Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bez spiny nad bajorem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 492
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wybralismy tez naroznik do salonu, bedzie z serii tej co poprzedni, ci co nas odwiedzili i na nim siedzieli wiedza dlaczego :lol: tylko nasz bedzie mial jeszcze dodatkowo pojedynczy lub podwojny modul po szerokosci. i ta czesc long chair bedzie z tych węższych, nie lubie takiego lotniska i wizualnie bedzie lżej Na pewno wszyscy sie pomieszcza, bo naroznik jest wyjatkowo wygodny. Nie moge sie doczekac kiedy na nim zalegne. Teraz jedynie pozostaje wybrac kolor.

W sumie bedzie mial wymiar 406x280, ta krotsza czesc 212. kawal wypoczynku :D

 

images?q=tbn:ANd9GcSdcbXCG9YFAqQd8nuokKhUY77K3HJdlWjEcfv26L7dKc6gljcKrb764m92o79xp_x6hR8&usqp=CAU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie łózko (tylko mysle wciaz nad kolorem) wybralismy do głownej sypialni, mamy juz z tej serii kupione do goscinnego i do drugiej sypialni (tylko mniejsze rozmiary) i swietnie sie sprawdzja, korzystamy z nich na tymczasie. 1864-014-061-002-0002-p-3.jpg

 

1864-014-061-002-0002-p-1.jpg

 

materace i tak kupujemy wszystkie nowe, bo te co mamy maja prawie 8 lat, pora juz na zmiane. Musze pomyslec co zrobic ze starymi :rolleyes: sa jak nowe, wymienione rok temu pokrowce, prane praktyczne co 2 miesiace.

 

Moze zawioze do schroniska dla psow, sa z pianki termoelastycznej, mozna je pociac i beda swietne na legowiska dla pieskow, szczegolnie tych starych z problemiami ortopedycznymi.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, otrzymalismy numer budynku wiec nasz dom nie jest juz bezimienna budowa a ma jak przystało swoj numerek porzadkowy :lol2: z czego nie ukrywam bardzo sie ciesze, bo kurier juz trafi a podawanie adresu do transportu nie bedzie kopaniem sie z koniem ;) nie musze tez prosic sasiadki o przysluge odbioru moich paczek, bo widzialam, ze nie bardzo jej to odpowiada. Choc nigdy paczki do niej nie wyslalam :lol2: Zabawne, ze ludzie tylko jak czegos od nas potrzebuja potrafia byc mili i uczynni, jak juz dostana co chca to temat i ewentualna pomoc zwrotna schodzi na dalszy plan. Cóż, tacy sa ludzie.:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bywalcom mojego dziennika skladam życzenia świateczne, takie z przymruzeniem oka. Spokoju, pokoju i normalnosci w tym zwariowanym swiecie.

 

i tak dla usmiechu:

 

Dziecięce marzenie

Goście już się rozeszli, więc pozbierałem ze stołu naczynia i od razu wziąłem się za zmywanie. Włożyłem gumowe rękawiczki, otworzyłem płyn. Sterta talerzy na suszarce zaczęła rosnąć.

Po chwili do kuchni przyszła żona. Dopijając czerwone wino z kieliszka, usiadła przy stole.

– Zmęczona? – zapytałem.

– Trochę.

– Połóż się. Jutro znów przychodzą.

– Tak. Zaraz.

Przez chwilę milczeliśmy oboje, wsłuchując się w szum wody i szczęk naczyń.

– I znów ci się nie udało, biedaku – westchnęła w końcu żona, odstawiając pusty kieliszek na blat.

Pokiwałem głową. Wiedziała, że od dziecka marzyłem, by zobaczyć, jak ktoś dławi się ością. Wyłącznie dlatego co roku święta urządzaliśmy u nas. Niestety, bez skutku. Mimo że serwowaliśmy wiele dań z ryb, także tych najbardziej zdradliwych, nikt nigdy nawet nie zakasłał. Nie byłem w dobrym humorze.

– Gdzie robię błąd?

– Może trzeba gości bardziej zagadywać podczas jedzenia?

– Przecież wiesz, że próbuję. I nic.

Popatrzyłem na talerzyk, na który ktoś zsunął ości. Nagle mnie olśniło! Palnąłem się w czoło.

– Wiem! Mam!

Prędko opłukałem ości pod kranem.

– Co robisz? – zainteresowała się żona.

– Przy jedzeniu ryb goście są za bardzo uważni. Dodam jutro do sałatki jarzynowej.

