Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mniejsza delta = mniejsze rachunki


michal.bdg

Recommended Posts

U mnie jak pompa obiegowa działa na III biegu (domyślnym) to jest przepłwy około 40l/min i hałas jakby fontannę miał za oknem ;)

Na II biegu jest lepiej a najlepiej na I biegu , ale coś za coś wtedy są inne problemy (taktowanie) i trzeba inaczej sobie radzić.

 

Osobiście uwazam że masz coś nie tak z instalacją.

 

U siebie nie mam bufora , wody w obiegu poniżej 100l i spokojnie jestem w stanie zrobić aby działała nonstop bez taktowania przy obecnych temp.

 

Hałas pompki obiegowej w jednostce wewnętrznej? U mnie gdyby nie światełko na pompce, to bym nie wiedział że działa. Trochę to dziwne, że słyszysz cokolwiek.

 

Przesadziłem! Słyszę pompkę jeśli wyłączę rekuperator i wsadzę głowę pod hydrobox.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rotametry u mnie nie działaja i mysle zeby je wykrecic i zaslepić. Mam zamontowany rozdzielacz ktory miał w zestawie pompe obiegowa ale ciut wieksza 3-bieg /60wat/ i rurke łacząca obie listwy (podmieszanie). Pompa kierowała wode na listwe dolna i tam sa rotametry dedykowane do listwy zasilającej. teraz ta pompa jest usunięta podobnie jak podmieszanie a woda idzie teraz na gorna listwe na ktorej sa „zamkniecia” a nie rotametry. Wszystko mam porozktecane na full a rotametry nic nie pokazuja i nie reguluja bo w tej sytuacji powinny być „powrotne” ktore maja inna konstrukcje i odwrotna skale na „szklance”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny rozmawiałem dziś z wykonawcą, wcześniej z centralą z mitsu ale jak już się domyślacie Wasze opinie są równie cenne, wiec do rzeczy. Zaproponował zmniejszenie prędkości Pompy w PC (był fabrycznie max.nastaw 5) teraz zeszliśmy na 4. Tym sposobem powinna tłoczyć wolniej i obiegówka to odbierze z bufora. Czy zmniejszenie tych może mieć jakieś negatywne skutki na pracę układu np. Spreżarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny rozmawiałem dziś z wykonawcą, wcześniej z centralą z mitsu ale jak już się domyślacie Wasze opinie są równie cenne, wiec do rzeczy. Zaproponował zmniejszenie prędkości Pompy w PC (był fabrycznie max.nastaw 5) teraz zeszliśmy na 4. Tym sposobem powinna tłoczyć wolniej i obiegówka to odbierze z bufora. Czy zmniejszenie tych może mieć jakieś negatywne skutki na pracę układu np. Spreżarki

 

Masz bezsensownie przekombinowaną instalację , która nigdy prawidłowo nie będzie działać.

 

Nie powinno być żadnego bufora , żadnych zbytecznych "drabinek". Pompa obiegowa w pompie ciepła uistawiona na taką wydajność jaka jest podana w instrukcji pompy ( u mnie w przypadku pompy 9KW jest to minumum 25,7 l/min) ,ale nawet lepiej aby bylo trochę więcej niż miało być mniej.

 

Później pompa będzie albo modyfikowała sobie deltę albo przepływ wody aby odpowiednio regulować moc.

 

U Ciebie to tak nie działa bo ewentualna zmiana delty będzie dotyczyła bufora , dodatkowo mamy jeszcze drabinki które mają zimniejszy powrót i jeszcze zaburzają pracę pompy.

 

Czy zmiana wydajności pompy coś da ? Być może coś tam pomoże , a może i nie , na pewno i tak nie będzie to tak działało jak powinno , bo dla pompy ciepła odbiornikiem ciepła jest bufor a nie twoja instalacja grzewcza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej pompka obiegowa w P.C. pobierze mniej prądu na niższych obrotach.

A nie można jej ustawić tak by to P.C. sterowała obrotami? - trochę bez sensu mi się wydaje stałe gonienie pompki obiegowej na górnych obrotach.

 

Jak już koniecznie mają być te drabinki, to sensowniej byłoby je wpiąć szeregowo przed krótką pętlą (np. łazienkową).

Woda cieplejsza przepływałaby przez drabinkę i już z trochę obniżoną temperaturą wpływała by do podłogi.

 

Nawiązując jeszcze do tego co napisał kaszpir007

Twoja P.C. nie widzi Twojej instalacji, bo instalacja jest schowana za buforem.

