Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperatory Reventon


Recommended Posts

Bypass zaklejony, trzeba rozebrać obudowę z góry i wkleić tam styropian. Tak to jest tam spora dziura zasłonięta cienką blachą mechanizmu, tragedia, nie wiem kto to projektował. Myślę że to najbardziej poprawi sprawność a bypasa i tak nie używalem.

Obudowa części zimnej poprawiona tzn kupiłem matę piankową kauczukową 1cm i oblepiłem wokół tam gdzie ta dziadowska pianka poklejona. Oczywiście klapkę filtra też trzeba zakleić (zimą sprawdzałem termowizją i w tych miejscach ucieka ciepło)

Filtry przyszły, jeden poszedł bez przycinania, drugi przycinałem na kilkanaście cm. Bardzo łatwo przyciąć. Z plusów maja dołączany filtr ala węglowy. Z minusów oczywiście poprawkę na chińskie wymiary trzeba brać, zamiast 4 cm grubości ma ok 3,6-3,7cm a wysokość to 11,5-11,6cm zamiast 12cm. Ale wchodzą i trzymają się bez problemu. Link: https://allegro.pl/oferta/hepa-do-oczyszczania-sciekow-germguardian-13837961938?order=p&buyNew=1&offerTypeBuyNow=1#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich, właśnie samodzielnie zainstalowałem bliźniaczy rekuperator pod marką Hyundai, który po 15 latach zastąpił Dospela. Sam reku narażone na plus, ale trochę mnie denerwują te ustawienia automatyczne, których nie kumam i chciałbym popisać własne skrypty nodered (temperatury, wilgotność, prognoza pogody its.), które wcześniej miałem pod Dospela. Próbuje od kilku dni wbić się w RS485 przy pomocy modułu ESP i konwertera MAX485, ale bez rezultatu, cisza na serialu. Czy komuś udało się oprogramować modbus od tych rekuperatorów? Czy ten port trzeba jakoś aktywować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...