 

(źródło: strona Powiedz jak mnie zabijesz)

 

WESOŁYCH ŚWIĄT i uważajcie na ości ;)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nakazuje coroczna tradycja od kilku lat, nasz sywester spedzamy na ........malowaniu ścian. W zasadzie gruntujemy farba podkladowa, na razie machniete są 2 pomieszczenia po 1 podkladzie. Samo malowanko proscizna ale to przygotowanie tasm, obklejenie okien - bleee nie lubie.

 

z innych wiesci zmienilam koncepcje sypialni, beda lamele w kolorze butelkowej zieleni , inna tapeta a mural w liscie pojdzie do pokoju potocznie u nas zwanego goscinnym. mietowa tapeta w romby wypada, jest za bardzo w stylu skandi a tego u nas w tym domu nie bedzie. nasz dom bedzie bez jakiegokolwiek stylu:lol2::lol2::lol2:moze kiedys wrocimy do skandi, bo jest lekki i bardzo go lubimy, jednak chcemy od niego odpoczac i potrzebujemy zmiany. zdjecia wstawie chwilke pozniej:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nastapia zmiany, choc nie wiem kiedy brukarze sie pokaza, troche jestem na nich zla, bo mieli byc w ub. tygodniu i nikt sie nie pojawi

 

w środku tynki zeszlifowane, juz sa jasne i suche, nasza kuchnia, montaz za 3 tygodnie, musimy na cito klasc kafle i malowac

 

widok z salonu, na razie na 2 gorki ziemi ktore rozwieziemy jak tylko brukarze zakoncza swoje prace, juz wiem, ze bede potrzebowac jeszcze co najmniej 4 wywrotek

 

 

sypialnia zagruntowana 1 raz, sciany gladziutkie. jak ja sie ciesze, ze gipsow nie musimy robic:cool:

 

jutro lecimy z kolejnymi pomieszczeniami, dzis musielismy skonczyc garaz

 

 

takie lamele robie w sypialni, zielone do wysokosci 130 cm nad nimi tapeta (musialam strzelic zmiane ze wzgledu na klimatyzator) no i cos mi odwalilo :cool:

 

 

 

 

 

wysokosc jak na poniższej wizce, Wusia znalazla mi tez te tapete ale cena za 2 kawalki zwalila mnie z nog, musialam wymyslec cos innego stad zielone lamele i odpowiednia tapeta, pokaze zaraz po zrobieniu :cool: choc zapewne wiekszosci nie przypadnie do gustu ;)

 

sypialnia2.jpg

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brukarze sie pochorowali i ich nie bylo, zla jestem ale co zrobic, mam teraz inny "klopot" w domu:rolleyes:

 

Dzis zaczely sie robic zabudowy stelazy w lazeinkach, kuchnia prawie cala wykafelkowana, musieli zaczac od kuchni bo na koniec miesiaca bedzie montaz mebli kuchennych. Wczoraj dostalam info ze moje meble dojechaly juz z fabryki. Bedzie jeszcze chwila by do konca wszystko poschlo

 

Zamowilam nowa tapete do sypialni a jutro musze zamowic zielone lamele. W zasadzie to juz ostatnie zamowienia poza szafami i lampami do sypialni, lazienki , salonu i kuchni. Bede sie mogla skupic na pakowaniu i przeprowadzce.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ze ja zawsze szybko, nie czekam , dzialam i temat odhaczam, chce juz mieszkac. moze jutro cos bede w stanie pokazac. kuchia, spizarnia zrobione, bez fug oczywiscie, te beda na kocu przed montazem kuchni. wykaflowana kotlownia i wiatrolap, jutro bedzie kladzina folia i zabezpieczenia pod brodziki, wanny itp.

dotarla ostatnia tapeta pozostalo domowic lamelki i ostatnie lampy

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego - po co- te lamelki. Bo do gromadzenia kurzy będą świetne, ale jakieś inne funkcje też mają? Ogólnie ta sypialnia ze zdjęcia ładnie wygląda ale mam ale... za dużo jeździłam w życiu po (dobrych) hotelach i teraz jak widzę łóżko z panelem pionowym i takie wyeksponowane na środku pokoju, to mam skojarzenie jedno - hotel. Nic nie poradzę.