P.C. widzi tylko bufor i na tym krótkim obiegu (P.C.-bufor) utrzymuje deltę jaką jej zadano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie „itrzymuje drlye jaka jej zadano” ale ja nie mam wpływu na delte. Mam stałà temp. Grzewczą, brak termostatu pokojowego. Jak PC ruszy przechłodzone po nocy to ma delte np. 5-6 z czasem im wyższy wraca powrót z wygrzanej podlogi delta sie zmniejsza do 2 czasem 1 i PC stop. Jak inaczej mam nią stwrować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie „itrzymuje drlye jaka jej zadano” ale ja nie mam wpływu na delte. Mam stałà temp. Grzewczą, brak termostatu pokojowego. Jak PC ruszy przechłodzone po nocy to ma delte np. 5-6 z czasem im wyższy wraca powrót z wygrzanej podlogi delta sie zmniejsza do 2 czasem 1 i PC stop. Jak inaczej mam nią stwrować?

 

Masz słaby odbiór ciepła za buforem, bo jak to może być by PC zrobiła STOP? PC to inwenter a inwenter się moduluje, powinien zejść z mocą i pracować dalej utrzymując zadaną deltę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie „itrzymuje drlye jaka jej zadano” ale ja nie mam wpływu na delte. Mam stałà temp. Grzewczą, brak termostatu pokojowego. Jak PC ruszy przechłodzone po nocy to ma delte np. 5-6 z czasem im wyższy wraca powrót z wygrzanej podlogi delta sie zmniejsza do 2 czasem 1 i PC stop. Jak inaczej mam nią stwrować?

Aby ograniczyć częstotliwość " stopu " należy ;

- podnieść temperaturę zasilania,

- a tym samym zwiększyć zdolność do odbioru ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ograniczyć częstotliwość " stopu " należy ;

- podnieść temperaturę zasilania,

- a tym samym zwiększyć zdolność do odbioru ciepła

 

Zwiekszenie temp nic nie da jak instalacja ( CO ) nie jest skrojona pod daną PC

Co nam da zwiększenie temp???? Da nam to że np. przy starcie o godz. 4.00 PC będzie układ (CO ) rozgrzewać dłużej .Czyli jak było np. 38*C a my ustawimy 40*C to w pierszym przypadku temp. docelowa zostanie osiągnięta po np 1,5h a druga temp ( 40*C ) PC osiągnie np.-po 2h po tym czasie nastąpi TAKTOWANIE

Podniesienie temp. w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła. Odbiór ciepła zapewnia tylko odpowiednia moc układu przy temperaturach jakimi zamierzamy grzać budynek w odniesieniu do temp. zew.

Inaczej moc grzejników =lub> od mocy PC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie temp. w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła.

 

I w ogóle nie dociera do ciebie to ,że przykładowy grzejnik przy temperaturze wody 55stopni ma moc 383W a w 75st już 751W https://remont.biz.pl/ogrzewanie/temperatura-zasilania-grzejnikow-wplyw-zasilania-na-moc-grzejnika/

 

Na pewno podniesienie temperatury w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła ?

Nie dotarło do ciebie ,że pewnej temperatury podłogówki nie da się osiągnąć bo właśnie brakuje mocy pompy ? Połącz kropki i przestań pisać bzdury.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogóle nie dociera do ciebie to ,że przykładowy grzejnik przy temperaturze wody 55stopni ma moc 383W a w 75st już 751W https://remont.biz.pl/ogrzewanie/temperatura-zasilania-grzejnikow-wplyw-zasilania-na-moc-grzejnika/

 

Na pewno podniesienie temperatury w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła ?

Nie dotarło do ciebie ,że pewnej temperatury podłogówki nie da się osiągnąć bo właśnie brakuje mocy pompy ? Połącz kropki i przestań pisać bzdury.

 

Powiem tak .Przestaję od dziś reagować na twe wpisy pod moim adresem

Co stwierdzam że Ty to Typ zwykłego Mobbera a kto to taki ? pozostawiam bez komentarza lecz współczuję rodzinie.

Dlatego nie widzę sensu dalszego dialogu z tobą tak jak napisałem dawniej ( C C )

Po kiego licha mi temp.75*C? czy tam 55*C

Powtarzam ---moc grzejników pod PC powinna być = lub > od mocy PC--- mamy wtedy---- brak taktowań

Już widziałem tą twą wiedzę jak była mowa o pracy PC na 2F ha ha

dalej-- praca cicha aby zmniejszyć taktowanie

kolejna sprawa --docieplenie czujnika temp. aby zwiększyć COP itd.

Cecha o której napisałem wyżej tkwi w tobie i to przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteś geniuszem ,albo kompletnym idiotą.

Być może dzięki tobie i twojej rewolucyjnej teorii:

Podniesienie temp. w żaden sposób nie zwiększa odbioru ciepła. .

w koncu uda się wytworzyć zimną fuzję , bo jak dotąd nie udało się wytworzyć takiej temperatury na ziemi , żeby to zjawisko powstało , no ale naukowcy zawsze wiedzieli ,że gdzieś jest granica podnoszenia temperatury :)

 

Ale to przecież tylko ćwiczenia/teoria , a życie swoje . Co z tego ,że zupełnie nie wiesz o czym się tu pisze , skoro twoja praktyka pokazuje cos innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...