Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

15 cm styropianu pod wylewk? to nie za du?o??


Recommended Posts

Ano tak mi wychodzi...miała być podłoga na legarach a raczej nie będzie...będzie parkiet no i w to miejsce zostało pare centymetrów...

Wychodzi, że trzeba położyć 15 cm styropianu i ok. 6 cm wylewki. Wykonawca przekonuje mnie, że lepiej dać dodatkowe 5 cm styropianu niż dodatkowe 5 cm wylewki bo koszt będzie ten sam, bądź nawet wylewka wyszłaby drożej...

Sam nie wiem jaki mieć na to pogląd...z drugiej strony to fakt...skoro mam wydać kasę to może lepiej na ochronę cieplną budynku??

W oryginalnych planach chciałem dać 10 cm styropianu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno każdy dodatkowy 1cm fs 20, powyżej 12 stanowić może niebezpieczeństwo związane z potencjalnym ugięciem płyty podłogowej, a poza tym przekroczenie ww. wartości nie powoduje zmiany izolacji termicznej planowanej podłogi w zauważalnym dla inwestora zakresie (sens ekonomiczny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wylewki na styropianie - dla wzmocnienia można dać siatkę 10x10.

J

Raczej włókna PP lub stalowe. Siatka to tylko kiepskie zabezpieczenie przeciwskurczowe a nie konstrukcyjne. Jak styropianu bedzie grubo to siądzie byc może nawet o kilka milimetrów. Wszystko będzie OK jesli siądzie równomiernie na całej podłodze, ale tak nie będzie będzie siadał wiecej tam gdzie bedą stały ciezkie przedmioty. Proces takiego osiadania to kilka lat wiec trzeba uwazac . Styropian natomiast FS30 to juz inna bajka cenowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej włókna PP lub stalowe.

 

Włókna stalowe?? Jest coś takiego?? A te włókna PP to jak występują w jakiś rolkach?? Ile tego jest w m2/szt. i ile to może kosztować??

Na czym polega wyższość tego PP nad siatką??

Jest i to i to. Włókna stalowe to chyba jednak nie do domku a przy większych budowach:

http://www.ppp-posadzki.com.pl/zbrojenie.html

Włókna polietylenowe kupuje się w postaci jakby sieczki w torebkach plastikowych, wsypuje się to do zaprawy - np. torebka za 36zł na 1 metr sześcienny betonu. Proste jak parasol, łatwiejsze niż układanie siatki, a może i tańsze. Ja kupowałem w Platformie, ale inne hurtownie też mają. Więcej TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor

 

Pisząc "siatkę 10 x 10" użyłem skrótu myślowego, miałem na myśli standardową zgrzewaną siatkę stalową o wym. oczka 10 x 10 cm,

a nie jakąkolwiek inną !

Pozdro

J

Ja dokładnie tak to zrozumiałem siatka zgrzewana 10x10 z drutu fi 2....3mm

To tylko siatka przeciwskurczowa. Jakbyś chciał konstrukcyjne zbrojenie to mówilibyśmy o siatce ale z pretów fi 10mm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak mi wychodzi...miała być podłoga na legarach a raczej nie będzie...będzie parkiet no i w to miejsce zostało pare centymetrów...

Wychodzi, że trzeba położyć 15 cm styropianu i ok. 6 cm wylewki. Wykonawca przekonuje mnie, że lepiej dać dodatkowe 5 cm styropianu niż dodatkowe 5 cm wylewki bo koszt będzie ten sam, bądź nawet wylewka wyszłaby drożej...

Sam nie wiem jaki mieć na to pogląd...z drugiej strony to fakt...skoro mam wydać kasę to może lepiej na ochronę cieplną budynku??

W oryginalnych planach chciałem dać 10 cm styropianu...

 

PRZY 21 CM GRUBOSCI STYROPIANU I JASTRYCHU NALEżY BEZWZGLĘDNIE ZACHOWAĆ ODPOWIEDNIE PROPORCJE

 

13 CM STYROPIAN FS 20

minimum 8 CM JASTRYCH

w tym przypadku należy uwzglednić stopień ugięcia styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w pierwszej wersji chcieliśmy dać 5+5+5 styropianu + 5 wylewki .Ale wszelkie przemyślenia skłaniają nas do opcji 5+5+3 + 7 wylewki - to wszystko z siatką 10/10 .Ale i tak w miejscu schodów ,kominka i chyba mebli kuchennych damy 10 styr. + 10 wylewki zazbrojonej 10/10 Ponoć schody ważą 400 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w pierwszej wersji chcieliśmy dać 5+5+5 styropianu + 5 wylewki .Ale wszelkie przemyślenia skłaniają nas do opcji 5+5+3 + 7 wylewki - to wszystko z siatką 10/10 .Ale i tak w miejscu schodów ,kominka i chyba mebli kuchennych damy 10 styr. + 10 wylewki zazbrojonej 10/10 Ponoć schody ważą 400 kg.

 

 

Witaj

 

Pod kominkiem nie wolno stosować styropianu a kotwienie schodów w podłożu też wykonał bym bezpośrednio w betonie konstrukcyjnym. Stopa schodów ma małą powierzchnię i przenosi stosunkowo duży ciężar a wylewka ma za zadanie przenosić obciążenia powierzchniowe a nie punktowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj grubsza warstwe styropianu zamiast grubszej warstwy betonu. Po co lac tyle betonu? Ile wody bedziesz mial w podlodze i jak dlugo to bedzie schło? Kiedy chcesz sie wprowadzic?

 

Zapytaj konstruktora, czy 6 cm wylewki moze popekac od ciezkich mebli. Moim zdaniem nie.

 

Ja mam 18 cm styropianu FS 20 i 7 cm wylewki. Nic mi nie popekało a przez podloge nie ucieka mi zadna energia cieplna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj grubsza warstwe styropianu zamiast grubszej warstwy betonu. Po co lac tyle betonu? Ile wody bedziesz mial w podlodze i jak dlugo to bedzie schło? Kiedy chcesz sie wprowadzic?

 

Zapytaj konstruktora, czy 6 cm wylewki moze popekac od ciezkich mebli. Moim zdaniem nie.

.

 

Ja tak samo w sumie myślałem, ale np. Janzar powiedział, że przy przekroju ogólnym 20 cm powinienen mieć 13 cm styropianu oraz 7 cm wylewki....Zaargumetnwoał, że przy tak dużej ilości styropianu (15 cm) to gdzie niegdzie wylewka może siadać ze względu na ugięcia styropianu.

A ty długo masz już tą swoją wylewkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...