Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła PW z klimatyzatora. Czy warto?


Tom1000k

Recommended Posts

Czyli harmonogram ustawiamy w taniej taryfie na grzanie a w drogiej ustawiamy temperaturę o kilka stopni niżej?

Pozostawiając jednostkę w trybie grzania?

 

A to juz jak kto chce w normalnej pompie mozliwosci ustawien jest sporo wedlug upodoban i nie trzeba sie martwic jakimis dziwnymi akcjami bo jest pelno zabezpieczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wcale nie trzeba się starać.

Założyłeś 50/50% nie u każdego tak wyjdzie - gdy domownicy są poza domem do 15 czy 16 godziny to może.

Gdy cały dzień ktoś jest w domu to bliżej 40% w taniej i 60% w droższej taryfie.

Mam aplikację e-Licznik z Tauronu - to mam wykres zużycia prądu w ciągu doby z podziałem na godziny.

 

Nie ma u mnie czegoś takiego że wszyscy poza domem do 16 czy nawet do 17 godziny. Zawsze ktoś w domu jest obecny.

Nawet przy prądzie z fotowoltaiki w ciągu dnia - to G12 wychodzi u mnie drożej niż G11, zyskać mogę dopiero po przejściu na G12w.

 

I nie są to jakieś tam założenia, a policzone w arkuszu kalkulacyjnym, zużycie prądu pobrane z licznika z podziałem na godziny.

W godzinach nocnych u mnie pracuje tylko rekuperator na najniższym biegu i lodówka - pobór prądu waha się między 60 a 160 Watt.

W dzień toczy się całe życie, to i pobór prądu rośnie, komputery, telewizja, przy remontach elektronarzędzia, piec elektryczny oporowy.

Akurat z piecem to można się wkomponować w tańsze okienko. W lecie klimatyzacja w drogiej taryfie.

 

Tanie godziny też różnie są ustalone u różnych operatorów Tauron ma najmniej korzystny układ godzin drogie godziny od 7 do 12h, okienko 2 godziny 13h i 14h i kolejne drogie godziny od 15 do 21:59h.

Chyba w PGE widziałem że drogie ma od 7 do 11:59h, okienko 3 godzinne od 12h do 14:59h i drogie od 15h do 20:59 godziny. W porównaniu z Tauronem to daje dodatkowe 2 godziny w tańszej taryfie.

 

Korzystniej zaczyna się robić przy większym zużyciu prądu, w lecie z pomocą fotowoltaiki na G12W zaoszczędziłbym tylko 3 do 7 zł miesięcznie. Dopiero przy pompie ciepła zimą zysk zaczyna rosnąć do 30 zł na miesiąc. Gdyby nie częściowe pokrycie z fotowoltaiki w drożej taryfie to mam spore wątpliwości czy opłacałoby mi się zmieniać G11 na inną.

 

Wcale tak nie założyłem. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nie interesuje mnie kiedy są tanie, a kiedy drogie godziny. Dopiero użycie więcej niż 66% w drogiej powoduje że przestaje się opłacać. No i całe wyliczenie jest dla G12W. Tutaj weekendy i święta są kluczowe. Wbrew Twoim szacunkom, opłacało by Ci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz wprost, że masz ogrzewanie podłogowe i grzejesz w nocy dom.

My tu mówiliśmy o ogrzewaniu na grzejnikach i poborze przez dom - tego na noc nie przestawisz.

Do tego nie przekonuję na siłę do zostania przy G11 - mówię przelicz własne zużycie - bo może okazać się że zmiana taryfy nie zawsze będzie korzystniejsza - to zależy od trybu życia domowników.

 

ale ja nie mam podłogówki tylko grzejniki elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PC Panasonic to jest produkowany w Tokyo? Nie rozśmieszaj mnie , przynajmniej NIBE ma sprężarkę Toshiby może i chińską ale za kilkanaście tysięcy/

 

Też nie masz o niczym pojęcia, a naginanie rzeczywistości i usprawiedliwienie zmarnowanych pieniędzy w imię mody jest przykre i Cię rozumiem w zupełności i współczuję.

 

No i wiedzialem ze wymiekniesz tylko szczekac potrafisz.

Ja juz o kaisai a ty dalej o panasoniku

 

Panasa nie potrafisz zlozyc 3x taniej

Kaisai nie potrafisz zlozyc 3x taniej

Tylko szczekac potrafisz jak Cie to ktoja 3x wiecej

Ale od szczekania nic nie bedzie dalej bedziesz sie grzal jednym klimatyzatorem na cala chate i udawal jak uzytkownicy grzejnikow na podczerwien ze jest fajnie i zloty interes zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiedzialem ze wymiekniesz tylko szczekac potrafisz.

