Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogowka czy to normalne?


Zwierzaczysko

Recommended Posts

.

 

Ja mam 10cm wylewki. Po włączeniu ogrzewania (6godzin nocą , 28stopni) pod koniec listopada, dopiero po 3 dobie w domu zaczęło coś się dziać. :)

U mnie jest 8 cm wylewki i jak odpalę podłogówkę to jak piszesz po dwóch, trzech dniach czuć że grzeje ale przepływ (pompka się załącza) jest od momentu osiągnięcia przez wodę temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło! :)

Rozkręciłem pompkę, było trochę nalotu w środku, ale chyba nie to było problemem. Po zdjęciu pompki zauważyłem, że zawory, którymi przykręcona jest pompa mają takie małe śrubki na obudowie, okazało się, że są to zawory zwrotne i jeden był zamknięty. Teraz na połowie mocy mam przepływ 0.9 m3/h więc wszystko ok.

Ogromne dzięki za Waszą pomoc i wskazanie, że coś jest przytkane. Dzięki! :)

A 9kw PC dlatego, że jeszcze mam poddasze i pod cały dom była wymiarowana pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło! :)

Rozkręciłem pompkę, było trochę nalotu w środku, ale chyba nie to było problemem. Po zdjęciu pompki zauważyłem, że zawory, którymi przykręcona jest pompa mają takie małe śrubki na obudowie, okazało się, że są to zawory zwrotne i jeden był zamknięty. Teraz na połowie mocy mam przepływ 0.9 m3/h więc wszystko ok.

Ogromne dzięki za Waszą pomoc i wskazanie, że coś jest przytkane. Dzięki! :)

A 9kw PC dlatego, że jeszcze mam poddasze i pod cały dom była wymiarowana pompa.

 

Była woda spuszczana wcześniej z instalacji?

Ten nalot to spowodował ze "przyłapało" to jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...