Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratki MBM - problem z przepustnicą. Prośba o radę.


Ksosik

Recommended Posts

Witam, mam problem z przepustnicą przy kominku. Mam wkład kratek MBM narożnikowy ze sterownikiem MSK. Fajnie to funkcjonowało, ale po 3 latach nagle przestało. Objawy są takie: włączam na wyświetlaczu zasilanie i po chwili słychać było charakterystyczny zgrzyt otwierającej się przepustnicy. Problem pojawił się nagle, sterownik trochę zaczął głupieć i teraz po wciśnięciu przycisku zasilania słychać tylko tyknięcie i nic więcej, przepustnica się nie otwiera. Muszę kilkanaście razy włączać/wyłączać żeby przepustnica drgnęła.

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Podejrzewam, że padł ten mechanizm sterujący przepustnicą, bo na pewno sygnał tam dociera tylko, nie chce się otwierać. Pytanie czy to serwo da radę jakoś wymienić? Jakieś rady?

 

Przeraża mnie wizja rozbierania kominka...bo ładnie jest zabudowany...:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z przepustnicą przy kominku. Mam wkład kratek MBM narożnikowy ze sterownikiem MSK. Fajnie to funkcjonowało, ale po 3 latach nagle przestało. Objawy są takie: włączam na wyświetlaczu zasilanie i po chwili słychać było charakterystyczny zgrzyt otwierającej się przepustnicy. Problem pojawił się nagle, sterownik trochę zaczął głupieć i teraz po wciśnięciu przycisku zasilania słychać tylko tyknięcie i nic więcej, przepustnica się nie otwiera. Muszę kilkanaście razy włączać/wyłączać żeby przepustnica drgnęła.

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Podejrzewam, że padł ten mechanizm sterujący przepustnicą, bo na pewno sygnał tam dociera tylko, nie chce się otwierać. Pytanie czy to serwo da radę jakoś wymienić? Jakieś rady?

 

Przeraża mnie wizja rozbierania kominka...bo ładnie jest zabudowany...:)

Pozdrawiam

Sam to montowałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię jutro, ale tak na szybko jakieś pomysły/sugestie? Jestem załamany, bo pewnie trzeba będzie rozebrać obudowę....
Niekoniecznie. Jeśli wysiadło coś we wkładzie, zawsze można go rozbebeszyć w dolnej części używając fleksa. Czasem po naprawie nie wymaga nawet spawarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w między czasie, przyszła mi taka myśl, czy nie dałoby rady dojść do tej przepustnicy od środka wkładu? Bo z tego co się orientuję to ten cały szamot można wyciągnąć, pytanie, czy pod nim jest dojście bezpośrednie do tej przepustnicy. Trochę poczytałem i prawie na 100% jestem pewien, że padł ten serwomechanizm przy przepustnicy, więc widzę, dwa wyjścia, albo zablokuję na stałe tę przepustnicę (jeśli da się dojść od środka wkładu), a sterownik pokazywać mi będzie tylko temperaturę (trudno się mówi...), albo rozwalę obudowę i wymienię to serwo, tylko znowu problem, czy to cudo jest tam na stałe zamontowane, czy da się wymienić sam serwomechanizm...pozdrawiam i dziękuję, za zainteresowanie tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w między czasie, przyszła mi taka myśl, czy nie dałoby rady dojść do tej przepustnicy od środka wkładu? Bo z tego co się orientuję to ten cały szamot można wyciągnąć, pytanie, czy pod nim jest dojście bezpośrednie do tej przepustnicy. Trochę poczytałem i prawie na 100% jestem pewien, że padł ten serwomechanizm przy przepustnicy, więc widzę, dwa wyjścia, albo zablokuję na stałe tę przepustnicę (jeśli da się dojść od środka wkładu), a sterownik pokazywać mi będzie tylko temperaturę (trudno się mówi...), albo rozwalę obudowę i wymienię to serwo, tylko znowu problem, czy to cudo jest tam na stałe zamontowane, czy da się wymienić sam serwomechanizm...pozdrawiam i dziękuję, za zainteresowanie tematem.

 

Padł serwomechanizm, możliwe ale możliwe że padł dlatego że przycina się przepustnica (padło łożyskowanie). Z tego co pisałeś to czasami zadziała więc nie koniecznie padło serwo. Możesz spróbować otworzyć przepustnicę tak jak pisałeś wcześniej i po tym odłączyć przewody serwa od sterownika, powinna zostać w pozycji otwartej. Co do wymiany jak już dotrzesz do przepustnicy to by wymienić serwo i tak pewnie będziesz musiał wymontować przepustnicę więc lepiej wymienić całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety od środka wkładu nie dojdę do przepustnicy, więc zostaje tylko rozwalenie obudowy i chyba odepnę otwartą przepustnicę od sterownika i niech tak zostanie, trudno. Tak sobie myślę, że jak wymienię ten mechanizm, to za jakiś czas znowu pewnie siądzie i znowu to samo...szkoda tylko kasy na ten sterownik...przynajmniej będzie mierzył temperaturę:)

Dzięki Panowie za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...