Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z okapem AMICA - bardzo duże wibracje.


BurySzwagier

Recommended Posts

Witam

Mam problem z okapem:

Amica OMP6252BG STUDIO

Po podłączeniu okapu do komina wentylacyjnego (przeznaczonego do okapów) i włączeniu okapu całość zaczyna drżeć, a hałas jest bardzo duży (nawet na najniższym biegu). Po odpięciu rury wychodzącej z okapu wszystko jest ok (słychać tylko lekki szum). Po ponownym podłączeniu znowu wszystko wpada w wibracje i hałas robi się nieznośny.

Firma montująca okap w szafce twierdzi, że wszystko jest zamontowane dobrze. Serwisanci Amici twierdzą, że komin wentylacyjny ma za małą przepustowość i okap się "dławi". Z kolei firma montująca wentylację w budynku twierdzi, że przepustowość powinna być wystarczająca. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to łopatki wentylatora mają drgania- wibracje. Na okap się nie przenosi bo silnik z obudową i rurą wywiewną ) do niego zamocowany jest na gumowych amortyzatorach. Gdy podłączysz rurę - ta przenosi drgania na nią i emituje hałas.

Do reklamacji okap( jeśli nowy) lub sam wentylator - przyczyna - pospadały lub ktoś zdjął blaszki wyważenia łopatek wentylatora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 years później...

U mnie czasami drga i również mam okap w szafie tylko, że ja mam z czego zupełnie, bo ja mam firmy Franke. U mnie te drgania są spowodowane tym, że czasami coś z produktów, które przechowują przy okapie gdzieś coś delikatnie zahaczy. Też może być tak, ze to łopatki w okapie tworzą takie wibracje. Albo faktycznie też jest komin zasyfiony za przeproszeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska, brakujące łopatki lub syf na łopatkach w takich ilosciach że wyważenie wirnika diabli wzięli. W takiej kolejności do sprawdzenia.  Jeśli okap ma wiecej niż kilka lat ,to nie ma co się zastanawiać.  I przy okazji podłączenie wykonać gładka rurą PCV150 - jest nieco cichsza niż "wygodna" spiro. Wiem bo niedawno wywaliłem starą Amicę, była bardzo stara, więcej niż pełnoletnia. Niby sie kreciła ale żona narzekała na szum a wibracje widziałem i żadne mocowanie nie pomagało. Wirnik zalepiony jak w ulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...