Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmywarka podłączona do ciepłej wody


rhein

Recommended Posts

Witam

Niektóre zmywarki mają możliwośc podłączenia do ciepłej wody. W folderach reklamowych piszą, że pobieranie ciepłej wody grzanej PC wychodzi taniej niz grzanie grzałką bezpośrednio w zmywarce.

Jak to faktycznie jest? jest to opcja warta wykorzystania czy nie? Myślę, że grzałka w zmywarce i tak by była wykorzystana, przecież zmywarki maja programy mycia w 70 stopniach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zmywarki mają możliwośc podłączenia do ciepłej wody. W folderach reklamowych piszą, że pobieranie ciepłej wody grzanej PC wychodzi taniej niz grzanie grzałką bezpośrednio w zmywarce.

 

Jaką zmywarkę znalazłeś z podłączeniem zimnej j ciepłej?

 

Jak cały czas pobiera "ciepłą", to nie oszczędzisz.

 

A ciepła nie będzie, jak nie zgrasz z cyrkulacją - a z kolei cyrkulacja chodząca niepotrzebnie to straty.

 

A na koniec jak zmywarka pobiera na zmywanie 9-12l i w większości spuszcza zimną, to co to za oszczędności?

 

Przy pralce nabiera sensu podpięcie zimnej i ciepłej. Zwłaszcza, jak się podpina blisko zasobnika i nie potrzebna cyrkulacja. Tylko jak kilka lat temu szukałem, to nie znalazłem takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmywarki uzytkuję już bardzo długo i zawsze była podłączona tylko do zimnej. Poszukuję nowej zmywarki i zaciekawiła mnie ta opcja podpięcia do ciepłej wody. Zmywarka to np. Whirlpool WIP 4O41 PLEG

 

Bez cyrkulacji to faktycznie ta opcja nie ma racji bytu. Nie zamierzałem kupić, raczej tak z czystej ciekawości zapytałem.

Z pralką tez fajny pomysł podaliście

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka to np. Whirlpool WIP 4O41 PLEG

 

Wg instrukcji WATER SUPPLY cold or hot (max. 60°C)

Więc jak do wszystkiego używa ciepłej wody, to oszczędności znikają nawet, jak podepniesz przy samym zasobniku. A do tego robi się problem, jak zechcesz coś delikatnego umyć w niskiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?

 

Dokładnie. Jak ktoś chce oszczędności to polecam taryfe g12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite zużycie miesięczne mojej zmywarki oscyluje poniżej 30kWh. Często w okolicach 15kWh. A zmywam praktycznie tylko w zmywarce. Jakich więc oszczędności tu się spodziewać? I ile trzeba dopłacić za model, który podłączysz do ciepłej wody?

 

W cumie to każdy model można podłączyć do cwu z tym ze czasy zmywań się zmienią bo grzałka będzie krótko grzała o ile to może dogrzewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...