Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odłożenie w czasie podpisania umowy kompleksowej - ENEA


Recommended Posts

Dzień dobry.

Zakład Enea wykonał przy mojej działce przyłącze. Teraz ja mam 90 dni na podpisanie umowy kompleksowej. Niestety z uwagi na panującą sytuację plany o budowie będę musiał odwlec w czasie. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Jak podpisze umowę kompleksową będę musiał płacić wysokie koszty związane z taryfą budowlaną. Jak nie podpiszę dostanę karę. Czy mogę jakoś zerwać umowę? Podpisać umowę kompleksową i zawiesić? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zakład Enea wykonał przy mojej działce przyłącze. Teraz ja mam 90 dni na podpisanie umowy kompleksowej. Niestety z uwagi na panującą sytuację plany o budowie będę musiał odwlec w czasie. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Jak podpisze umowę kompleksową będę musiał płacić wysokie koszty związane z taryfą budowlaną. Jak nie podpiszę dostanę karę. Czy mogę jakoś zerwać umowę? Podpisać umowę kompleksową i zawiesić? proszę o pomoc

 

O ile chcesz odwlekać budowę i jakie masz te "wysokie koszty"?

W Tauronie płaciłem w taryfie budowlanej 5 zł/kW mocy przyłączeniowej. Możesz wziąć np. 5kW, a później powiększyć moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisze umowę kompleksową będę musiał płacić wysokie koszty związane z taryfą budowlaną. Jak nie podpiszę dostanę karę. Czy mogę jakoś zerwać umowę?

 

Czemu taryfę budowlaną? Nie ma takiej taryfy. Było nie raz. Jak przyłącze docelowe (nawet do skrzynki, żebyś mógł sobie wodę na herbatę zagotować jak przyjedziesz pod namiot) - to taryfa G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile chcesz odwlekać budowę i jakie masz te "wysokie koszty"?

W Tauronie płaciłem w taryfie budowlanej 5 zł/kW mocy przyłączeniowej. Możesz wziąć np. 5kW, a później powiększyć moc.

 

te wysokie koszty to o ile dobrze pamiętam przy pierwszej budowie - 140 zł miesięcznie. To w zimie jak nie używałem prądu - 0kWh miałem prawie 300 zł na rachunku. Minimalne przyłącze 3 fazowe to 12.5kWh - nie ma możliwości zamówić mniejsze.

 

 

Podpisujesz umowę. I zaraz po zamontowaniu licznika składasz wniosek o zawieszenie (wcześniej się chyba nie da).

 

ok sprawdzę to - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...