Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykorzystanie wody ze studni w instalacji CO z kotłem na paliwo stałe


pawzim

Recommended Posts

Cześć Forumowicze,

 

Dostaję już zawrotów głowy, ponieważ nie mogę rozkminić pewnego pomysłu, który mam w głowie od dłuższego czasu.

 

Chciałbym zmodernizować (drastycznie) instalacje w domu tak, abym mógł czuć się (w miarę) samowystarczalny. Wpadłem na pomysł wykopania studni głębinowej i podłączenia jej do sieci CO zasilanej kotłem na paliwo stałe (drewnem) z buforem ciepła. Czy hydrofor będzie tutaj potrzebny? I główne pytanie do Was - czy taki 'układ' jest w ogóle możliwy?

 

Zanim przejdziemy do szczegółów zaznaczę, że nie mam jeszcze dokładnego planu, na ten moment szukam potencjalnych rozwiązań i możliwości. Interesuje mnie jakakolwiek wskazówka, jak taką instalację połączyć w jedną, spójną i bezpieczną całość. Jeżeli ktokolwiek spotkał się z takim rozwiązaniem lub chciałby się wypowiedzieć - śmiało! Z góry dzięki ;)

Edytowane przez pawzim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CO najlepiej wlać wodę zdemineralizowaną. Inaczej zrobi się syf nawet na wodociągowej. Do tego jak masz aluminium i/lub miedź w instalacji warto dolać inhibitor korozji. Ale to lejesz raz i co najwyżej odrobinę od czasu do czasu dolewasz, więc "zużycie" wody znikome i ekonomicznie bez znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaizen Dzięki, mega szybko odpowiedziałeś!

 

Jasne, uzdatnianie wody i wyczyszczenie z tego całego syfu będzie kluczowe. Mógłbyś proszę rozwinąć, jak wyglądałaby kolejność takiego schematu?

1. woda wlatuje do... no właśnie, hydroforu?

2. uzdatnianie wody

3. kocioł

4. bufor?

 

Dobrze to kminię, czy hydrofor w ogóle tutaj nie będzie potrzebny? W czeluściach internetu nie ma ani jednego schematu, który pokazałby takie rozwiązanie (albo jestem słaby w googlach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...