Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wychładzanie domu w nocy poprzez rekuperację


Recommended Posts

Ja teraz mam 23* bez chłodzenia i bez zamykania rolet.

Ale coś za coś w okresach przejściowych wcześniej zaczynam i później kończę z ogrzewaniem.

 

*pisałem z głowy po przejrzeniu termometrów jednak 23,3-23,8

A ja mam obecnie o tyle...

Bez chłodzenia i z reku przełączonym jakiś czas temu na GWC,co niewiele zmienia :)

20210609_213940_copy_1512x2016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sypialni rodziców? Bo uśrednione na rekuperatorze to kant rzyci potłuc - zaniża je pusta strefa dzienna.

Odrębny monitor jakości powietrza.

 

Ale jak będziesz chciał, to schłodzisz bez problemu mocą >>3kW mieszając klimą powietrze w obiegu zamkniętym (niewiele wpuszczając ciepła i wilgoci z zewnątrz)..

Właśnie myślałem wstępnie o TCL Split T-Smart TAC-12CHSD FPI. Ma 3.5kW i chyba jest dość cichy. Kompletnie się na tym nie znam więc na ten moment błądzę jeszcze po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Właśnie wróciłem z relaksu na tarasie z uchylonym onknem tarasowym.

Taką oto temperaturę w salonie obaczyłem :

[ATTACH=CONFIG]457036[/ATTACH]

 

Współczuję biednym gościom, którzy mają fix-y .

Dla mnie są biedni nie tylko umysłowo :D

 

Ty chyba w suterenie mieszkasz. Normalnie to jest niemożliwe bez klimy. Taka temperaturę miałem na pietrze zimą, gdy zapomniałem przez 2 dni pompe załączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wszystkich fixow, choć większość. Jednak nawet te otwierane zamykam z uporem maniaka, bo nic nie irytuje bardziej od brzęczącej muchy czy komarów.

 

Jakoś nie czuję się z tego powodu biedny umysłowo :D Wręcz przeciwnie. Temperaturę mam w domu taką jaką chcę, a nie taka jaka wpadnie przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie 23C przez to, że HST ciągle otwarty. Byłoby mniej. Bez klimy. Tyle co bypass w reku na noc i moc 60 czy 70% ustawione. W sypialni na piętrze od południa gdzie mam 16m2 okien 22,4C.

 

I przez te 16m2 ślońce wpada do środka? U mnie bez rolet temperatura w takim ślońcu rośnie w oczach, a nie mam w sumie aż takich przeszkleń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez te 16m2 ślońce wpada do środka? U mnie bez rolet temperatura w takim ślońcu rośnie w oczach, a nie mam w sumie aż takich przeszkleń ;)

 

Wiadomo, że nie. Żaluzje mnie chronią :D

 

Docelowo będę montował chłodnicę kanałową ja Ty.Tylko w tym roku nie ogarnąłem się i już nie zdążę. Poza tym nie wybrałem jeszcze co będzie źródłem chłodu dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...