Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

to już schyłek węgla?


Witar41

Recommended Posts

(...)
Toć tak jak ja z tego to pojmuję - na miejsce tego co mam kominek z płaszczem wodnym do instalacji CO bez bufora mogę sobie podłączyć i jarać ognisko zamknięte w z metalu pudle – ino nie węglem a tak jak napisałeś o tym.

 

Rozwiązanie dobre, proste i wręcz idealne – w dzień na okoliczność ewentualnego nalotu drewnem a w nocy węglem (oczywiście z drewna).

 

Tylko w tym widzę problem straszny – Nooo gdzie mam se to kupić w OBI czy w Castoramie.

 

Tak / Tak @Kaizen – nie zagłębiając się w szczegóły o tym i jak wiesz o tym dobrze – dla nich to żaden problem, bo wszak prawem wstecz działającym nie takie rzeczy już zrobili i nie takie rzeczy jeszcze zrobić mogą, wszak u nich jest to normą prawną.

Mieliśmy już z tym np. do czynienia względem podgrzewaczy wody (CWU), kotłów na masę niedrzewną a teraz wszystkich razem dojechali między innymi cenami paliw czyli energii.

 

Tak że sorki i uniżenie proszę byś mi to wybaczył ale ja Cię nie posłucham i se kominka nie kupię ani w OBI ani w Castoramie.

Jak już sprawa trochę przyschnie groszkowca na hybrydę przerobię i tak jak se jarałem sianem dalej jarać se sianem będę - tylko, że z partyzanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Toć tak jak ja z tego to pojmuję - na miejsce tego co mam kominek z płaszczem wodnym do instalacji CO bez bufora mogę sobie podłączyć i jarać ognisko zamknięte w z metalu pudle – ino nie węglem a tak jak napisałeś o tym.

 

Czemu nie węglem, skoro rozporządzenie nie zakazuje węgla wprost, a tylko paliw stałych których definicji nie ma tam, gdzie odsyła?

 

Tylko w tym widzę problem straszny – Nooo gdzie mam se to kupić w OBI czy w Castoramie.

 

Co masz sobie kupić? Gdzie chcesz możesz kupić. Możesz sam zbudować czy zasadzić (bo nie wiem, czy chodzi Ci o paliwo, czy o instalację).

 

Tak że sorki i uniżenie proszę byś mi to wybaczył ale ja Cię nie posłucham i se kominka nie kupię ani w OBI ani w Castoramie.

 

A gdzie ja radziłem kupowanie w markecie?

Jak polityk - sam sobie coś poradziłeś czy zadałeś pytanie, a potem podważyłeś.

Możesz zamówić u zduna czy sam zbudować

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?172514-Taki-sobie-piecyk-ceramiczny&p=8008078&viewfull=1#post8008078

Możesz kupić w setkach sklepów czy na jakimś portalu ogłoszeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)
Oooojjj teraz to mnie przeraziłeś – nie dalej jak tu #154 jest co nie co na ten temat a do tego ten co się tu kreuje na (...) tak mnie po tych stronach przegonił #157 gdzie tyle się naczytałem o tym, iż nic tylko żyły sobie otworzyć np. z tego co mnie w tym uderzyło, to to, że w kotłowni kominka bym nie mógł sobie postawić – no chyba, że bym se w kotłowni zamieszkał.

A po za tym wiesz – u mnie dwa razy z ST byli – raz bo ten podpisał prosmogową a drugi raz wszystkich wiskali w okolicy to i mnie, na co se protokół ze zdjęciami sporządzili a i jeszcze jedna tak była w tej sprawie, więc i jej musiałem podać czym i w czym palę oraz gdzie i na jaką powierzchnię to idzie – no i ten obowiązek zgłoszenia wszelkich źródeł ciepła do (jak dobrze pamiętam) końca czerwca choć w czasie spisu o tym dostali.

 

Tak że tak – robią co se chcą i zrobią se co chcieć będą – my co najwyżej możemy sobie poczytać i ponarzekać, bo prawo jest w języku polskim spisane oraz nie potrzeba adwokata by je tłumaczył a do sądu iść by kasę zostawić i Benny Hilla dostać, to przecież każdy może.

