Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam mam pytanie czy Ktoś z Was budował lub buduje dom z poniższych projektów GERARD lub PRAKTYCZNY 1 albo DOBOROWY WARIANT 2. nie możemy się zdecydować bo wszystkie nam się podobają. Jesteśmy jak większość ograniczeni budżetowo wiec moze Ktos mógłby podpowiedzieć który był by najtańszy moze Ktos buduje któryś nich w okolicach Łodzi i można było by zobaczyć dom na żywo z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczny 1 ma 150,5 m2

Doborowy 169,4m2

Gerard 158,64m2

 

Każdy metr kosztuje ok 3 tyś.

Warto sprawdzić przekroje poddaszy - jak funkcjonalna jest przestrzeń pod skosem - bo za nią płacisz, a ze zbyt niskiej nie skorzystasz.

 

W Praktycznym dodatkowe koszty to wykończenie balkonów, załamania elewacji, okna (w tym narożne - są droższe od normalnych)

Nieciekawa jest lokalizacja łazienki na parterze - w wyjściem na salon, wiec każdy pierd będzie słychać. Kominek w przejściu, nie ma jak przy nim usiąść

 

Doborowy - niby największy, ale brak pokoju na parterze, zamiast łazienki na parterze, tylko toaleta.Na poddaszu zwróć uwagę, ze planowana garderoba w sypialni rodziców jest pod skosem - niewiele tam wejdzie a i człowiek musi być schylony by po coś sięgnąć.

Koszty podnosi balkon, portfenetry

 

Gerard - nawtykane okien połaciowych (drogie, głośne), zamiast porobić okna w szczytowych elewacjach (warto to poprawić w adaptacji).

Niewygodne schody zabiegowe (ale może dałoby się przerobić?). Warto byłoby przestrzeń pod schodami zagospodarować. Zlikwidowałabym spiżarkę w kuchni i powiększyła szafę w wiatrołapie).

 

Jeśli szukasz domu taniego, to wybrałabym Gerarda z poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard - (...)

Niewygodne schody zabiegowe (ale może dałoby się przerobić?). Warto byłoby przestrzeń pod schodami zagospodarować.

 

Ja na temat schodów. Trudno powiedzieć, czy takie schody są niewygodne, dopóki nie ma podanych wymiarów. Podejrzewam, że te najdłuższe stopnie mają po 150 cm długości, ale linia przechodząca przez stopnie określa miejsce, gdzie te planowane na stopę np. 26 cm jest zachowane. Potem architekci robią takie długie stopnie, trudne do wykonania i później trudne w użytkowaniu. Obawiam się, że architekt wycisnął wszystko, co się da i na tej powierzchni niewiele da się zrobić. Oni też są dodatkowo ograniczeni przez normy, niewiele więcej mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czepiam, tylko staram się współpracować i podzielić wiedzą, bo obecnie robię schody, w ilościach hurtowych. To nie jest tak, że takie wąskie i długie stopnie, są wyłącznie niewygodne. Robię schody i sam się dziwię, że w podobnym układzie, a są wygodne, chociaż poprzednie były beznadziejne.

 

W tym projekcie, nie widzę możliwości radykalnej zmiany schodów bez przeprojektowania przestrzeni. Tam jest wejście do pokoju, ciąg komunikacyjny i łazienka w bonusie, to jest trudne do zmiany. Jest za to jeden plus, można zmienić schody na lustrzane, bo na piętrze z niczym to nie koliduje, na parterze można wydłużyć, ale faktycznie, wypada zobaczyć przekroje, czy nie będziemy rogami rysować sufitu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wystąpi kolizja z drzwiami do łazienki. Można by było drzwi otwierać w drugą stronę, ale wtedy z pokoju dziennego byłoby za dużo widać ;-) Ktoś nad tym myślał i to nie jeden dzień, a dłużej.

Dlatego uważam, że bez gruntownych zmian w tym obszarze, trudno jest cokolwiek zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...