Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stodoła "covid-owa" 2021


Recommended Posts

U mnie montaż będzie robić albo Pan Adam albo Pan Grzegorz. To jeszcze w biurze nie ustalili dokładnie.

 

Liczę że będzie działać dobrze po przy DZ zrobili lekką pomyłkę. Wrzucili mi heliko w działkę ale w poziomie, bo jednak grunt przy odwiercie bardzo się obsypywał i nie można było zakopać wymiennika w ten sposób. Niestety nie dali żadnych folii ostrzegawczych i gość od minikoparki jak robił wykop pod WLZ przerwał mi rurę wchodzącą do domu. Znajomy hydraulik to naprawił, Trochę lodonu wypłynęło ale bardziej się martwię czy DZ się nie zasyfiło piaskiem wtedy. No cóż. Po odpaleniu będę wiedział wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Gratuluję postępów. Co to piecokominek?

 

Dzięki. Ten sprzęt to Thorma Atika (kafel biały) podłączona do komina systemowego od Poujoulat.

Swoją drogą to ceny tych piecyków zwariowały. Teraz są prawie 50% wyższe niż w marcu 2022 kiedy robiłem zamówienie. To po prostu musi kiedyś jeb$&ć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj pierwsze palenie. W mojej okolicy było tylko 13*C a w domu brak wciąż podłączonej PC oraz nie ma wentylacji (tj. nie mam podłączonego rekuperatora). W domu po rozpaleniu w pokoju dziennym oraz kuchni zrobiło się bardzo ciepło, nazwałbym to wręcz sauną. W pozostałej części to powietrze się nie rozprowadzało ale można powiedziec że było komfortowo. Sądzę że moc tego piecyka to dużo więcej niż potrzebuję, bo on ma nominalnie 7.5kW ale liczę że przy użyciu rekuperacji trochę rozrzuci to powietrze po całym budynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. W sumie ten kominek i tak miał być rekreacyjny, to zabawka mojej żony. Skoro rekuperacja nie rozrzuci powietrza po domu to chociaż ciepło odbierze z niego na wymienniku. Mam tak zrobioną instalację że mocny wywiew jest po przekątnej od kominka w kuchni więc tam się będzie kierować to powietrze do wymiany.

Czas pokaże jak to w rzeczywistości będzie się sprawować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jest szansa że sie wprowadzimy do domu na przełomie listopada/grudnia. Tym bardziej że rodzina nam się zapowiada na święta i musze gdzieś pomieścić teraz ponad 30 osób na wigilię.

 

W zeszłym tygodniu położony został poliuretan na podłogi. To produkt STO BB w kolorze RAL9003

PXL_20221112_072844466.jpg

PXL_20221112_072748638.jpg

PXL_20221112_072735583.jpg

 

Pan "meblarz" twierdzi że od poniedziałku 21/11 rozpocznie montaż kuchni a dostawca drzwi wewnętrznych jest już umówiony na 26/11. Oby nic już się nie poślizgnęło

Edytowane przez exetterenak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Moje 133m² grzane do max 22° razem z CWU pokazuje zużycie na poziomie 16kWh do 18kWh w ostatnich dniach. Dom w trakcie pierwszego sezonu grzewczego. Zbudowany w technologii szkieletu drewnianego. Według wyliczeń OZC na poziomie 5.3kW (III strefa klimatyczna). Ogrzewany gruntową PC on/off o mocy 8kW. W całym budynku ogrzewanie podłogowe.

 

Grzanie CO wg harmonogramu taryfy G12w tak by zoptymalizować pod kątem taniej taryfy. PC ładuje posadzkę jak bufor, bo jest 12cm jastrychu. CWU puszczone samopas

 

EU=44,19, EK=36,28 i EP=54,92

 

PS. Od 14.10.do 30.11 PC wzięła wg podlicznika 450kWh. Trwało wygrzewanie posadzki oraz zabawa ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...