Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak to jest z tym BRAKIEM MOŻLIWOŚCI podłączenia gazu?


michkarp11gmail.com

Recommended Posts

Witam

 

Temat świeży i dotyczący pewnie dużej grupy osób.

Jak to jest z tym brakiem możliwości podłączenia gazu w którym ostatnio tak glosno?

 

Czy macie na to jakis pomysł, sposób czy sa jakies informacje na temat tego, że sie to zmieni? Czy to definitywny koniec przylaczy gazowych przez 2 lata ?! :mad:

 

Mam linie gazu, która przebiega w granicy mojej działki, żeby postawili skrzynke muszą dorobić dosłownie 1,5m rurki z ziemi do góry. Czy nawet tak krótki przyłącz nie będzie do zrobienia ?

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak, że aby wykonać ten kawałek rurki muszą ogłosić przetarg, a z tym są związane i inne odcinki. A to powoduje że brak kasy uniemożliwia ich zrobienie. Jest budżet firmy/przedsiębiorstwa który obecnie jest pusty bo tak jak tu kiedyś pisałem w wielu przypadkach z ubiegłego roku musiano dopłacić (wynegocjowaną różnicę firmą które ze względu na wzrost kosztów wykonały usługę)

 

A czy da się coś zrobić? zapewne niewiele. Czy dałoby się samodzielnie wykonać przyłącze? nie wiem jak jest z udostępnieniem i przekazaniem placu budowy w PGNiG. zbyt dużo niewiadomych aby coś doradzić - być może ktoś bardziej w samym temacie ale od strony dostawcy coś napisze.

 

Ja mam nadzieję , że się coś ruszy po uchwaleniu budżetu bo to jest tylko kwestia zabezpieczeń środków, a kasa przecież jest i tak samo trafia od przyszłego klienta podczas wykonywania przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa to pół problemu, lecz są miejsca w kraju gdzie nie podłączysz gazu na cele grzewcze, gdyż do mieściny idzie jedna rurka fi 160 s.c. i pobór się nie bilansuje z dostawą. Prądu też mało, bo jedna linia 110kV i 20kV na wspólnych słupach, jeden GPZ i po ptokach. Tak jest od 25 lat. Czy w tem porąbanym kraju nikt nie bilansuje potrzeb energetycznych, wodnych & gówiannych? Gdzie się nie obejrzysz to une grando bordello.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...