Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie szkieletowego Kamilka parterowego 86m


sito

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na razie na niczym, czekam jeszcze na oferty z 3 firm od centralnych ogrzewań i pomp , chociaż wiem ze raczej nic z tego nie będzie......

 

Wczoraj kumpel dostał wycenę na CO w mieszkaniu 60m w kamienicy. Kociołek w piwnicy ( bo ma pod mieszkaniem ) a na górę tylko rurki i 4 kalafiory.

Dwie firmy za samą robotę chcą 10k :D plus rury, złączki , kalafiory, piec itp . Czyli jakieś 20k :o

 

Ale mają kreatywne myślenie.

Dlatego lepiej niektóre rzeczy zrobić samemu, a tym bardziej że są proste w swej materii. No chyba że skrzypek czy chirurg jesteś, ale wtedy 86m2 nie budujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stopce masz napisane CO, opomiarowane osobnym podlicznikiem.

Na CWU miesięcznie idzie ok.140-150 kWh tj. rocznie 1800 kWh i tego nie podaję.

 

Tego nie podajesz a mój dom 117m2 (realnie dużo większy bo większa kubatura , bo część domu ma sufity coś koło 5m) zużył na CO i CWU za cały 2020r 2119kWh ...

 

I to jest ta różnica , bo jakoś CI co grzeją pompami / węglem lub gazem podają łączne koszty ogrzewanie i CWU a Ci co grzeją prądem jakoś tylko częściowe ..

 

U mnie na CWU idzie w okresie poza sezon grzewczym około 40-50kWh na miesiąc.

 

Tyle że wszystko u mnie grzane pompą ciepła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie podajesz a mój dom 117m2 (realnie dużo większy bo większa kubatura , bo część domu ma sufity coś koło 5m) zużył na CO i CWU za cały 2020r 2119kWh ...

 

I to jest ta różnica , bo jakoś CI co grzeją pompami / węglem lub gazem podają łączne koszty ogrzewanie i CWU a Ci co grzeją prądem jakoś tylko częściowe ..

 

U mnie na CWU idzie w okresie poza sezon grzewczym około 40-50kWh na miesiąc.

 

Tyle że wszystko u mnie grzane pompą ciepła.

 

Bo masz jedno urządzenie do cwu i co. Jeżeli nie ma się podlicznika w PC cwu to do oszacowania zużycia prądu na cele grzewcze można się posłużyć zużyciem letnim uśrednionym i odjąć jego wartośc od żyżycia w sezonie grzewczym zwłaszcza w przypadku gdy urządzeń grzewczych ejst klika i nie da sie ich opomiorawoć choćby przez sposób podlaczenia do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tu jeszcze poprawić ?

15 wełny jest od środka, na zewnątrz zamiast 10cm styro dajemy 15 . Ktoś tu pisał o stropie ze 25 wełny to mało , dorzucimy jak bedzie trzeba tylko ile ?

Fundament ma 10 styro , jeśli damy 15 lub 20 to z automatu obniżymy sufit :D ale jesteśmy niscy to w sumie można tak zrobić . Do tego WM i coś jeszcze ?

 

Z kim nie rozmawiam, a mam nawet w rodzinie dom szkieletowy , to wszyscy odradzają kotłownie. Ostatnio w mrozy spaliśmy u kuzynki , przy wyłączonej kanałówce temp do rana spadła o 1`C , na dworze było -12 , jak wstaliśmy załączyli to ustrojstwo , chwila szumu a potem puszczony TV zagłuszał ruch powietrza. Uzupełnieniem tego są maty pod płytkami. Mają to samo co my 10 syrto, 15 wełny, fundament 10, dach 25 , okna 2 szyby , dom 8 lat .

 

10 cm styro i 15 weły w ścianie, 10 cm styro w podłodze i 25 na stropie mam i ja a projekt mój powstawał prawie 9 lat temu - gdybym budował dziś dołożyłbym wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnisz ?

 

Chodzi o komfort czy o koszty ogrzewania ?

