Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tv do 1500 zl max 43 cali używany wieczorami


krily

Recommended Posts

Jaka odleglość oglądającego od tv. Bo to jest ważny parametr i często pomijany. Jeśli odległość duża to 43 cale 4K mija się z celem

 

Wszędzie jak net długi i szeroki powtarza się te bzdury, ze jak taka i tak odległość to tylko HD i nie 4K, albo 4K, 8K, albo SD, itd.

Bzdura. Znaczenie ma tylko odległość i fizyczne wymiary TV.

 

Łóżko do oglądania telewizji???????? To czas umierać.

Też nie ogarniam TV w sypialni, ale jak ktoś lubi to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jak net długi i szeroki powtarza się te bzdury, ze jak taka i tak odległość to tylko HD i nie 4K, albo 4K, 8K, albo SD, itd.

Bzdura. Znaczenie ma tylko odległość i fizyczne wymiary TV.

 

Witam

W pierwszym zdaniu piszesz, że odległość to bzdura a w drugim sam sobie zaprzeczasz, pisząc że odległość ma znaczenie..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pierwszym zdaniu piszesz, że odległość to bzdura a w drugim sam sobie zaprzeczasz, pisząc że odległość ma znaczenie..

 

Pozdrawiam

 

Piszę, że bzdurą jest patrzenie na rozdzielczość w funkcji odległości.

Porady w stylu "jak tyle i tyle metrów to HD a jak tyle i tyle to 4K" są bzdurą.

 

Nie jest bzdurą potrzenie na fizyczne wymiary TV w funkcji odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy średnio interesujący się technika TV wie, że rozdzielczość i wielkość ma znaczenie.

Taka osoba znajdzie też kalkulatory w internecie, które wyliczą optymalną odległość od TV w zależności od przekątnej i rozdzielczości .

Każdy średnio interesujący się zobaczy, że tak piszą w internecie wzdłuż i wszerz, zobaczy też i poużywa kalkulatorów.

Ale jak naprawdę zechce się zastanowić nad tym to łatwo dojdzie do wniosku, że to bzdura (ten kawałek o rozdzielczości).

 

A jak poużywa tych kalkulatorów do typowego pokoju dziennego to rzadko zobaczy wynik mniejszy niż 80-100 cali. Oj tak, te kalkulatory mają sens i są życiowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra, rozdzielczość nie istnieje tak jak Covid. To wymysł i teoria spiskowa.

Odległość od oglądanego obrazu z TV hd, 4k, 8k nie ma faktycznie wtedy znaczenia... .

Postawie sobie 4k 43" , 6 m od mnie i będę podziwiał jakość obrazu, a ile kasy zaoszczędzę :lol2:

 

Co do zapytania z tematu, to wszystko jedno co kupisz bo za tą kasę to wybór nie będzie miał większego znaczenia.

Mogę dać ci tylko radę nieoczywistą dla wszystkich. Omijaj telewizory powystawowe i ze zwrotów.

Edytowane przez matyspio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra, rozdzielczość nie istnieje tak jak Covid. To wymysł i teoria spiskowa.

Mam chociaż nadzieję, że masz świadomość, że chcąc tym zdaniem obrazić mnie obraziłeś siebie, nie będę pisał na kogo wyszedłeś.

 

Postawie sobie 4k 43" , 6 m od mnie i będę podziwiał jakość obrazu, a ile kasy zaoszczędzę

Jeżeli uważasz, że 43" z 6m to dobry wybór to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...