Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom prawie jak pasywny o niskim zapotrzebowaniu, prototyp po 3 latach


Recommended Posts

MhUser, co byś zmienił w swoim domu, gdybyś miał go budować jeszcze raz? Źródło ciepła, powierzchnię??

 

jest masa rzeczy które mógłbym zrobić od razu gdyby mnie było stać, np. taras i zadaszenie nad nim, zrobił bym okap dachu z wykorzystaniem konstrukcji pokrycia dachu, płytę posadowił bym na szkle spienionym, zrobił bym gwc pod domem, zrobił bym studnię, garaż wolnostojący itp.

 

pełno rzeczy zostało zawalonych przez 'fachowców' w trakcie budowy, gdybym mógł zrobił bym więcej rzeczy sam

 

zrobił bym kominek/wyciąg wentylacji kanalizacji ze wspomaganiem ciągu przez wiatr, teraz jest 'zwykły' nie zwróciłem na to uwagi

 

przeprojektował bym sposób dostarczania i dystrybucji powietrza wtórnego do pieca w komorze spalania; dałem zdunowi wolną rękę i nie jestem w pełni zadowolony; już zrobiłem zmiany i planuję jeszcze przerabiać

 

wszystkie rozwiązania i założenia, które zmieściły się budżecie zostały przemyślane i się sprawdzają, są dopasowane do moich potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja więźba licuje się z murem i dzięki temu nic nie wystaje na zewnątrz w przestrzeń którą zajmuje izolacja

 

Gratulacje. Zyskałeś może z 1% strat do góry walcząc z mostkiem, straciłeś z 50% za 50% więcej kasy ocieplając połać zamiast stropu. Bo 50% większa powierzchnia = 50% więcej materiału i 50% większa powierzchnia.

 

od zewnątrz;

izolacje przebijają:

- 2 piony kanalizacyjne przez płytę

- 1 rura z powietrzem do spalania w piecu przez płytę

- 1 komin

- 1 odpowietrzenie kanalizacji (ale rury są izolowane więc nie wyciągają dużo ciepła z domu)

- 1 kabel do PV wychodzący przez ścianę

- 7 x kabel zasilający do rolet

- 1 x dzwonek

- 6 x kabel do oświetlenia

- 1 rura przyłącze wody przez płytę

- 1 kabel zasilający elektryczny przez płytę

- 1 bednarka

- wkręty mocujące pokrycie dachu, dużo, chyba nie da się tego uniknąć

- styropian nie jest kołkowany

 

Rekuperacji brak, czy nie przechodzi przez termoizolację?

 

właściciel pokoju ustawia sobie temperature taką jaka mu odpowiada, najczęściej 'temperatura' nastawiona nie ma nic wspólnego z realną którą można zmierzyć, podobnie sprawa się ma z 'automatycznymi' klimatyzacjami w samochodach

 

To jednak nie mierzy komfortu, a temperaturę powietrza? To po co promiennik podczerwieni zamiast zwykłego grzejnika konwekcyjnego za drobne?

 

tak bywa; pewnie dla tego że mam szczelnośc 0,2 oraz kanały wentylacyjne izolowane i dodatkowo na 'ciepłym' poddaszu; rekuperator zehnder comfoair q350 zdaje się; z tego co pamiętam to deklarowali sprawność 95%;

 

Deklarowli 95%? czy "do 95%"? Nie sparwdziłeś przed odpowiedzią?

 

Widziałeś wykres Owczara? On sobie dorzeźbił wietrzenie. Zdolny i myślący jest w przewieństwie do niektórych. A w zwiazku z tym i tak później wymienił wymiennik na ERV.

 

w domu grzeję i ściany się nagrzewają, akumulują ciepło a powietrze jest zimniejsze bo wpada z zewnątrz

 

Przegrody zewnętrzne ogrzewane powietrzem wewnętrznym mają temperaturę niższą od powietrza. I dlatego taka fajna jest podłogówka. Bo tak naprawdę najbardziej poprawia komfort ciepło w nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...