Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek z płaszczem i dgp


ceran

Recommended Posts

tak i tu właśnie wydaje mi się że kominek ma dużo energii nie wykorzystanej w salonie gdzie jest zabudowany jest bardzo ciepło i w pokojach na parterze a u góry mam wrażenie że jest w okresie zimowym troszkę nie dogrzane dlatego zastanawiam się czy można wykorzystać energię z kominka jako dodatkowe dogrzanie pomieszczeń na piętrze.. Koszty do dorobienia DGP nie biorę pod uwagę zależy mi tylko na dogrzaniu góry ale czy wtedy dam radę równomiernie też grzać kaloryfery, czy zabrana energia będzie równoważyć grzanie płaszcza i DGP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i tu właśnie wydaje mi się że kominek ma dużo energii nie wykorzystanej w salonie gdzie jest zabudowany jest bardzo ciepło i w pokojach na parterze a u góry mam wrażenie że jest w okresie zimowym troszkę nie dogrzane dlatego zastanawiam się czy można wykorzystać energię z kominka jako dodatkowe dogrzanie pomieszczeń na piętrze.. Koszty do dorobienia DGP nie biorę pod uwagę zależy mi tylko na dogrzaniu góry ale czy wtedy dam radę równomiernie też grzać kaloryfery, czy zabrana energia będzie równoważyć grzanie płaszcza i DGP. Chyba mój kominek ma większą moc do ogrzania domu niż kubatura domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i tu właśnie wydaje mi się że kominek ma dużo energii nie wykorzystanej w salonie gdzie jest zabudowany jest bardzo ciepło i w pokojach na parterze a u góry mam wrażenie że jest w okresie zimowym troszkę nie dogrzane dlatego zastanawiam się czy można wykorzystać energię z kominka jako dodatkowe dogrzanie pomieszczeń na piętrze.. Koszty do dorobienia DGP nie biorę pod uwagę zależy mi tylko na dogrzaniu góry ale czy wtedy dam radę równomiernie też grzać kaloryfery, czy zabrana energia będzie równoważyć grzanie płaszcza i DGP. Chyba mój kominek ma większą moc do ogrzania domu niż kubatura domu
Masz po prostu kiepski wkład wodny, skoro przegrzewa salon w którym stoi. Czy DGP teraz pomoże? Trzeba by sprawdzić na miejscu. Wątpię czy na odległość ktoś to potrafi policzyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu kiepski wkład wodny, skoro przegrzewa salon w którym stoi. Czy DGP teraz pomoże? Trzeba by sprawdzić na miejscu. Wątpię czy na odległość ktoś to potrafi policzyć....

 

Mocno wątpliwe by wodniak wygenerował tyle energii w obudowie by wystarczyło na dgp, tym bardziej, że pewnie wkład jest obłożony "złotkiem". Salon przegrzewa się raczej przez szybę.

Żeby dogrzać poddasze, trzeba tam po prostu puścić więcej na kaloryfery, dgp to dużo kombinowania, a efekt będzie mizerny. Na upartego można wykuć dziurę w podłodze nad obudową kominka i zobaczyć czy to coś daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu kiepski wkład wodny, skoro przegrzewa salon w którym stoi. Czy DGP teraz pomoże? Trzeba by sprawdzić na miejscu. Wątpię czy na odległość ktoś to potrafi policzyć....

 

No to pokaż Pan Panie Piotrze wkład wodny, który nie emituje ciepła przez szybę. No chyba, że nie posiada przeszkolonych drzwiczek ale wtedy mielibyśmy w salonie raczej piec krematoryjny aniżeli kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż Pan Panie Piotrze wkład wodny, który nie emituje ciepła przez szybę. No chyba, że nie posiada przeszkolonych drzwiczek ale wtedy mielibyśmy w salonie raczej piec krematoryjny aniżeli kominek.

Już pokazuję! Mój w domu, po zmianie szyby ze zwykłej na pirolityczną. Redukcja emisji o 50%. Są wkłady tak skonstruowane, że redukują emisją przez szybę nawet w 80%!. ...Ja miałem na myśli wkłady, które przegrzewają salon z innych powodów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...