 

Za to zbytkowanie wyżej sorki – nie pomyślałem, że odpisywać na to będziesz i zdrowie oraz czas swój tracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ZABRAKNIE WĘGLA? Zabraknie prądu? - Blokada torów w kopalniach PGG od 4.01.2022 – konflikt z rządem https://www.youtube.com/watch?v=9BFdtO6D0cE.

Ale jaja – acz raczej cyrk.

Ten znowu panikę sieje i swojemu KGM napędza zbyt. Im to raczej węgla nie braknie acz w sytuacji takiej – ceny węgla u nich przestaną spadać a zaś ruszą do góry a skutkiem tego - tak skuteczny marketing wycharacze i udział swój.

Do tej pory pokazywał, że węgla ni ma, aż tu się nagle okazuje, że węgiel był i jest i że jest go masa tylko nie dla nas.

Teraz jeśli chodzi o cenę – Oooo to dopiero mocna rzecz – do tej pory z kopalni pokazywał, że ok. 700 zł/t dla nas a tu, że od dwóch lat sprzedają za około 300 zł/t dla elektrowni - no i jeszcze ci dilerzy, którzy na pniu biorą i później se to sprzedają jak chcą.

Nooo i dziennikarstwo śledcze dzięki temu i takim też mamy mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, tabelki zalazłeś, ale z danymi z certyfikatu nie porównałeś :)
...– luknij do tego : https://powietrze.malopolska.pl/baza/wymagania-ekoprojektu-dla-urzadzen-grzewczych-na-paliwa-stale/ - przetłumacz se swój i porównaj.

Nooo i co wypatrzyłeś #6929 – jak porównanie tabelek wypadło https://forum.muratordom.pl/showthread.php?221532-Czy-b%C4%99dzie-zakaz-palenia-w%C4%99glem&p=8107171&viewfull=1#post8107171 – będą ci kominek mordować a Ciebie z kasy łupić czy nie ???

 

Ty chop raczej kształcony i przez to mądry jesteś, to może co na ten temat wiedzieć będziesz – jak Twoim zdaniem być to może by w trakcie trwania umowy jednostronnie warunki umowy mogły zostać zmienione.

 

Co by np. stać się mogło jak by ktoś nerw dostał i powiedział, że w takim razie ja mam głęboko gdzieś te wasze PV i zabierajcie se je i dach przywróćcie do stanu pierwotnego – bo mało tego, że mnie na dotacjach żeście wypukali i nic zwrotu nie dostałem, to do tego poszycie dachu żeście mi zrujnowali jeszcze i do tego wszystkiego jeszcze inspektor budowlany się dowalił, że dach za lichy na takie obciążenie i też chce kasy a jak nie, to że będzie doniesienie.

 

Z tymi pożarami info cenne – zwłaszcza to z podajnikowym – trzeba takie rzeczy pokazywać by nieświadomi ludzie zagrożenia wiedzieli na co mają uważać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty chop raczej kształcony i przez to mądry jesteś, to może co na ten temat wiedzieć będziesz – jak Twoim zdaniem być to może by w trakcie trwania umowy jednostronnie warunki umowy mogły zostać zmienione.

 

Co by np. stać się mogło jak by ktoś nerw dostał i powiedział, że w takim razie ja mam głęboko gdzieś te wasze PV i zabierajcie se je i dach przywróćcie do stanu pierwotnego – bo mało tego, że mnie na dotacjach żeście wypukali i nic zwrotu nie dostałem, to do tego poszycie dachu żeście mi zrujnowali jeszcze i do tego wszystkiego jeszcze inspektor budowlany się dowalił, że dach za lichy na takie obciążenie i też chce kasy a jak nie, to że będzie doniesienie.

 

 

O czym Ty piszesz ? :lol:

Jaki inspektor budowy ?

 

Ty chop raczej kształcony i przez to mądry jesteś, to może co na ten temat wiedzieć będziesz – jak Twoim zdaniem być to może by w trakcie trwania umowy jednostronnie warunki umowy mogły zostać zmienione.

 

Ale jakiej umowy ? z kim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, tabelki zalazłeś, ale z danymi z certyfikatu nie porównałeś :)
...– luknij do tego : https://powietrze.malopolska.pl/baza/wymagania-ekoprojektu-dla-urzadzen-grzewczych-na-paliwa-stale/ - przetłumacz se swój i porównaj.