Ja juz o kaisai a ty dalej o panasoniku

 

Panasa nie potrafisz zlozyc 3x taniej

Kaisai nie potrafisz zlozyc 3x taniej

Tylko szczekac potrafisz jak Cie to ktoja 3x wiecej

Ale od szczekania nic nie bedzie dalej bedziesz sie grzal jednym klimatyzatorem na cala chate i udawal jak uzytkownicy grzejnikow na podczerwien ze jest fajnie i zloty interes zrobiles

 

Nie uznaję grzejników na podczerwień to chała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz wprost, że masz ogrzewanie podłogowe i grzejesz w nocy dom.

My tu mówiliśmy o ogrzewaniu na grzejnikach i poborze przez dom - tego na noc nie przestawisz.

 

Właśnie ja tak grzeję, całą dobę. I podtrzymuję, że G12W się opłaca. To "W" tu jest kluczowe. :yes:

 

Do tego nie przekonuję na siłę do zostania przy G11 - mówię przelicz własne zużycie - bo może okazać się że zmiana taryfy nie zawsze będzie korzystniejsza - to zależy od trybu życia domowników.

Na G12 niekoniecznie, ale na G12W.... Sprawdź sobie na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie założyłem. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nie interesuje mnie kiedy są tanie, a kiedy drogie godziny. Dopiero użycie więcej niż 66% w drogiej powoduje że przestaje się opłacać. No i całe wyliczenie jest dla G12W. Tutaj weekendy i święta są kluczowe. Wbrew Twoim szacunkom, opłacało by Ci się.

 

Tak G12W mi się opłaci, ale G12 już nie. Przy G12W jakieś 200 zł na rok zaoszczędzę.

Zmianę taryfy w maju lub czerwcu mogę zrobić, a od marca mam mieć rozbudowaną fotowoltaikę o drugą (zachodnia) stronę dachu, to przed zmianą jeszcze raz to przeliczę. I muszę sprawdzić jak Tauron rozlicza magazyn PV przy podwójnej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiedzialem ze wymiekniesz tylko szczekac potrafisz.

Ja juz o kaisai a ty dalej o panasoniku

 

Panasa nie potrafisz zlozyc 3x taniej

Kaisai nie potrafisz zlozyc 3x taniej

Tylko szczekac potrafisz jak Cie to ktoja 3x wiecej

Ale od szczekania nic nie bedzie dalej bedziesz sie grzal jednym klimatyzatorem na cala chate i udawal jak uzytkownicy grzejnikow na podczerwien ze jest fajnie i zloty interes zrobiles

 

Widzę, że poziom dyskusji spada. Nie ma się co gorączkować. Przecież nikt tu nie twierdzi, że złoży z klimy pompę identyczną jak Panas czy pompa Kaisai.

Mowa jest o tym, że z klimy złożysz pompę, która nie jest taka sama, ale robi to samo 5 do 10 razy taniej. Tylko tyle. i aż tyle. A że nie ma ośmiu zabezpieczeń, estetycznej obudowy, zespołu grzałek ( nawiasem mówiąc, po co to komu?), to nic nie szkodzi. Ważne, że robią robotę. Nie robimy ich na sprzedaż, tylko na własny użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poziom dyskusji spada. Nie ma się co gorączkować. Przecież nikt tu nie twierdzi, że złoży z klimy pompę identyczną jak Panas czy pompa Kaisai.

Mowa jest o tym, że z klimy złożysz pompę, która nie jest taka sama, ale robi to samo 5 do 10 razy taniej. Tylko tyle. i aż tyle. A że nie ma ośmiu zabezpieczeń, estetycznej obudowy, zespołu grzałek ( nawiasem mówiąc, po co to komu?), to nic nie szkodzi. Ważne, że robią robotę. Nie robimy ich na sprzedaż, tylko na własny użytek.

 

No to po co beczec ze kasuja takie pieniadze jak sie wie ze ta zlozona to nie bedzie to samo i nie bedzie w niej takich samych czesci a nawet kilka mniej.

I po co gadac ze w pompie sa te same czesci jak sa kolosalne roznice.

To taka troche dyskusja po co kupowac mercedesa jak mozna sobie zlozyc 10razy taniej samochod na bazie silnika z mercedesa ktory tez bedzie jezdzil jak ten merc a wszystkie inne czesci beda od forda fiesty a po tam komus automatyczna skrzynia elektryczne szyby ,czujnikj parkowania itp.

 

Kosztuje ile kosztuje i na pewno nie jest to wynik tego ze producenta zlozenie tej pompy kosztuje tyle samo co klimatyzatora tylko sobie narzuca reszte bo to pompa

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co beczec ze kasuja takie pieniadze jak sie wie ze ta zlozona to nie bedzie to samo i nie bedzie w niej takich samych czesci a nawet kilka mniej.

