Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Młoto-wiertarka SDS, tania, mocna, niemarkowa czy firmowa ale teoretycznie słabsza?


Recommended Posts

Witem serdecznie wszystkich masterkowiczów,

 

Chciałem zakupić do domu młotowiertarkę i mam dylemat. W podobnej cenie mogę kupić markowe Bosch GBH 2-26, Makita HR2630 albo teoretycznie mocniejsze wynalazki typu Graphite 58G874, Meterk (7,4J 1500W), Einhell TH-RH , Tacklife TRH01A itd.

Sprzęt zamierzam raczej rzadko używać do kilku domowych prac. Obecnie planuję skuć trochę betonu przed domem żeby położyć kabel. W planach mam wiercenie przez sciąnę oraz kucie kafelków.

Co polecacie?

Edytowane przez dzafer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję zasadę usłyszaną swego czasu: nas nie stać na kupowanie tanich rzeczy. Firmowa posłuży Tobie lata, jakiś chinol może nie wytrzymać skucia wszystkich płytek ( z doświadczenia). Na dodatek często wysokie parametry nie-firmowych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Kupuj firmowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję zasadę usłyszaną swego czasu: nas nie stać na kupowanie tanich rzeczy. Firmowa posłuży Tobie lata, jakiś chinol może nie wytrzymać skucia wszystkich płytek ( z doświadczenia). Na dodatek często wysokie parametry nie-firmowych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Kupuj firmowe.

Nie zgadzam się. To było prawda 30-40 lat temu. Wszystkie firmowe zeszły na psy i robią w Chinach albo podobnych krajach. Czasami marketowa "noname" wygrzebana z kosza w promocji kupowana z zamiarem do jednej roboty przeżyje kilka lat. Jak padnie po jednej robocie, to żadna strata. Jak przeżyje kilka robót, to czysty zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...