Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Popieprzona sytuacja na rynku EPS - szalenstwo cenowe


fighter1983

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wypada się tylko zgodzić i nasłać jakieś służby celem zbadania czy to aby nie zmowa .

 

No cóż...

 

 

Styrene

 

High-class; Purity,% (m / m):≥99.8;Polymer,% (m / m):≤10;

9125.00 RMB/ton

Commodity Sectors Price Date

Styrene Chemical 9125.00 09/10

Styrene Chemical 8975.00 09/09

Styrene Chemical 8875.00 09/08

Styrene Chemical 8837.50 09/07

Styrene Chemical 8825.00 09/06

Styrene Chemical 8887.50 09/05

Styrene Chemical 8887.50 09/04

 

 

Od 28go sierpnia codziennie w górę

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Debil kupi styropian po 370zl brutto/m3. To nawet nie jest już śmieszne, to jest żałosne co wyprawiają producenci i co niektórzy pośrednicy.

Nie ma już cen "urzędowych" jak za PRL-u.

Jak Ci się nie podoba cena styro, paliwa, energii to weź wybuduj sobie fabrykę, rafinerię czy elektownie.

Jak tego nie potrafisz to zmień swój rząd, bo to głównie on decyduje o cenach.

Ale żyjąc tylko z propagandy i na propagandzie rządowej "oni Wam dają",myślę, że tego nie zrozumiesz...

Wypada się tylko zgodzić i nasłać jakieś służby celem zbadania czy to aby nie zmowa .

Następny socjalistyczno-zerowy gostek...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już cen "urzędowych" jak za PRL-u.

Jak Ci się nie podoba cena styro, paliwa, energii to weź wybuduj sobie fabrykę, rafinerię czy elektownie.

Jak tego nie potrafisz to zmień swój rząd, bo to głównie on decyduje o cenach.

Ale żyjąc tylko z propagandy i na propagandzie rządowej "oni Wam dają",myślę, że tego nie zrozumiesz...

 

Następny socjalistyczno-zerowy gostek...

 

A Ty dawno zbanowany nie byłeś?

TV nie oglądam, więc propaganda mnie omija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dawno zbanowany nie byłeś?

TV nie oglądam, więc propaganda mnie omija.

Jeśli słusznie to nie komentuje ;)

Ale jeśli ktoś wyjeżdża z tekstem "jaki debil kupuje chleb po 7zl zamiast po 3zl" to odsyłam go do źródła czemu chleb jest po 7zl czyli do przez Was wybranych rządzących bo to oni głównie decydują o cenie chleba.

 

Zatem zanim oddasz głos za 400,500,600,700,2000 plus, zastanów się czym to skutkuje w dalszym życiu ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słusznie to nie komentuje ;)

Ale jeśli ktoś wyjeżdża z tekstem "jaki debil kupuje chleb po 7zl zamiast po 3zl" to odsyłam go do źródła czemu chleb jest po 7zl czyli do przez Was wybranych rządzących bo to oni głównie decydują o cenie chleba.

 

Zatem zanim oddasz głos za 400,500,600,700,2000 plus, zastanów się czym to skutkuje w dalszym życiu ;)

 

Mnie podstaw ekonomii nie musisz uczyć. Inflacja inflacją a czysto pazerna chęć nachapania się to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podstaw ekonomii nie musisz uczyć. Inflacja inflacją a czysto pazerna chęć nachapania się to drugie.

Czyli typowo socjalistyczne myślenie, zgodnie z propagandą socjalistycznej TV i chęcią powrotu do socjalizmu ;)

No cóż,propaganda pisowska zrobiła swoje,wiek,czyli jego brak, co to znaczy socjalizm przysłużył się, a brak znajomości historii co socjalizm zrobił w Polsce, dopełnił dzieła...

Wstyd, że jesteś Polakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli typowo socjalistyczne myślenie, zgodnie z propagandą socjalistycznej TV i chęcią powrotu do socjalizmu ;)

No cóż,propaganda pisowska zrobiła swoje,wiek,czyli jego brak, co to znaczy socjalizm przysłużył się, a brak znajomości historii co socjalizm zrobił w Polsce, dopełnił dzieła...

Wstyd, że jesteś Polakiem...

 

Ty naprawdę jesteś niereformowalny, z resztą o czymś świadczy fakt że non stop jesteś banowany.

Gościu, płace wysokie podatki, nie biorę ani złotówki od tych złodziei, na wszystko pracujemy z żoną ciężko więc o jakim socjalizmie Ty bredzisz?

Jesteś cwaniak bo Ty już pobudowałeś parę lat temu jak ceny w korelacji do zarobków i kosztu życia były zgoła inne. Nie ma sensu z Tobą dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś cwaniak bo Ty już pobudowałeś parę lat temu jak ceny w korelacji do zarobków i kosztu życia były zgoła inne. Nie ma sensu z Tobą dyskutować.

O właśnie to.

Dużo ludzi nie rozumie, że jak "dostanie" socjal to nie jest to wziete z nieba tylko z wyższych podatków co skutkuje mniejszą ilością kasy w portfelu.

Podobnie z płacą minimalną, która im wyższa tym przerzucana jest w cenę produktu.

A mimo to Ci ludzie głosują za tym, żeby mieć mniej kasy, fenomen.

Socjalizm się skończył, nie ma i nie będzie "cen urzędowych" jak w PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 weeks później...

Panowie pomijając szalone ceny , czy jest się co obawiać tańszych producentów ala arsanit czy domstyr dla styropianów białych EPS 100? Czy parametry z karty maja zastosowanie w rzeczywistości ?

podłoga to nie elewacja nie musi być super równy ale wagi paczki nie znajdę na karcie producenta

Edytowane przez guja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś budowano na wsiach domy bez ocieplenia i było ok. Tylko wtedy kopciuchy w nich były i się hajcowało czym popadnie . Teraz prawie wszystko na gaz albo pompy ciepła i każda kWh na wagę złota... Nie za bardzo sobie wybudować i zaczekać z ociepleniem budynku kilka lat bo rachunki zabiją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że mówisz że kiedyś nie ocieplali. U mnie stoi dom z 1920 roku i ma podwójny mur z pustką oraz syrop ocieplony trzcina. To ocieplali czy nie kiedyś?

 

To podwójny mur z pustką to wg Ciebie ocieplenie czy co? U moich teściów taki jest to jeszcze przed ociepleniem (12cm styropianu) w zimy w niektórych pokojach aż czuć było delikatny powiew :D Teraz już tego nie ma.

 

W ogóle po co o tym piszesz? Co wnosi Twoja uwaga do tematu? Kto teraz buduje podwójny mur z pustką powietrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...