Ciekawi mnie kuchnia. Pokażesz? Oglądam ostatnio projekty, bo mam problem z kolorem w mojej i chcę ja pomalować. Szafki pomalować. Ale nie mam pojęcia na jaki kolor :lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamelki to przebój wnętrzarski od 2021, sądząc po popularności w realizacjach jakie widuję w czasopismach wnętrzarskich. Zastąpiły płyty betonowe, których praktycznie już nie widuję na zdjęciach.

Drewno ociepla wizualnie, ale w formie boazerii czy okładzin jest zbyt dominujące. Lamelki są mniej narzucające się. I dodatkowo likwidują pogłos.

 

 

EZS - w jakim stylu masz kuchnię?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego - po co- te lamelki. Bo do gromadzenia kurzy będą świetne, ale jakieś inne funkcje też mają? Ogólnie ta sypialnia ze zdjęcia ładnie wygląda ale mam ale... za dużo jeździłam w życiu po (dobrych) hotelach i teraz jak widzę łóżko z panelem pionowym i takie wyeksponowane na środku pokoju, to mam skojarzenie jedno - hotel. Nic nie poradzę.

Ciekawi mnie kuchnia. Pokażesz? Oglądam ostatnio projekty, bo mam problem z kolorem w mojej i chcę ja pomalować. Szafki pomalować. Ale nie mam pojęcia na jaki kolor :lol2:.

 

Hmm, czemu lamelki, bo mnie akurat sie podoba, juz mniejsza z tym czy to przeboj wnetrzarski czy nie ale to fakt, ze daja taka jakas przytulnosc w pokoju, przy odpowiedniej tapecie daja tez efekt wizualny. Mnie sie takie klimaty po prostu podobaja. Pierwszy raz we wnetrzu bede miec butelkowa zielen wiec nawet jestem ciekawa jak to wyjdzie. Czy hotelowo - nie wiem, nie bywam czesto w hotelach :lol2:Ja lubie duze lozka z dostepem z kazdej strony, w koncu to sypialnia. Teraz na wynajetym mam lozko przyklejone do sciany, meczymy sie strasznie, jest klaustrofobicznie bleh, ze tak to ujme. Kurz, no bedzie ale jest go zdecydownaie mniej przy wentylacji mechanicznej no i raz na kilka dni przejechanie miotelką do kurzu to nie problem. Po tylu remontach i doswiadczeniach wiem, ze sypialnia, w ktorej dobrze sie czuje to podstawa odpoczynku. Do tego łądne oswietlenie i klimacik jest. A juz poranny widok za oknami robi mi dzien :popcorn:

 

A co bys chciala z kuchni? wizki czy wybrane materialy, jedno i drugie chyba pokazywalam na poczatku ale moge wrzucic raz jeszcze. Kuchnia bedzie montowana od koniec stycznia, dzis mezaty gruntuje i musimy pomalowac. Wiem, ze kolor moze sie nie spodobac, bo sciany beda antracytowe ale juz to przerabialam w poprzedniej i swietnie sie czulam w tym klimacie. Blaty beda jeasne betonowe i to samo na scianach, meble nieoczywiste, płyta paulownia a wyspa antracytowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamelki to przebój wnętrzarski od 2021, sądząc po popularności w realizacjach jakie widuję w czasopismach wnętrzarskich. Zastąpiły płyty betonowe, których praktycznie już nie widuję na zdjęciach.

Drewno ociepla wizualnie, ale w formie boazerii czy okładzin jest zbyt dominujące. Lamelki są mniej narzucające się. I dodatkowo likwidują pogłos.

 

 

EZS - w jakim stylu masz kuchnię?

 

 

Mnie osobiscie lamelki bardzo sie podobaja, moje beda ciemne butelkowe zielone, dol tapety tez czarno zielony i moze wyjdzie niezly efekt "ombre" od czarnej zieleni do bezu, bo chyba nie pokazywalam jaka tapete zamowilam?

 

Apropo płyt betonowych, u mnie ich nie bedzie ale beton odciskany jak najbardziej ten sam co w podcieniach wejsciowym i tarasowym, bedzie z tego sciana w salonie i korytarzu, bedzie tez cegla i antracytowe sciany. wiec ten tego, zobaczymy :lol: lamele beda w sypialniach. generalnie dom dziele na 2 strefy: dzienna i nocna, dzienna bedzie w stylu chyba bardziej modern urban a czesc nocna w tym co nazwalas modern urban jungle :D

 

jak bedzie tak bedzie, najwyzej bede remontowac:rolleyes::lol2: cos trzeba robic jak zima ogrodu nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...