I po co gadac ze w pompie sa te same czesci jak sa kolosalne roznice.

To taka troche dyskusja po co kupowac mercedesa jak mozna sobie zlozyc 10razy taniej samochod na bazie silnika z mercedesa ktory tez bedzie jezdzil jak ten merc a wszystkie inne czesci beda od forda fiesty a po tam komus automatyczna skrzynia elektryczne szyby ,czujnikj parkowania itp.

 

Kosztuje ile kosztuje i na pewno nie jest to wynik tego ze producenta zlozenie tej pompy kosztuje tyle samo co klimatyzatora tylko sobie narzuca reszte bo to pompa

 

Ale to ty tu siejesz ferment niepotrzebnie. Rozmawiamy tu na temat Pompa ciepła PW z klimatyzatora. Czy warto?, czylli nie o opłacalności drogich pomp firmowych i ich budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko mówimy o klimatyzatorze przerobionym na PC

 

W którym też można ustawić co nieco. Jest sterowanie z pilota i wifi z aplikacją w telefonie. Można ustawić różne temperatury w ramach harmonogramu godzinowemu czy tygodniowemu. W tak podstawowej wersji jaką budujemy z klimy to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ty tu siejesz ferment niepotrzebnie. Rozmawiamy tu na temat Pompa ciepła PW z klimatyzatora. Czy warto?, czylli nie o opłacalności drogich pomp firmowych i ich budowie.

 

To jak ktos stwierdzi ze pp jest z prawie tych samych czesci co pw to go sorostuj a nie jeszcze utwierdzasz w przekonaniu i dodajesz ze tez nie wiesz dlaczego cena jest wyzsza a nie bedzie fermentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poziom dyskusji spada. Nie ma się co gorączkować. Przecież nikt tu nie twierdzi, że złoży z klimy pompę identyczną jak Panas czy pompa Kaisai.

Mowa jest o tym, że z klimy złożysz pompę, która nie jest taka sama, ale robi to samo 5 do 10 razy taniej. Tylko tyle. i aż tyle. A że nie ma ośmiu zabezpieczeń, estetycznej obudowy, zespołu grzałek ( nawiasem mówiąc, po co to komu?), to nic nie szkodzi. Ważne, że robią robotę. Nie robimy ich na sprzedaż, tylko na własny użytek.

 

Dokładnie, chociaż Karol S z klimatyzacjatowice opanował do perfekcji produkcję PC z klim łącznie z zabezpieczeniami estetyczną obudową i gwarancją , ba nawet sprzedawał przez internet i też na tym zarabiał tyle ze u niego pc kosztowała 1/3 ceny znanego oryginału . Niestety musiał zrezygnować z tej działalności bo konkurencja miała ból tyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, zaiste ciekawe. A tak niedawno w innym temacie pisałeś że masz podłogówkę. Widzę że piszesz to co Ci pasuje w każdym temacie po to aby ... no właśnie po co?

 

tak mam 2m2 o mocy 380 W w łazience i cóż tego wynika jaki to ma wpływ na ogrzewanie całego domu :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ktos stwierdzi ze pp jest z prawie tych samych czesci co pw to go sorostuj a nie jeszcze utwierdzasz w przekonaniu i dodajesz ze tez nie wiesz dlaczego cena jest wyzsza a nie bedzie fermentu

 

Ale ja wiem dlaczego cena jest wyższa a tyle o ile jest, I niewielkim procentem z tego są rzeczy, które wymieniłeś. Ale na to nie mamy wpływu. Za to mamy wpływ na to, żeby za niewielkie pieniądze ogrzać się podobnie jak użytkownicy drozszych rozwiązań. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem dlaczego cena jest wyższa a tyle o ile jest, I niewielkim procentem z tego są rzeczy, które wymieniłeś. Ale na to nie mamy wpływu. Za to mamy wpływ na to, żeby za niewielkie pieniądze ogrzać się podobnie jak użytkownicy drozszych rozwiązań. :yes:

 

Ja Cię popieram i trzymam kciuki za innych, którzy wezmą z Ciebie przykład, Nie dziwi cię hejt jaki się tu toczy? I kim są jego autorzy? Ja miałem to samo jak ściągnąłem pomysł od kulioba na grzanie domu jednym Splittem takim jak twój jako podstawowym źródłem ciepła , oczywiście to nie działa i mam zimno, głośno i drogo bo nie wydałem 35 k na Tcapa . Smutne to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast czujnika przepływu nie lepiej prosty termostat który odlaczy Klimatyzator gdy na wymiennika będzie np.0

 

Przy zero na termostacie, nie będzie już co zbierać.

Temperatura schodzi bardzo szybko. Wszelkie termometry mają spory poslizg.

Może przy nastawie +10 zdąży odłączyć przed krytycznym punktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...