Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Multisplit do mieszkania


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Planuję montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Chodzi tutaj o multisplit'a do trzech pomieszczeń (dwa po 10 m2, jedno 20 m2). Przewidywany maksymalny budżet do wydania na sprzęt to 13 - 15 tys. netto. Robocizny w to nie wliczam.

 

Zaproponowano mi następujące jednostki:

1. Samsung WindFree Comfort lub Avant: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 6,8 kW.

2. LG Standard Plus lub Deluxe: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,0 kW.

3. Haier Flexis: 2,6 kW + 2,6 kW + 3,5 kW + agregat 7,0 kW.

4. Gree Amber Standard: 2,7 kW + 2,7 kW + 2,7 kW + agregat 6,1 kW.

5. AUX J-Smart: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,9 kW.

6. Panasonic Etherea 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,2 kW.

7. Mitsubishi Premium 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,0 kW.

 

Spodobał mi się system WindFree od Samsung'a. Czy to rozwiązanie faktycznie działa? Czy jest sens dopłacać do jednostek Avant lub Elite względem Comfort'a? Jak jest z głośnością tych urządzeń?

 

Podoba mi się również nie wypisana wyżej seria U-Crown od Gree, ale podobno mają awaryjne tace, które lubią pękać...

 

Z całego tego zestawienia Mitsubishi jest wyraźnie droższy i raczej nie biorę go pod uwagę, chociaż jakościowo wypada chyba najlepiej...

 

Jako, że jesteście bardziej doświadczeni w kwestii klimatyzacji, to doradźcie mi proszę, jakie sprzęty będą najlepsze w zaproponowanym budżecie. Czytam opinie o poszczególnych jednostkach klimatyzacji i nie widzę dobrego rozwiązania (każdy sprzęt ma jakieś wady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże moce agregatów.

Taka klima potrafi bardzo szybko schłodzić nagrzane mieszkanie, ale będzie się męczyć, gdy potrzebne będzie minimum mocy i cisza (nocą)

Wybieraj spośród agregatów o jak najniższej mocy - 5 KW to maks. co będziesz potrzebował, przy 3 jednostkach wewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Klimatyzory multisplit Bosch Termotechnika z pewnością spełnia Pana oczekiwania, umożliwiając podłączenie aż do 5 jednostek wewnętrnzych

 

 

Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/autoryzowani-partnerzy/dealersearch/

 

Pozdrawiam

----------------------------------

Konsultant Bosch Termotechnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...