Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Remont starego domu


Recommended Posts

Witam. Wiem, że tematów tego typu jest tysiące, chciałbym się zwrócić o poradę. A więc mam dom 70-80 letni z cegły. Dom ma drewniane podłogi, piece kaflowe, drewniane okna, czyli wszystko trzeba robić w środku od podstaw. Wymiana dachu, burzenie ścian działowych. Robienie od nowa stropu, a bardziej sufitu podwieszanego i chciałbym zrobić małą dobudówkę. Jest kanaliza i woda, więc jakieś oszczędności będą. Zostaje do podłączenia prąd na nowo. No i w sumie trzeba zrobić konserwację fundamentów. Reasumując po przeliczeniu oszczędzę około 80 tysięcy, odliczając stawianie domu od podstaw podłączenie kanalizy i wody. Opłaca się inwestować? Czy lepiej rozebrać mury i fundamenty i budować od nowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ocenić fundamenty i mury czy wymagają dużo zachodu no i stropy czy zostawiasz czy je zmieniasz. Roboty będzie w cholerę kurzu i tak zwanego syfu. Nie da się doradzić nie widząc co to jest i w jakim stanie. Właściwie obecnie w takich sytuacjach wszyscy doradzają wyburzenie i od nowa. Przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz. Kanalizację i tak trzeba będzie wymienić oraz instalację wodną. Tak więc niewiele zostanie z tego co jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto czy nie warto?

 

Warto wyburzyć. Taki dom to syf. Sam szprzedaje taki dom w centrum miasta. Idzie pod wyburzenie. Jeszcze z 10 lat temu konczyła sie moda na remonty takich starych domów. Sam robiłem ze dwa takie projekty. Dramat. Wyszło drożej od nowego domu.

Chyba, że w grę wchodzi nostalgia za dawnymi czasy..Ukochana babcia tam cie karmiła. Wtedy nie ma zmiłuj, trzeba remontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...