Nooo i co wypatrzyłeś #6929 – jak porównanie tabelek wypadło https://forum.muratordom.pl/showthread.php?221532-Czy-b%C4%99dzie-zakaz-palenia-w%C4%99glem&p=8107171&viewfull=1#post8107171 – będą ci kominek mordować a Ciebie z kasy łupić czy nie ???

 

Zaś za język trzeba Cię ciągnąć – najpierw odpowiedz co z kominkiem Twoim!!!

Skończymy jedno, to za drugie się weźmiemy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kominek mnie nie interesuje zbytnio, jak będzie potrzeba, bo prześlę zapytanie do Wydziału Ekologii UM.

Ale to pod koniec roku pewnie.

Nooo tak – jednak kopciuch – do tego znasz te wszystkie przepisy i co – sam na siebie i swojego kopciuszka donos chcesz złożyć – myślisz, że samodoniesienie coś zmieni i w czymś Ci pomoże – wątpię ale próbować możesz – do tego wież też o tym : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?368527-Rok-na-poinformowanie-urz%C4%99du-o-sposobie-ogrzewania-domu-albo-grzywna - Ooojj pod koniec roku, to będzie już musztarda po obiedzie. Spałeś – spałeś miast petycję pisać i w śród kopciuchów oświatę o czystym spalaniu szerzyć - to nie - więc lodówka na wino jednak jest dalej aktualnym i dobrym rozwiązaniem ale by za taką kase – toć to szaleństwo jest jawne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy, ten temat nie pochłania mnie zbytnio - urządzenie używane 10x w roku nie jest tego warte.

Wracając zaś do wątku - to z radością odnotowuję kolejne węglowe kopciuchu znikające z dzielnicy.

To od razu przekłada się na jakość powietrza.

Tyl, które jeszcze dostały "dzwon bije" i do dwóch, trzech lat też znikną.

 

Miałeś jakieś zapytania odnośnie fotowoltaiki ?

O jakimś inspektorze i zmianie umowy ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tym właśnie – trochę szamotu w Ds-y i Gs-y włożyć i parametry by miały lepsze od kominka twego. Do tego rozważny sposób palenia w tym i sprawa by sama się rozwiązała a tak, to niech dzwony biją również na tych :

Mój kominek nie stał się jakimś "cudem" - po prostu spełnia obowiązujące normy.

Mój szwagier tez ma kominek (Lechma z płaszczem, ponoć spełnia normy) z komorą bez szamotu, oblepioną kreozotem.

Pięknym, błyszczącym kreozotem o zapachu wędzonki. Ten sam zapach jest odczuwalny po zawietrznej jego domu, jak odpali.

No, ale szyber na minimum, żeby się nie wypaliło za szybko

I powiem ci jedno - mój wkład ma tylko 7kW i stosunkowo małe przeszklenie. Widziałem u znajomych, jak palą we wkładzie kratki (z Ecoprojektem) mając moc 12kw i narożne przeszklenie.

Szyba pod koniec palenia w dwóch miejscach nieprzeźroczysta, szamoty niewypalone.

I tak się właśnie pali w kominkach w nowych domach...

Wracając do rzeczonego PV – trochę to uzupełnię jeszcze.

Co by np. stać się mogło jak by ktoś nerw dostał i powiedział, że w takim razie ja mam głęboko gdzieś te wasze PV i zabierajcie se je i dach przywróćcie do stanu pierwotnego – bo mało tego, że mnie na dotacjach żeście wypukali i nic zwrotu nie dostałem, to do tego poszycie dachu żeście mi zrujnowali jeszcze i do tego wszystkiego jeszcze inspektor budowlany (to ten co w dzienniku budowy domu czyni wpisy) się dowalił, że dach za lichy na takie obciążenie i też chce kasy a jak nie, to że będzie doniesienie – po nim architekt przylazł co dom zaprojektował i projekt na niego wykonał, że skoro zeszpeciłem dzieło twórczej inwencji, to jemu też z tego tytułu się należy, no i jeszcze z UM wydz. architektury, że oni o niczym nie wiedzą, że żadnej zgody na podobne od nich nie było, więc to jest samowola budowlana za co im też należy się kasa.

