Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Chcę zamontować wentylator do łazienki na parterze jak i na piętrze. Obie są na jednym kanale wentylacyjnym. Obawiam się, iż ta z parteru będzie wpychała zapachy do tej na piętrze. Myślę aby zamontować zawór zwrotny na piętrze, jednak pan w sklepie mnie nastraszył, że będę miał pleśń z czasem. Trochę to wydaje mi się być na wyrost no ale wolę zapytać mądrzejszych w temacie. Co myślicie? Czy rozwiązanie z zaworem zwrotnym to zły pomysł? Wentylatory uruchamiane ręcznie (nie są podłączone do światła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieć rację - tylko dlatego , że tak uruchamiany wentylator(z zaworem zwrotnym) pracuje tylko wtedy gdy ktoś go włączy, jeśli natomiast ktoś wykąpie się wieczorem , wyjdzie z łazienki i pójdzie spać wyłączy wentylator to nim para odparuje, a nie bo nie działa wentylacja(po prostu jej nie ma) w krótkim czasie faktycznie pojawi się pleśń i grzyb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę zamontować wentylator do łazienki na parterze jak i na piętrze. Obie są na jednym kanale wentylacyjnym.

 

Rozporządzenie w sprawie WT.

 

§ 148.

[...]

2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować wentylacji grawitacyjnej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi niepobierającymi powietrza zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno myślę....

1. Niech pracują oba wentylatory na raz. Jeśli gotowy dom to w ostateczności możesz przeciągnąć kable przez komin. Przekaźnik ? Albo nawet, jak na jednej fazie - "suma logiczna" o ile masz światło i wentylator na jednym podwójnym włączniku i nie zapomnisz wyłączyć .... wtedy tylko kawałek kabla łączący wentylatory.

2. Możesz jeden wentylator dać na wylocie komina, a w łazienkach kratki. Będzie ciszej.

3. Potrzebne te wentylatory ? Już teraz jest problem? Czy może dopiero ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...