są pewnie lepsze i gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo jesienią będę chciał zabezpieczyć 3 balkony.

Oczywiście żadnej hydroizolacji ani wylewki jeszcze nie ma. Sam żelbet.

Wystarczy przykleić papę i lekko ja zgiąć, żeby zrobić taki okapnik?

 

Trzeba "smarnąć" coś na ten beton bo papę poderwie każdy wiatr, ale tak - będzie się nadawała. W Twoim przypadku to polecam Siplast PRIMER - gdyby coś się zmieniło i chciałbyś ułożyć płytki,deski, cokolwiek - beton będzie nienasiąkliwy, a czepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w drugą stronę i z betonem nic nie robił ale zakupiłbym dużą plandekę kilka łat i prowizoryczny dach bym zrobił to chyba najtańsze wyjście i najlepsze jak się wydaje .
Balkon możesz tak próbować zabezpieczyć, nie strop 9x10m, rzuć linkiem do NIE_szajsowatej (nie_plecionki) plandeki w rozsądnych cenach a nawet jak znajdziesz (jestem ciekawy), to potem spróbuj zbudować większy "namiot" odporny na burzowy wiatr, i który nie może przepuścić >5L wody - bo raczej tyle wystarczy aby mróz rozsadził beton (chyba 8% lód zwiększa objętość). Taniej to dach zrobić, ale trzeba mieć całość kwoty, albo robić na raty x2,3 razy drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...