Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejniki REGULUS? znacie? a mo?e macie?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 216
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam grzejniki REGULUSA i jestem zadowolony. Zdecydowłem się dlatego bo są miedziane. Rurki mam miedziane i żeby nie było zjawisk termoelektrycznych to najlepiej kaloryfery też miedziane. Miedź jest bardzo trwała, z czasem pokrywa się patyną (kolor zielony) ale to jest dla niej naturalna warstwa ochronna. Co innego aluminium, z czasem przy podwyższonej temperaturze występuje w nim zjawisko tzw korozji wewnętrznej. Na zewnątz nic nie widać, a materał robi się coraz bardziej kruchy. Nie sądzę aby kaloryfery aluminiowe wytrzymały np 30 lat, a miedziane bez problemu. Następna sprawa, aby ograniczyć zjawiska termoelektryczne w CO przy rurkach miedzianych a kaloryferach aluminiowych do wody dodaje się specjalny środek tzw inchibitor. Ja mam kocioł Vailanta, a oni nie uznają reklamacji jeżeli wykryją wykryją że w wodzie grzewczej były jakieś dodatki.

Grzejniki REGULUS są typu konwektorowego. Więcej o nich jest na stronie http://www.regulus.com.pl Jest też tam program do obliczania doboru grzejników. Właśnie przy pomocy tego programu dobrałem sobie w domu wszystkie grzejniki i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam i mam takie, ale pierwszy sezon.

 

Argumentem za ich wyborem dla mnie bylo to, ze oddaja wiekszosc ciepla przez konwekcje, czyli grzeja przeplywajace przez nie powietrze, a mniej sciane za grzejnikiem (porownujac np. z grzejnikami stalowymi panelowymi, radiacyjno-konwekcyjnymi).

Wg mnie to ma znaczenie np wtedy, gdy sciana za grzejnikiem nie ma dobrej izolacji termicznej - u mnie sciany starego domu sa ocieplone, ale niestety maja mostki cieplne do ziemi trudne do dobrego zaizolowania. Czyli uwazam, ze stosujac grzejniki konwekcyjne mniej ciepla trace na ogrzewanie gruntu wokol domu. Przekonal mnie argument o korzysciach z ogrzewania przez silniejszy przeplyw powietrza, zamiast radiacyjnie.

 

(Mowiac dosc technicznie - a czasami trzeba - czym wieksza temperatura wewnetrznej powierzchni sciany, tym wiecej ciepla ucieka przez sciane na zewnatrz domu, bo ilosc ciepla przewodzonego przez sciane jest proporcjonalna do roznicy temperatur obu powierzchni sciany. To jest cieplo stracone, bo ono nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu).

 

Wada: sa dosc delikatne mechanicznie - latwo je wgniesc (np. dlatego w sieni dalem zwykly stalowy panelowy).

 

A Convector jednak nie padl, tylko dwoch znanych panow juz go nie musi reklamowac (ile lat Grzesiek13 chcialbys ogladac te sama reklame).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem tytuł postu to odrazu otworzyłem i czytam ,czytam i oczom nie wierzę .Po głębszym zastanowieniu nasuwają sie tylko 2 myśli

1 lobing

2 idiotyzm

W pierszym punkcie wiadomo i mie ma co roztrzepywać.

Co do drugiego to mnie cholera wzieła ,że normalni ludzie ,a myślą jak dzieci. Wytłumaczę dlaczego.

1 zbyt mała ilość wody to nie zaleta tylko strata,ponieważ woda jest tylko nośnikiem energi i nie ma wpływy na bilans energetyczny ,a wprzypadku zbyt małej ilości wręcz naraża nas na kolosalne straty ,a w przypadku kotła na paliwa stałe to już jest niebezpieczne.

