Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Funkie, hosty


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 weeks później...

A tu link, który podesłała mi glilka - funkie po 2-4 zł,( pewnie kłącza w torfie), ale w sezonie podpędzone kosztuja już kilkanaście złotych/ szt.:

 

http://www.cebule.pl/index.php?s=1&cc=1&cp=7

MOże warto skorzystać z zimowych okazji ? :p

 

 

ja skorzystałam z tego linka i dostałam kłącza już budzące się do życia, niedawno posadzone do doniczek, a teraz juz mają po jakieś 10cm

zobaczymy co bedzie dalej

ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli moje hosty nie odbiły po zimie oznacza to, że mam sie z nimi pożegnać i rozglądać się za nowymi, czy jeszcze trochę poczekać.

 

 

u mnie te rosnące normalnie w ogródku, w zacienionym miejscu pod drzewkiem wystają dopiero1-1,5cm ponad grunt, więc to może zależeć od miejsca, w którym rosną (u mojej mamy w bardziej nasłonecznionym miejscu mają 3-4cm)

ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie te rosnące normalnie w ogródku, w zacienionym miejscu pod drzewkiem wystają dopiero1-1,5cm ponad grunt, więc to może zależeć od miejsca, w którym rosną (u mojej mamy w bardziej nasłonecznionym miejscu mają 3-4cm)

ewa

Czyli jednak powinienem je juz zobaczyć. Dam im jeszcze tydzień, a na wszelki wypadek zamówię już nowe sadzonki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
http://www.personeel.unimaas.nl/mike.robertson/images/Hostaborder%201.JPG

 

zachorowałam na taką "funkiową" rabatkę, długo szukałam inspiracji jak zaaranżować sposob umiejscowienia moich funkii ...i już mam :)

 

Hanka555, jezeli mogłabym tylko prosic Cię o kilka fachowych wskazówek jak taki efekt, jak na zdjęciu uzyskać.

Widzę, że roślinki sadzone są na niewielkiej skarpie, u mnie też jest podobnie. Chodzi mi natomiast o gęstość nasadzeń. Czytałam to , co pisałaś wcześniej, ale czy, aby uzyskać taki gąszcz, nie nalezałoby sadzić geściej? Czy te wielkie funkie nie zagłuszą tych mniejszych sąsiadów? No i czy to Twój ogród? :D

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Żadna chyba funkia nie urośnie bezpośrednio na słońcu. Niektóre znoszą słońce przez część dnia.Cytuję za hanka55

Hosty na miejsca słoneczne ( tolerujące nasłonecznienie)

Abba Dabba Do

Foundling

Fragrant Bouquet

Francee

Ginko Craig

Gold Drop

Gold Edger

Goldee

Honeybells

Hoosier Harmony

Invincible

Lemon Lime

Plantaginea

Plantaginea 'Aphrodite'

Plantaginea 'Ming Treasure'

Royal Standard

Royal Super

So Sweet

Sugar and Cream

Sum and Substance

Sum It up

Sumthing Good

Sun Power

Sweet Standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...