Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domofon + przycisk wyjścia jak podłączyć?


Recommended Posts

Mam taką zagwozdkę posiadam domofon orno eluvio i chciałbym podłączyć przycisk wyjścia tzn. przycisk umieszczony przy furtce dzięki któremu otworzę ją chcąc wyjść, bo w tej chwili ktoś musi mi otworzyć przyciskiem z domu.

Czy jest taka możliwość?! I jak to ogarnąć?

 

 

Edit.Załącznik

Tak mam podłączone

 

IMG-20201107-WA0002.jpg

Edytowane przez zieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczycie "laikowi" jakie znaczenie ma typ przewodu?

Pytający potrzebuje podłączyć równolegle drugie otwarcie furtki. Dla mnie cała filozofia opiera się na podłączeniu dwóch żył z przyciskiem na zewnątrz do przycisku zwalniającego wewnątrz obudowy domofonu. Oczywiście wkraczamy w sprawy gwarancyjne, ale to zupełnie na marginesie.

Ale może gdzieś tkwi haczyk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozaczep bez pamięci, podłączyć mogę na dwa sposoby.

 

Jak bez pamięci, to grubsza sprawa - bo napięcie musi być podawane przez dłuższy czas i musi to obsługiwać centralka domofonu albo trzeba dokładać elektronikę. Więc odpowiedzi szukaj najpierw w dokumentacji technicznej, na forum, infolinii u instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla elektryka nie ma problemu, jeśli wolne żyły, zabudować przełącznik na furtce i wpiąć go do centrali wewnątrz domu pod przycisk otwierania, utrata gwarancji produktu nieunikniona chyba, że wykona się to prawidłowo i przy ewentualnej usterce usunie.

A co do "włamywaczy" wystarczy wykorzystać wolne wyjście przekaźnikowe np w centrali satel, wpięte szeregowo w obwód przycisku, które odetnie możliwość otwarcia furtki po uzbrojeniu alarmu, lub uzbrojeniu czuwania zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...