Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pleśń w domu


cyryl70

Recommended Posts

Mam taki oto problem W pokojach pojawia się pleśń na oknach i na meblach Kiedyś w tych pokojach nie grzałem i pleśni nie było Teraz je uzytkuje i w nich pojawia sie plesn W jednym z nich mam sypialnie Okno jest otwarte od wiosny do jesieni Zimą grzejniki są ustawione na minimum zeby mi się lepiej spało 16 -17 st W drugim jest około 20 stopni i też się pojawia pleśń na oknach Czemu tak się dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Grzanie nie wystarczy, ja mam póki co jeszcze wentylację grawitacyjną (w sypialni też kanał ale wyprowadzony na strych) i w sypialni też z 21-22 stopnie mamy (małe dziecko z nami śpi w łóżeczku w sypialni), a mimo to też pojawiły się takie problemy. 3 osoby są w stanie sporo wilgoci wyprodukować przez 1 noc. Porządna (działająca) wentylacja musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

Chciałbym Państwa poprosić o pomoc. Ponad tydzien temu moi rodzice z pomocą jakiegoś znajomego fachowca zabrali się za usuwanie pleśni. Niestety nie wiem dokładnie co zastosowali,najprawdobopodniej jakiś preparat do usuwania pleśni z chlorekiem didecylodimetyloamonu i solą sodowa 1-tlenku pirydyno-2-tiolu(?).

Środek był zastosowany w 3 pomieszczeniach na dwóch kondygnacjach. W dwóch pomieszczeniach na strychu, które wykonczone są płytami gipsowymi pleśń usuneli, wywietrzyli i wsyztsko jest w porządku. W trzecim, starym pokoju(ostatni raz gruntownie remontowanym, chyba w latach 80) pomimo minięcia ponad tygodnia w powietrzu ciąglę unosza się opary(?), po wywietrzeniu przez chwilę jest ok. Wystaczy jednak zamknąc okno i nawet po krótkim pobycie pieką oczy, ma się dziwny posmak w ustach(tak opisują to rodzice).

Jak przpuszczam ten środek wszedł w jakaś reakcje chemiczną ze ścianą. Nestety ja się na tym nie znam, i jak się okazało ten ich "fachowiec" też nie. Czy moje przypuszczenia sa prawdopodobne? Jak im z tym pomóc, co doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...