Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cieknący kominek pomocy!!!!!


Norte,

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy nie mam doświadczenia z kominami ani kominkami, mieszkam w mieszkaniu po moim ojcu i instalacja kominka została zrobiona z 3-4 lata temu problem jest taki że zaczęło cieknąć z kominka, nie wiem co zrobić sciane mi zalało oraz cieknie z otworów pod kominkiem, nie mam pojęcia co jest nie tak ojciec tez nie do końca jak się pytałem ale też nie ma za bardzo czasu żeby mi pomóc i nie mam zbyt dużo informacji na temat tej instalacji lecz mogę załączyć zdjęcia oraz dopytać jeżeli to będzie potrzebne. Przez 3/4 lata było palone, nic nie ciekło i nagle zaczęło i to leje się nawet pod drzwiczkami komina z otworów jak już wcześniej wspominałem. Na początku myślałem ze to przez deszcze ostatnimi czasami ale się okazało że woda leci jedynie przy paleniu, nie sądzę że to wina drewna ponieważ paliłem mokrym drewnem A to jest suche. Proszę o pomoc ponieważ zbliżają się mrozy i nie mam jak inaczej ogrzać mieszkania A doświadczenia z kominkami tez nie posiadam, mam 19 lat i nie miałem nigdy do czynienia z takimi rzeczami, a moj ojciec tez nie rzuca cie z pomocą kazał mi wstawić mała miskę metalowa do otwóru gdzie leci z komina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy nie mam doświadczenia z kominami ani kominkami, mieszkam w mieszkaniu po moim ojcu i instalacja kominka została zrobiona z 3-4 lata temu problem jest taki że zaczęło cieknąć z kominka, nie wiem co zrobić sciane mi zalało oraz cieknie z otworów pod kominkiem, nie mam pojęcia co jest nie tak ojciec tez nie do końca jak się pytałem ale też nie ma za bardzo czasu żeby mi pomóc i nie mam zbyt dużo informacji na temat tej instalacji lecz mogę załączyć zdjęcia oraz dopytać jeżeli to będzie potrzebne. Przez 3/4 lata było palone, nic nie ciekło i nagle zaczęło i to leje się nawet pod drzwiczkami komina z otworów jak już wcześniej wspominałem. Na początku myślałem ze to przez deszcze ostatnimi czasami ale się okazało że woda leci jedynie przy paleniu, nie sądzę że to wina drewna ponieważ paliłem mokrym drewnem A to jest suche. Proszę o pomoc ponieważ zbliżają się mrozy i nie mam jak inaczej ogrzać mieszkania A doświadczenia z kominkami tez nie posiadam, mam 19 lat i nie miałem nigdy do czynienia z takimi rzeczami, a moj ojciec tez nie rzuca cie z pomocą kazał mi wstawić mała miskę metalowa do otwóru gdzie leci z komina.

 

To co leci z komina i z kominka to woda czy jakaś smolista maź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komin wyziebiony w górnym odcinku, nawet w ceglanym potrafi się tworzyć kondensat i ściekać na dół, miesza się z produktami spalania osadzającymi sie na ścianach komina i capi. Przy opalaniu w kominku w trybie ciągłym , no przez tą dobę zjawisko zniknie jeśli to kondensat jest winą.

drugie to woda opadowa znalazła droge do komina . Warto obejrzeć komin z zewnątrz jeśli jest możliwość bo i równocześnie najczęściej naciek jest na tynku komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda deszczowa to nie jest bo nie cieknie nic przy deszczu, nie pale juz o tygodnia, palenie ciągle nic nie pomogło bo paliłem 3 dni pod rząd i i tak musiałem miske opróżniać, wydaje mi się że to może być przez słaby ciąg ale nie jestem pewien i się na nic nie upieram bo się nie znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znaj się dalej , ale brak mi relacji o oględzinach komina z zewnątrz. Ja koncentrowałem się i usiłowałem mentalnie naprawić problem, nie udało się jak donosisz. To musisz kombinować sam , cuda są za rzadkie.:mad: Masz licznik wody zakręć wszystko ta mała wskazówka zmieniła po kilku godzinach pozycje? I to samo dotyczy sąsiadów wyżej.

Jak zmieniła to kranów kapie albo masz wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...