Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dach płaski - realizacje


Neutral

Recommended Posts

Witam,

Byłem już zdecydowany na dach dwuspadowy, ale tak się składa, że MPZP pozwala mi również na dach płaski i znowu mam "niepotrzebny" dylemat :no:

 

Prosiłbym w tym temacie zdjęcia (realne) albo linki do dzienników z realizacjami domów najlepiej parterowych z dachem płaskim. Mam poważny dylemat bo o ile w projektach wyglądają pięknie, to jak prezentują się w rzeczywistości.

 

Tak jest temat "Ogrzewajacy z COP =1 Wystąp" tak tutaj prosiłbym o opinie osób, które mają taki dach u siebie. Czy jesteście zadowoleni czy były jakieś problemy, mile widzane zdjęcie jak wygląda wasz dom :)

 

Dziękuję

Edytowane przez Neutral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Moim zdaniem dach płaski to same zalety, (może poza estetyką, gdzie jest to dość mocno subiektywne). Ale plusem na pewno jest niższy koszt realizacji (nie trzeba robić więźby, dachówki itd), normalne wymiary pomieszczeń (jeśli mówimy o budynku wyższym niż parterowy), lepsze OZC. Niestety, rzadko miasto zgadza się na płaski dach, bo urzędnikom kojarzy się z PRLem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budynku dwukondygnacyjnym z dachem skośnym z reguły nie ma drugiego stropu.

 

Oj, a potem problem, bo na poddaszu jest tak gorąco że nie da się wytrzymać. A jest wątek na forum, że ludzie żałują że nie wykonali stropu albo lanych skosów.

 

Ale nawet jeśli wzielibyśmy pod uwagę dach dwuspadowy bez stropu, to dalej obawiam się, że koszt wiązarów + dachówki + wełny + zabudowy gk wyjdzie drożej niż położenie terivy, styropianu i papy. Dodatkowo do takiego dachu dwuspadowego dochodzi koszt droższych okien połaciowych.

 

Z kolejnych zalet to bardzo dużo miejsca na dachu płaskim - kolektory, jednostki zewnętrzny od klimy, PV można ustawić dokładnie na południe, co zwiększa ich efektywność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...