Jak wspomniałem mała ilośc wody musi przenieś dużą ilośc energi z kotła do grzejnika ,a wiązę sie to z podniesieniem temperatury i szybkościa obiegu . Każde podniesienie temperatury na kotle wiąze sie z stratą energi do komina.Napewno ci co użytkują grzejniki konwektorowe juz zauważyli że do 70 stopni rezultaty są mizerne.To convektor zrobił ludziom wodę z mózgu i całe szczęście ,że schylił sie ku upadkowi . Inwestorzy ,którzy nabyli te grzejniki w większości już powymieniali.Grzejnik może nazywac sie różnie ,ale zasada grzania jest ta sama niezależnie ,która firma wyprodukowała.Pozostaje kwestia bezpieczeństwa o której nikt nie wspomniał a ma kluczowe znaczenie czy rano obudzimy sie w własnym domu. Każdy kocioł węglowy musi mieć system otwarty i wrazie zaniku prądu system musi zadziałać na grawitację ,co w przypadku grzejników konwektorowych jest nie możliwe i nie wykonalne .O akumulatorach ciepła już nie wspomne zyczę tylko dłuuuugiego .taniego i przedewszystkim bezpiecznego użytkowania konwektorów.ADAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adamosie,

Ty faktycznie o lobbingu nic nie mow, jak mieszkasz w Ketach - huta aluminium. Czyzby wiec wszystko co nie aluminium to jest beeeee.

 

Pewnie ilosc wody w instalacji byla walkowana na forum sto razy, ale ja tez uwazam, ze jak ma sie kociolek bezpieczny przeznaczony do systemu zamknietego, to duza ilosc wody nie jest do niczego potrzebna.

 

Rzecz w tym, ze sporo ludzi (a wiem to od instalatorow z ktorymi rozmawialem) montuje kotly przeznaczone wylacznie do systemu otwartego (np. weglowe) w ukladach zamknietych. I ci faktycznie moga sie obudzic na polu w miejscu, gdzie stal ich dom, ale to niezaleznie od tego czy maja grzejniki stalowe, zeliwne, miedziane czy aluminiowe.

 

POza tym zauwaz, ze strasznie nas tu obrzuciles wyzwiskami.

 

No i nikt tu nie mowil, ze jest normalny.

"Tylko paranoicy moga przezyc" - Andy Groove

(jeden z zalozycieli i prezes Intela. Tak, tak, wlasnie tego Intela ktorego procesor jest zapewne w twoim komputerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadają się użytkownicy, którzy są zadowoleni oraz piewca ogólnodostępnych mitów. Nie wszystkie blondynki są głupie jak i nie wszystkie grzejniki miedziano-aluminiowe mają te same cechy użytkowe.

Czy Pan z Kęt wie np. żę Regulusy mają kolektorowy układ grzewczy

a grzejniki krakowskie co powoduje iż posiadaja one wielokrotnie niższe opory hydrauliczne?

Czy Pan z Kęt wie czym jest bezwładność instalacji, i że regulusy wskutek małej pojemności wodnej nie potrzebują zbędnej drogiej elektroniki w tym szczególnie pogodówki?

Czy Pan z Kęt wie, że wysoka sprawność i ogromna powierzchnia czynna

regulusów powoduje, że transmisja energii do otoczenia jest bezproblemowa a dobierany kocioł może mieć moc od 20-40% niższą niż przy innych grzejnikach?

Czy Pan z Kęt, że regulusy montuje w Polsce z bardzo dobrym skutkiem

blisko tysiąc instalatorów, również w kotłach kondensacyjnych - niskotemperaturowych, we współpracy z kominkiem i pizecamia węglowymi? Czyżby biedacy nie wiedzieli co czynią?

Czy Pan z Kęt wie, że regulusy eksportowane są do dziewięciu krajów

w tym do wymagających Niemiec i Rosji i Ukrainy, której obywatele

pod względem wiedzy technicznej biją nas na głowę (latają przecież w kosmos)? Nie było tam jednak tych, którzxy zepsuli rynek i przyczynili się do powstania powtarzanych, nie tylko w Kętach mitów.

