Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Popieprzona sytuacja na rynku EPS - szalenstwo cenowe


fighter1983

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słowo sponsorowane na dziś to "wełna" :D

 

Ciężko nie odnieść wrażenia że ktoś sponsoruje tutaj styropian...

Za wełną przemawia wszystko (głównie w domach parterowych) jeśli jest w podobnej cenie jak styropian.

 

PS Jak było tu zauważone- jest już problem z dostępnością (ale rozumiem że reklamuje wełnę więc pewnie piszę nieprawdę ;) i wcale nikt teraz nie kupuje wełny na ściany )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nie odnieść wrażenia że ktoś sponsoruje tutaj styropian...

Za wełną przemawia wszystko (głównie w domach parterowych) jeśli jest w podobnej cenie jak styropian.

 

PS Jak było tu zauważone- jest już problem z dostępnością (ale rozumiem że reklamuje wełnę więc pewnie piszę nieprawdę ;) i wcale nikt teraz nie kupuje wełny na ściany )

No tak jak mówiłem, ja u siebie ani grama wełny nie zapodałem a mam parterówkę ;)

Nawet na stropie, gdzie projekt przewidywał wełnę, wyrzuciłem ją i dałem styro.

Z prostego powodu,wełna dla mnie to badziew a jedyną zaletą wg mnie to dźwiękochłonność, której nie potrzebowałem.

Reszta to same wady lub powielane bzdury, że wełna "oddycha". U mnie wentylacja służy za płuca domu a nie wełna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za komentarz.

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ciężko na logikę się zgodzić z Pana opinią że wełna ma więcej wad niż zalet.

Tj. właśnie oprócz ceny ten materiał zawsze był o wiele lepszy niż styropian. (zresztą wystarczy popatrzyć na naszego zachodniego sąsiada czym tam się ociepla domy)

Dlatego właśnie jakby ceny obecnie były bardziej zbliżone to się zdecyduje na wełnę. (ale to zobaczymy jak otrzymam wyceny)

 

A jakieś konkretne argumenty za tą wełną? Czy po prostu u zachodniego sąsiada widziałeś? Bo trochę dalej na zachód mają dwa osobne krany z ciepłą i zimną wodą. To też musi być dużo lepsze rozwiązanie. Zafundujesz sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Dziś potwierdziłem w moim składzie, że jeden z producentów styro obniżył swoją cenę za m3 o ... całe 4zł co - według naszych pomysłów - jest zapowiedzią globalnych obniżek. Wykminiliśmy, że pozostali producenci będą zwlekać ile się da, ale obniżki przyjdą. Reasumując, jesienią/ zimą będę się zaopatrywał w towar na elewacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu skoro od dobrego miesiąca tanieje? U mnie również kilka dni temu jak pytałem o styro na chudziaka to usłyszałem info, że minimalnie tanieje od dwóch producentów. Inni jeszcze nie obniżają, ale to daje do myślenia.

 

No faktycznie EPS100 za 290-300 zł m3 to okazja jak się patrzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...