Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Śrubokręty niteo.


Recommended Posts

Witam. W biedronce są narzędzia firmy niteo.

Kupiłem 20 sztuk śrubokrętów za 50zł niby fajne , ale mają napis Made in china i to mnie denerwuje, może jakieś rakotwórcze czy coś , czy raczej mogę być spokojny?

 

A co dzisiaj nie jest Made in China?

Jeżeli jest towar dopuszczony do sprzedaży a tym bardziej w ogólnopolskim dyskoncie to musi spełniać normy UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dzisiaj nie jest Made in China?

Jeżeli jest towar dopuszczony do sprzedaży a tym bardziej w ogólnopolskim dyskoncie to musi spełniać normy UE.

 

Jedno istotne rozróżnienie - powinno (zamiast musi). W większości przypadków to tylko deklaracja, nieweryfikowana przez jednostkę certyfikującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie może być oficjalnie i legalnie sprzedawane.

 

Głupoty...

Może jakaś jakaś podstawa prawna ?

Bo ja znalazłem:

Producent mechanicznych narzędzi ręcznych ma obowiązek spełnić wymagania zasadnicze dotyczące oceny zgodności, określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn (Dz. U. Nr 199, poz. 1228 z późn. zm.). Producent narzędzi prostych (młotek, klucz, urządzenia pomocnicze bez napędu) takiego obowiązku nie ma - używane urządzenie nie musi mieć oznakowania CE, nie musi posiadać deklaracji zgodności, ale musi zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki pracy.

 

Czytaj więcej na Prawo.pl:

https://www.prawo.pl/kadry/czy-narzedzia-proste-bez-napedu-musza-byc-oznakowane-znakiem-ce,192634.html

 

Wyroby bez CE – Przykładowe wyroby nie wymagające znaku CE: wyroby spożywcze, nasiona, detergenty, nawozy, odzież, sprzęt sportowy (nieelektryczny, nieelektroniczny), samochody, motocykle, kaski motocyklowe, hulajnogi i rolki (nie zabawki), rowery (wysokość siodełka powyżej 435 mm), meble (bez prądu); pisaki, pióra, długopis ołówki, kredki (jako artykuły piśmiennicze, jako zabawki mogą wymagać znaku CE), piłki sportowe, szkła osłaniające ekrany telefonów, osłony telefonów (bez elektroniki), rośliny, papier, narzędzia, klucze, opakowania, taśmy pakowe, doniczki

https://www.ce-polska.pl/wyroby-bez-ce

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Forum po to jest aby rozmawiać i wymieniać się swoimi doświadczeniami a nie aby dosrywać komuś kto ma odmienne zdanie od oświeconego doradcy.

 

 

Forum nie jest po to, żeby wprowadzać w błąd. Ty to zrobiłeś w poście nr 6

Naprostowałem to w poście nr 7, i nie wiem, gdzie ty widzisz "dosrywanie" ?

W słowie "głupty", którego użyłem ? Określenie dosadne, ale prawdziwe.

 

W tym momencie powinieneś zrozumieć, że sie mylisz, a nie ciągnąć kabaret pisząc, że przytaczam "brednie z netu"

Bo ty nie przytoczyłeś nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...