Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - Jak pozbyć się dźwięków rozmów z kratek.


Jimmson

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem świeżo po remoncie mieszkania. Pode mną mieszkają rodzice. Głównym źródłem ciepła jest u nas klimatyzacja (sprawdza się super). Rodzice pomyśleli, że warto mieć jakąś alternatywę dla ogrzewania prądem i zrobili kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepła. Kominek jest u nich w salonie, a u mnie na górze w trzech pokojach znajdują się kratki z których leci miłe ciepłe powietrze ale nie tylko... słychać rozmowy, dźwięki z salonu itp... i to bardzo wyraźnie.

 

Kominek nie jest jeszcze wykończony, przyjdą na niego jakieś płytki itp. Jednak domniemam, że dźwięk dostaje się do rur, poprzez kratki umieszczone bezpośrednio na kominku. Rury idą kominem w linii prostej góra-dół i wychodzą na ścianie u mnie w pokojach Czy jest możliwość wyciszenia/wygłuszenia tych dźwięków? Czy istnieją jakieś kratki, które mogą wyciszy te dźwięki?

 

Czy może jest to błąd podczas instalacji całego systemu i należy zwrócić się do wykonawcy?

 

Wyczuwam również zapach papierosów oraz obiadu, jednak muszę dopisać, że nie mam wykończonych kratek. Kratki osadzone są na "luźno", są między rurą, a kratką delikatne szczeliny, przez które może się ten zapach wydobywać. Dźwięk raczej na 100% leci bezpośrednio z rur.

 

Czy ktoś wie co zrobić z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...