Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tymczasowa kotłownia elektryczna


gp69

Recommended Posts

Szukam pomysłu na tymczasową kotłownię do domu w trakcie wykańczania.

 

Mam rozprowadzone rurki do wodnego ogrzewania podłogowego i CWU.

Docelowo planuje pompę ciepła PW, ale na razie nie mam na to kasy. Poza tym przez najbliższe kilka lat dom nie będzie zamieszkany, od czasu do czasu będą wykonywane prace wykończeniowe.

 

Szukam więc jakiegoś prostego, taniego, tymczasowego rozwiązania, opartego na prądzie, które by dało radę w zimie utrzymać temperaturę 10-15 stopni i podgrzać trochę wody do umycia się.

Obciążenie cieplne budynku wynosi 5,8 kW

 

Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest parterowy, rozłożysty. By go ogrzać, instalacja klimatyzacji musiałaby być rozbudowana.

Chłodzenie będzie zbędne. Dzięki okapom, w lecie słońce nie wpada do domu.

Myślałem raczej a jakimś bojlerze (z wężownicą?), który dawałby ciepłą wodę, i wodę (glikol) w podłogówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jakiś gotowy (do kupienia) zestaw ?

Co jest w tej skrzynce ?

 

Ruropiec jest składany z kształtek ocynkowanych. Główna rura w moim przypadku to 2" o długości 45cm. Koszt z naczyniem to 330zł + grzałka. Mam jeszcze poskładanego ruropieca.

Skrzynka to AFRISO Zestaw mieszający z rozdzielaczem AZB555

https://www.afriso.pl/katalog-online/afriso/zestawy-mieszajace-primobox-azb-trzy-obiegi-grzewcze/produkt/7655500

 

Można go kupić za 5000zł, Jak się policzy wszystkie elementy które zawiera to cena nie jest taka wysoka i wszystko jest niewielkiej estetycznej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się.

Tylko że w większe mrozy, zabraknie mocy na grzanie w taniej taryfie

Potrzebowałbyś 2 takich.

Chyba że jest w domku często, to można dostawić jakąś farelkę, co jest kłopotliwe, bo trzeba nią także jakoś sterować.

 

Do kompletu potrzebujesz dołączyć grupę bezpieczeństwa i naczynie przeponowe.

 

Sam bym jednak wolał dorobić jakiś kociołek o mocy minimum 6kW z grzałką 3x2kW.

Będzie równe obciążenie sieci

https://allegro.pl/oferta/grzalka-do-ogrzewacza-wody-6kw-3x2kw-g-1-1-2-6777932406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił w prowizorki, tylko kupiłbym używanego Kospela (na OLX jest kilka nawet poniżej tysiąca) - w ładnej obudowie wszystko razem (pompa obiegowa, naczynie przeponowe, zawór bezpieczeństwa, sterownik, bypass itd.). A jakbym sprzedawał, to w dzisiejszych czasach jeszcze pewnie bym na nim zarobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...