Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

VAILLANT ecoTEC Plus VC 20CS/1-5 sensoCOMFORT - Gdzie ustawia się krzywą grzewczą?


emjot27

Recommended Posts

Mam pytanie. Mojemu ojcu zamontowali wczoraj taki zestaw: VAILLANT ecoTEC Plus VC 20CS/1-5 + podgrzewacz VIHR 150/6B + sensoCOMFORT 720+ moduł internetowy VR921. Dom 150 m2 po termomodernizacji 15cm styropianu, okna PCV, we wszystkich pokojach grzejniki z zaworami.

 

Kocioł chodzi ze sterownikiem pogodowym. Serwisant go dzisiaj po raz pierwszy ustawił, ale wg mnie dał mu za słabą krzywą grzewczą. Chciałbym ją zmienić, ale ni cholery nie mogę się połapać w menu. U mnie w vismannie wszystko jest podane na tacy, a tam nic nie mogę zmienić. Ten sensoCOMFORT jest jakiś strasznie ograniczony. Tam prawie nic nie można ustawić. Mogę tylko ustawić dni i godziny ogrzewania albo temperaturę CWU. Nie wiem, gdzie zmienia się temperaturę zadaną albo krzywą grzewczą dla pogodówki. W instrukcji nic nie mogę znaleźć. Nawet w Internecie nie mogę znaleźć żadnych źródeł. Ten sterownik jest tragiczny.

Dom jest po ostatnich chłodnych dnia bez ogrzewania ponad już miesiąc więc jest nieprzyjemnie jak dla starszych ludzi, dlatego chciałem go trochę dogrzać, a ten daje teraz max 33 stopnie dla 10 stopni na zewnątrz, co sprawia, że grzejniki nie są nawet ciepłe tylko delikatnie letnie.

 

Drugi problem, nie mogę podłączyć do internetu bramki. Po 20 minutach próby synchronizacji z bramką mam taki błąd:

zrzut_ekranu_piec_bramka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kocioł chodzi ze sterownikiem pogodowym. Serwisant go dzisiaj po raz pierwszy ustawił, ale wg mnie dał mu za słabą krzywą grzewczą. Chciałbym ją zmienić, ale ni cholery nie mogę się połapać w menu.................. :

 

Wezwij serwisanta. Ten ma obowiązek małego przeszkolenia w obsłudze sterownika oraz skonfigurowania i uruchomienia pod określoną instalację.

Co do ustawień nowości Vaillant to część przejęła aplikacja na smartfony.

 

W necie na YouTube jest film odnośnie konfiguracji połączenia internetowego. Dla połączenia WiFi w domu musi być router i dopiero kablem LAN do modułu VC921.

 

Instalacja grzejnikowa przy regulacji pogodowej będzie miała to do siebie że temperatury będą mniejsze a ponadto słabsza konwersja ciepłego powietrza z grzejnika będzie powodowała mniejsze przemieszanie i odczuwalny chłód w dalszych rejonach pomieszczeń.

Do tego dochodzi aspekt psychologiczny w którym stary kocioł dawał ponad 50*C non stop i gorące grzejniki po dotknięciu ręką dawały inne odczucie aniżeli te 30*C.

Można oczywiście podnieść krzywą grzewczą ale dla zewnętrznych temperatur dodatnich wzrost będzie niewielki i 35*C niewiele da.

Dla grzejników KG ponad 0.8 lub nawet 1.0

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

witam wszystkich

 

wiem, że ten wątek pojawił się już jakiś czas temu ale tak się składa, że mamy zamontowany dokładnie ten sam typ pieca i sterownika co powyżej w poście.

i niestety nie jesteśmy w stanie ustawić go tak, by nasze ogrzewanie można by było nazwać komfortowym i ekonomicznym :(

Ogrzewamy ok 130 m2 w tym pokój i korytarz na poddaszu w ktorych temperatura jeszcze nigdy realnie nie osiągnęła tej ze sterownika (na sterowniku 21 a w pokoju 19)

Ciekawa jestem jak finalnie udało się Panu ustawić piec?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...