Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec gazowy i kominek jednoczesnie


WRW1908lodz

Recommended Posts

Zainstalowany w domu jest piec gazowy (do wody, grzejniki, podłogówka). Czy istnieje sposobność aby zamontować kominek (jest gdzie) i odciążyć piec w jego działaniu? Mam na myśli ze jak się rozpali w kominku to tym ciepłem jest grzane w domu (moze jakoś pod podłogówkę podpiac))? Coś na zasadzie ze z płaszczem wodnym ale nie możemy sobie pozwolić aby wygospodarować dodatkowe pomieszczenie. Wiec najlepiej jak najprościej się połączyć, bo ceny gazu holendarnie wzrosły. A jeśli widzicie taka możliwość to szacunkowo jaki byłby to koszt i co należy zrobić? Jaka byłaby skala zniszczeń aby sie podpiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieruchomość jest dopiero nabyta według szacunków kwota 500 zł miesięcznie za gaz w okresie zimowym.

Miejsce na kominek jest, ogólnie fajna sprawa ale żeby 5-10k zł płacić za to żebym sobie w weekend odpalił i leżał przed to dość drogo, chyba żeby to jakoś połączyć z piecem. Metrów ok 100 jednopiętrowy budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja gorącego powietrza brzmi fajnie ale czy należy liczyć się z destrukcja wszystkich sufitów? (O matko dopiero nam je zrobili na cacy :;)) czy może jakoś przez strych podłączyć się do tych na pietrze, a te na parterze??

 

Tak Ok 100 parter plus pietro (dom bliźniak)

 

Dzięki za komentarze sprowadzacie mnie ziemie z mojej utopijnej wizji kominka w salonie!

 

To może powinno byc pierwsze, a zarazem jedyne pytanie: czy warto?? Mam dylemat kominek czy koza? Waszym zdaniem w która stronę iść?

 

D7D ale koza da ciepło tam gdzie stoi a cała reszta pomieszczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętro oczywiście przez strych. U mnie rura izolowana 2 x 200 biegnie od kominka razem z kominem systemowym na strych. Tam jest wentylator DGP oraz rozdzielacz który poszczególne obwody prowadzi do pomieszczeń. Cały parter jest oparty tylko i wyłącznie o kominek i kratkę w obudowie czopucha oraz pod kominkiem które poprzez cyrkulację powietrza ogrzewają całość , nie tworząc odczucia że przy kominku 40*C a na przeciw przy oknie tylko 20*C.

Tynki i gładzie na poddaszu niczego nie zmieniają. Jedynie na parterze podczas instalacji tworzy się mały rozgardiasz ale jeśli jest tam przewidziany i obecny komin to prosta sprawa do ogarnięcia samemu.

 

 

Ogólnie to sprawa warta zastanowienia, jeśli oczywiście miasto i rządzący nie wydadzą zakazu. Obecnie kominki z certfikatem EKO są jeszcze dopuszczone.

To jest pierwsze kryterium odnośnie wyboru kominek czy koza.

Drugie to rozkład pomieszczeń i umiejscowienie źródła ciepła i wizja salonu.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie schemat zastosowany u ciebie w domu;) mniej więcej rozumiem, ale w jaki sposób dostarczane jest to do pomieszczeń (w sensie kratka w suficie na środku pokoju?)? Nie razi w oczy? Czy jesteś w stanie wybrać pomieszczenia które maja zostać nagrzane (te na pietrze)? Parter dobrze przemyślane.

 

I najważniejsze pytanie ile taka przyjemność kosztuje? Oraz jak często korzystasz z tego systemu?

 

Piece eko podobno maja zostać, wszakże drewno jest surowcem odnawialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powinno byc pierwsze, a zarazem jedyne pytanie: czy warto?? Mam dylemat kominek czy koza? Waszym zdaniem w która stronę iść?

 

D7D ale koza da ciepło tam gdzie stoi a cała reszta pomieszczeń?

 

Koza czy kominek - koza dużo tańsza i łatwiejsza do demontażu.

Koza zajmuje dużo mniej miejsca i jest montowana w 2-3 godziny.

Koza / kominek nie ogrzeje całego domu.

Ogrzeje pomieszczenie w którym jest kominek zamontowany.

Sąsiednie pomieszczenia trochę też będą dogrzane.

Ciepło pójdzie w górę po klatce schodowej.

Komin do kozy / kominka ogrzeje pomieszczenie przez które przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...