 

Mam to samo i koszt całkowity ogrzewania i cwu oraz zużycia prądu na potrzeby gospodarstwa domowego wyniesie wraz z opłatami stałymi do 1000 zł /rok. Jaka inwestycja w dalsze ociplenie spowoduje obniżenie zuzycia energi o ile złotych na rok i po ilu latch się zwróci pomijając problemy z punktem rosy i zawilgocenia izolacji???

 

Podpowiem nigdy bo to problem dla osoby niedoinformowanej od wielu lat yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która stawia te domy twierdzi że dokładanie kolejnych centymetrów styro niewiele zmieni , może poza fundamentem. Oczywiście za dodatkową opłatą mogą zrobić . Większość która ma to co w standardzie twierdzi ze w zupełności ocieplenia wystarcza.

 

Wbijam kij w mrowisko teraz, wysłałem do 3 firm zapytanie o cenę pompy ciepła , zobaczymy jakie jednostki zaproponują i o jakiej mocy..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która stawia te domy twierdzi że dokładanie kolejnych centymetrów styro niewiele zmieni , może poza fundamentem. Oczywiście za dodatkową opłatą mogą zrobić . Większość która ma to co w standardzie twierdzi ze w zupełności ocieplenia wystarcza.

 

Wbijam kij w mrowisko teraz, wysłałem do 3 firm zapytanie o cenę pompy ciepła , zobaczymy jakie jednostki zaproponują i o jakiej mocy..... :D

 

Bez OZC to mozna sobie gdybac ile zmieni, to samo dotyczy prawidłowego doboru mocy PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która stawia te domy twierdzi że dokładanie kolejnych centymetrów styro niewiele zmieni , może poza fundamentem. Oczywiście za dodatkową opłatą mogą zrobić . Większość która ma to co w standardzie twierdzi ze w zupełności ocieplenia wystarcza.

 

Wbijam kij w mrowisko teraz, wysłałem do 3 firm zapytanie o cenę pompy ciepła , zobaczymy jakie jednostki zaproponują i o jakiej mocy..... :D

 

Jak na razie żadna firma nawet nie oddzwoniła. Dostali wszystkie dane włącznie z projektem , zapotrzebowaniem , ilości spalanego opału itp :D

 

Może pompiarze nie lubią domów o zapotrzebowaniu mniejszym niż 5kW na cele grzewcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompiarze milczą jak grób :popcorn:

 

Ale naszła mnie inna myśl . Pozwolenie dostaliśmy 18-12-2020.....

Obowiązuje mnie WT2017 czy WT2021 ? Zaczynamy budowę w czerwcu , jeśli poprzednie WT to zmienia sie postać rzeczy :rolleyes:

 

Może czekają aż Ty zadzwonisz wtedy rzucą ceną z wysokiego "C":) Nie wiem ile w tym prawdy, nie orientuję się w różnicach i niuansach między danymi pompami ale wczoraj od jednego znajomego, który montuje pompy PW usłyszałem, że pompy LG to jedno z lepszych rozwiązań pod względem jakości do ceny. A WT obowiązują Cie 2017:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ponieważ pompiarze milczą postanowiłem zadzwonić. Jeden ma zatrzęsienie roboty ale ma nas na uwadze... Drugi to ogarnie po świętach jak będzie znał nowy cennik. Zapytałem czy będą ceny do góry to odpowiedział wymijająco....

 

Szybciej chyba zbuduje dom ( start w połowie czerwca , koniec połowa września) niż doczekam się konkretów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pompiarze milczą postanowiłem zadzwonić. Jeden ma zatrzęsienie roboty ale ma nas na uwadze... Drugi to ogarnie po świętach jak będzie znał nowy cennik. Zapytałem czy będą ceny do góry to odpowiedział wymijająco....

 

Szybciej chyba zbuduje dom ( start w połowie czerwca , koniec połowa września) niż doczekam się konkretów....

 

Naprawdę masz w aglomeracji śląskiej tylko dwóch instalatorów ?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę masz w aglomeracji śląskiej tylko dwóch instalatorów ?:rolleyes:

 

A może zatrudnić pierwszego tańszego z OLX’a? Coś spieprzy to będziecie mówic ze się połasił na pare złotych. Lobby pompiarskie robi swoje i instalatorzy maja full roboty. Paproki trochę mniej ale lepiej ich nie zaczepiać.

Edytowane przez swierol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...