Teraz tak - przystępujesz do programu PV, to niejako przystępujesz do umowy i wniosek o zwrot jest tego dowodem a gdy w ramach zwrotu z 5 zł. dotacji dostajesz, to prze 3 lata korzystać z tego musisz czyli jesteś umową związany a oni np. w tym czasie wymyślają zmiany nie uprzedzając z góry, że do czegoś takiego dojść może i po wprowadzeniu tych zmian warunki umowy zostają przez nich zmienione.

 

Ty chop raczej kształcony i przez to mądry jesteś, to może co na ten temat wiedzieć będziesz – jak Twoim zdaniem być to może by w trakcie trwania umowy jednostronnie warunki umowy mogły zostać zmienione.

Co zrobisz jak se wymyślą, że musisz mieć baterię akumulatorów i do tego akumulatorownie oraz takie tam albo jak zmienią sposób rozliczania energii którą otrzymują względem tej którą pobierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz jak se wymyślą, że musisz mieć baterię akumulatorów i do tego akumulatorownie oraz takie tam albo jak zmienią sposób rozliczania energii którą otrzymują względem tej którą pobierasz.

Już wymyślili - Fotowoltaika przestanie się opłacać. Prezydent podpisał ustawę.

rochę szamotu w Ds-y i Gs-y włożyć i parametry by miały lepsze od kominka twego. Do tego rozważny sposób palenia w tym i sprawa by sama się rozwiązała a tak, to niech dzwony biją również na tych

Święte słowa - brak edukacji wykorzystują hieny wprowadzając nowe technologie, które z czasem upadają a oni się bogacą. Chińczycy najbardziej zaawansowani technologicznie produkują energię z węgla a ludzie ogrzewają prądem - W 2020 Chiny uruchomiły trzy razy więcej nowych elektrowni węglowych niż reszta świata.

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz tak - przystępujesz do programu PV, to niejako przystępujesz do umowy i wniosek o zwrot jest tego dowodem a gdy w ramach zwrotu z 5 zł. dotacji dostajesz, to prze 3 lata korzystać z tego musisz czyli jesteś umową związany a oni np. w tym czasie wymyślają zmiany nie uprzedzając z góry, że do czegoś takiego dojść może i po wprowadzeniu tych zmian warunki umowy zostają przez nich zmienione.

 

Ty chop raczej kształcony i przez to mądry jesteś, to może co na ten temat wiedzieć będziesz – jak Twoim zdaniem być to może by w trakcie trwania umowy jednostronnie warunki umowy mogły zostać zmienione.

Co zrobisz jak se wymyślą, że musisz mieć baterię akumulatorów i do tego akumulatorownie oraz takie tam albo jak zmienią sposób rozliczania energii którą otrzymują względem tej którą pobierasz.

 

Ale co Ty sobie wymyślasz, jaka dotacja 5 zł, jaka zmiana umowy, jaki inspektor ?

Dotacja Mój Prąd wyniosła 5000zł kto chciał, skorzystał.

Prosumentem zostaje się na 15 lat.

Kto chciał, skorzystał, mnie leci trzeci rok.

Póki co nikt nic nie zmieniał.

 

W przeciwieństwie do kopciuchów. Klasa 5, Ekoprojekt.

A za 5 lat wprowadzą Klasa 6, Ekoprojekt 2 i znów te wszystkie "kratki" staną się złomem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiłeś, że z tym to tak na mur jest i będzie, bo ten z #167 to wyszło na to, że nie wie o czym gada nie wspominając przy tym o innych co na YT o tym wygadują jak i w necie.

Te 5000 zł. to każdy dostaje co PV instaluje, bo u mnie o 15000 zł. na PV gadają i patrząc na to przez pryzmat dotacji z takich programów jak np. Czyste Powietrze, to wiem, że różnie z tym bywa a i są tacy, którym odpis od podatku zostaje jaki, że z odpisu od podatku jest więcej niż zwrotu z dotacji.

W przeciwieństwie do kopciuchów. Klasa 5, Ekoprojekt.
Ooojj już daj spokój tym kominkom, by było tak jak napisałeś, to najpierw by musiały przejść wszystko jak się należy, by się na tą 5 klasę załapać a co tu dopiero mówić o 6-stej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...