Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin wentylacyjny na stropie


pershing1899op.pl

Recommended Posts

Na stropie został wybudowany komin wentylacyjny 4 kanałowy. Miałem tam się wpiąć z wentylacją z dwóch łazienek, kotłowni i spizarni. Jednak zdecydowałem się na WM. Jestem na etapie dachu (pełne deskowanie i papa zrobiona). Czy zostawić ten komin, pchać się w koszty i go wykończyć np. blachą czy lepiej go rozebrać bo i tak już się nie przyda? No chyba, że można go do czegoś wykorzystać...

 

Kiedyś w przyszłości jest plan, żeby na poddaszu zamontować kozę. I teraz pytanie, czy jest możliwość wsadzić tam rurę do kozy i ją podłączyć pod ten komin czy jest to niezgodne z przepisami i przede wszystkim z bezpieczeństwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest to zgodne ze sztuką budowlaną i bezpieczne rozwiązanie? No i czy kominiarz odbierze taką instalację w kominie wentylacyjnym?
Zacznij od zadania pytania kominiarzowi....

 

 

Tutaj nie ma do końca pewności...To znaczy jesli chodzi o bezpieczeństwo, to nie wiem gdzie tu może być problem, ale sytuacja prawna jest dziwna. Bo przepisy się zmieniły. Kiedyś było, że kanał musi być minimum 14x14. Jest jednak nowy przepis, mówiący o tym, że to producent określa wielkość. Miałem kiedyś sprawdzić który jest nadrzędny, ale jakoś schodzi mi to sprawdzanie... ;) Patrząc na kominy z gazówek i z peleciaków, pewnie można robić rury fi 120 czy fi 80.

 

Chodzi oczywiście o producenta piecyka itp...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...