Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czyszczenie podłogówki


d_mian

Recommended Posts

Dzień dobry, kupiłem mieszkanie 40m w którym jest podłogowe ogrzewanie (zero grzejników ) z piecyka dwufunkcyjnego, pompka działa na maksymalnej mocy ale przepływy są bardzo małe na pętlach, a woda w instalacji jest zanieczyszczona co widać na rotatorach, wyglądają jakby rdzawy osad w nich był, jak wyczyścić całą instalację? Dodać jakiś preparat bo samo płukanie woda tego całego syfu raczej nie wyczyści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka temperatura zasilania i z wody wyłazi żelazo oraz magnez plus wapń czyli kamień więc wygląda jak wygląda , zapodać jakąś chemię zostawić na dwa dni na chodzi zlać zalać świeżą wodą plus inhibitor korozji plus niewielką ilość glikolu propylenowego i jakiś czas będzie dobrze choć nie na zqawsze są tacy co woda destylowaną zalewają ale wg fachmanów ona jest żrąca więc nie wiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydraulik mówił żeby nic z tym nie robić że nie ma potrzeby...

Bo hydraulikowi się nie chce i w ten sposób przyznałby się, że spieprzył robotę.

Po pierwsze (tak samo jak u mnie) nie przepłukał instalacji. Napełnił raz i gotowe.

Po drugie skąd hydraulik wie co to za reakcja chemiczna tam zaszła? A nuż jest to coś szkodliwego dla zaworów?

A po trzecie nie dodał żadnego inhibitora, a na pewno warto to zrobić. U mnie też dziad nie dodał i już na drugi dzień po uruchomieniu woda zżółkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to co widzę na zdjęciach jest spowodowane źle wykonaną instalacją!!!!!

Po pierwsze zlikwidowałbym wszystkie połączenia inne niż mosiężne - czyli pracy z tym trochę będzie - wymiana wszelkich zaworów kulowych typu psełdo srebrnych, na mosiężne! wymiana wszelkich złączek ocynkowanych z instalacji. Wyczyszczenie i wypłukanie całej instalacji ( oczywiście po okresie grzewczym) wodą czystą z instalacji, wypłukanie polega na podłączeniu na belce zasilania i przy zakręconych wszystkich prócz jednego obwody przepuszczenie wody wodociągowej, aż do sytuacji gdy poleci woda czysta. I tak kolejno z każdym obwodem pozostawiając zawsze odkręcony tylko jeden. Założenie filtra mechanicznego na instalacji zasilania CO czyli wyjście z pompy pieca. Z na tyle łatwym dostępem, aby móc przynajmniej raz na sezon kontrolować jego stan i by móc umieścić w nim ewentualny środek chemiczny.

Wlanie do układu inhibitora zgodnie z recepturą na opakowaniu i w takiej ilości jak jest zalecane.

To podstawa w innym przypadku - będzie dochodziło do zanieczyszczenia układu instalacji CO, uszkodzeń pompy, uszkodzeń zaworów na belce rozdzielacza w tym pracy rotametrów co skutkuje ograniczonym przepływem i brakiem kontroli nad temperaturą w pomieszczeniach, zapowietrzaniem się instalacji, szumami przepływu oraz co jest najbardziej kosztowne uszkodzeniem wymiennika pieca. Takie zanieczyszczenia są jak cholesterol w krwioobiegu i czy się komuś to podoba czy nie należy z tym walczyć, albo zapobiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo hydraulikowi się nie chce i w ten sposób przyznałby się, że spieprzył robotę.

Po pierwsze (tak samo jak u mnie) nie przepłukał instalacji. Napełnił raz i gotowe.

Po drugie skąd hydraulik wie co to za reakcja chemiczna tam zaszła? A nuż jest to coś szkodliwego dla zaworów?

A po trzecie nie dodał żadnego inhibitora, a na pewno warto to zrobić. U mnie też dziad nie dodał i już na drugi dzień po uruchomieniu woda zżółkła.

 

niestety ale hydraulik płukał instalację, bardzo dokładnie zresztą, taki objaw wystapił w roku nr 6, jeszcze w zeszłym roku woda była czysta, wystepuje tylko na podłogówce a mam jeszcze kaloryfery, woda tam jest czysciutka, ten osad jest tylko na tych zaworkach

Edytowane przez jacku6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka temperatura zasilania i z wody wyłazi żelazo oraz magnez plus wapń czyli kamień więc wygląda jak wygląda , zapodać jakąś chemię zostawić na dwa dni na chodzi zlać zalać świeżą wodą plus inhibitor korozji plus niewielką ilość glikolu propylenowego i jakiś czas będzie dobrze choć nie na zqawsze są tacy co woda destylowaną zalewają ale wg fachmanów ona jest żrąca więc nie wiem .

 

zasilanie nie przekracza 30 stopni... na kaloryfery idzie max ok 45 a woda jest czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj z pół litra fosol-u i wyczyścisz wszystko , a rotametry rozkręcone ? tam masz taką osłonę na rotametrze taką dużą zdejmujesz i odkręcasz ten górny plastik nie ten od belki rozdzielacza nic się nie stanie ale z wyczuciem bo jeden obrót dużo zmienia .

 

a jak wyczyscic ten plastik żeby widać było przeplywy? Po prostu zakrecic zasilanie i powrót i wykrecić te plastiki? potem trzeba odpowietrzac wszystko? i jak wlać chemie czy inhibitory korozji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...