Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania energooszczędna stalowo - warstwowo - szkieletowa stodoła DIY :)


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Imponująca budowla! Gratulacje!

 

Mało informacji znalazłam na temat szukania/wyboru wykonawcy- przybliżysz temat? Takich rzeczy nie robi pan Miecio spod spożywczaka za flaszkę :)

 

Jak oceniasz pod względem kosztów dom drewniany i swoją obecną konstrukcję? Stal jest prawie w cenie złota ;P ceny dynamiczne jak nigdy, ale chociaż w przybliżeniu w %?

 

Pisałeś, że koszt gotowca do projektu indywidualnego jest zbliżony- tak może być w naszym przypadku- projekt jest całkiem drogi 4,400 do tego zmiana technologii i skomplikowana konstrukcja- może być wesoło. Prześlę wszystko do naszego architekta i niech przemyśli temat zakupu projektu (wstępnie była na tak- mało zmian-oprócz konstrukcji z murowanej na drewnianą, która jeszcze wczoraj wydawała się prosta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary mój drogi z uporem maniaka odpowiadam,

że jak już to zamknę i posłucham co słychać z zewnątrz to zdecyduję :)

Mam to szczęście, ze najbliższa droga którą częściej niż raz na godzinę coś jedzie jest w linii prostej kilka kilometrów przez las.

 

Do wsi zamieszkanej przez może 100 osób w której kończy się droga i nie ma gdzie pojechać dalej za dużo ludzi nie jeździ hehehe

 

Najczęstszym środkiem transportu widzianym w tej okolicy są samoloty na kilkuset metrach lądujące na lotnisku w Pyrzowicach (które akurat od dziecka oglądam i bardzo lubię :)

 

I oczywiście w pierwszym rzędzie skorzystam z Twoich doświadczeń w wyklejaniu wełną od środka,

chyba że od czasu jak się widzieliśmy wymyśliłeś już coś lepszego :)

 

A ile będzie tych cm to zobaczymy

Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i oczekuję oczywiście Twojej wizyty i odbioru budowy osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za pozdrowienia i zaproszenie na odbiór budowy.:)

 

Samoloty nad moim domem też czasami przelatują. Dach wykleiłem wełną tylko w salonie i sypialniach, a jak pamiętasz sufity w pozostałych pomieszczeniach są płaskie, hol z desek, kuchnia, łazienka i WC z płyty warstwowej 10cm styropianu.

Efekt jest taki że te samoloty słychać w salonie, a nadlatują z kuchni :-) W łazience nie są już takie uciążliwe.

Poratowałem się wykładając na płaskie sufity 3cm grubości filc/wojłok, lecz docelowo będę tę część dachu (mam dostęp) jednak wyklejał wełną.

Nie można hałasu wpuścić do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mój pomysł na wyciszenie to ścianki podobne do W115 knaufa, w skrócie zbudowanie z GK domu z podwójnej ścianki w domu (warstwy jak u ogrów), plus płyty cementowo wiórowe/włóknowe.

Rodzina ma dom szkieletowy tuż przy linii kolejowej i panuje u nich prawie całkowita cisza, ja w bloku oddalony kilkakrotnie dalej od tej linii nauczyłem się rozpoznawać pociągi po dźwięku silników (o pendolino jedzie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pracochłonne ale pewnie działa... oglądałem podobne rady Amerykanów, robili to mniej więcej tak samo, nie wiedziałem że jest to usystematyzowane :)

 

Ma to tą zaletę że można robić stopniowo i w miarę potrzeb (tak mi się przynajmniej wydaje).

 

Teraz się zorientowałem - chodzi mi o W115W, gdzie można dostawić ściankę do istniejącej ścianki.

 

2023-02-04_11-34-40.jpg

Edytowane przez baael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że rodzina ma takie i to działa więc działa....

Jak miałem szkieletówkę to ściana była 15cm ryflowanego styropianu plus szkielet 20 cm z wełną plus 5 cm wełny w szkielecie aluminiowym pod płyty gipsowe plus podwójne płyty GK... i nie było praktycznie żadnej bariery dla dźwięku, nawet ptaki rano potrafiły mnie obudzić swoim świergotaniem heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...