Itd, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie bogusławie ,w każdym poście wspomina Pan o blondynkach ,czyżby naprawde cos nie tak.W Ketach naprawdę jest huta aluminium ,ale jak by zadał Pan sobie trudu to napewno wiedzialby Pan ,że od 6 lat nie produkują grzejników. Pana wypowiedzi {fachowe } nie mają sie nijak do życia i twierdzę z całą odpowiedzialnością o miernym poznaniu tematu ogrzewania. Niektóre twierdzenia nawet śmieszą swoimi wywodami.Piewszy przykład z brzegu Czy

Pan z Kęt wie czym jest bezwładność instalacji, i że regulusy wskutek małej pojemności wodnej nie potrzebują zbędnej drogiej elektroniki w tym szczególnie pogod.

Ten kwiatuszek pod rozwagę ,mała ilośc wody w instalacji wymaga bardzo dużo elektroniki i urządzeń pomocniczych ,Czy Pan bogusław wie ,że mała ilość wody zmuszą do zwiększenia przepływów i podniesienia temperatury na zasilaniu.Czy wiadome jest Panu w jakiej temperaturze wody zaistnieje optymalna konwekcja powietrza w grzejniku .Idąc tokiem Pana rozumowania to grzejniki aluminiowe zakładają tysiace instalatorów ,a bez Kozery to setki tysiecy.ADAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps

Zapomniałem zapytać czy Pan wie ,dlaczego Regulusy mają "system kolektorowy " ano z prostej przyczyny nie opanowali dobrego gięcia rurek miedzianych jak mi sie zdaje o grubości już nie pamietam o.6mm lub 0,9mm.

witam

tylko dziwi mnie troszke jeden fakt ze " producent udziela 25 lat gwarancji na trwałość korozyjna i moc grzewczą "

oni musza byc wielkimi ryzykantami skoro na takie jak twierdzisz g..... daja tak dluga gwarancje w porownaniu do innych producentow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie do konca mnie przekonales bo warunki sprzedazy i gwarancyjne na terenie Unii sa dosc rygorystyczne i jezeli rzeczywiscie by produkowali buble to juz dawno by oglosili upadlosc

wiesz latwo powiedziec ze ktos produkuje buble ale trudno Ci to udowodnic ze mowisz prawde a sam fakt ze kiedys inna firma produkowala podobne i padla nie swiadczy to o tym ze robila badziewie tylko moze byc jeszcze wiele innych powodow ze padla

mam prosbe , jezeli jestes tak pewny ze to sa buble podaj jakies konkretne argumenty , przyklady a nie tylko stwierdzenie ze cos jest be a cos cacy :D

 

co do cyt " zbyt mała ilość wody to nie zaleta tylko strata,ponieważ woda jest tylko nośnikiem energi i nie ma wpływy na bilans energetyczny ,a wprzypadku zbyt małej ilości wręcz naraża nas na kolosalne straty "

moze to i prawda ale mi wytlumacz dlaczego po przerobieniu instalacji na cienkie rury i zmiejszeniu ilosci wody w obiegu o ok 60% zuzycie gazu spadlo mi o ok 30% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wiesz klapek na oczach nie nosze - kon nie jestem

tylko ciekawi mnie dlaczego tak te grzejniki odradzasz wszystkim i jednoczesnie starasz sie ich uzytkownikow i potencjalnych nabywcow albo osmieszyc albo obrazic ?

odn cyt " Szkoda mojego jak i twojego czasu " masz racje - tobie brak argumentow a mnie czasu na jalowa dyskusje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosze z sasiedniego watku:

Zadalem sobie trudu i wpisalem wsp. korekcyjne trzech marek do jednej tabeli. Sa to wsp korekcyjne dla temp. pomieszczenia +20 st.

Wynika z nich ze purmo i fondital to w zasadzie to samo, zas wyraznie odstaje regulus. Juz na pierwszy rzut oka widze ze zbyt wiele pomiarow nie zrobiono ale roznice sa i tak powalajace.

Jesli kupicie grzejnik 1000W dla 90/70 to przy zasilaniu 55/45 tak ja by pogodowka ustawila na kotle teraz Purmo i Fondital beda dawaly 400W zas regulus 500W. Czy takie wsp. pojawiaja sie rowniez w ich materialach na pismie czy to tylko internetowy wabik?

 

http://www.enaco.pl/neur0344izx2/wspkor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...