Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najtańsze ogrzewanie domu


polsky166

Recommended Posts

Z Ciebie taka sama przekupka gdy ganisz inne rozwiązania niż te swoje bufory.

Coś gdzieś widziałeś, szaslyszales…. i tyle Twojego.

 

Czy aby? Montujemy i projektujemy wszystko co słuzy do ogrzewania, chłodzenia, wentylacjji, automatykę grzewczą i sterującą. Znasz zakres naszych instalacji? Czy wzorem Gawła piszesz o tym, o czym nic nie wiesz? Jezeli chodzi o scisłosc nie ganię rozwiazn grzewczych Gawła, ganie jego nieznajomosc rozkałdu strat przy ogrzewaniu podłogowym i strat bez takiego ogrzewania. Trzeba zrosumiec sens mojej wypowiedzi i nie chciec zostac jego adwokatem, bo adwokat zwykle ma cos do powiedzenia. Czy znasz zródła twierdzen Gawła ze go chcesz bronic, NIe policzył, nie doczytał a wie, skad? nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz dane potwierdzajace gownowartosc moich obliczen? Bardzo chetnie sie z nimi zapoznam. Nie widziałes ich nigdy, nie wiesz co zawierają, nie wiesz czy sie sprawdziły ale wiesz najlepiej . Niczym ta przysłowiowa przekupka. W odróznieniu od Ciebie mogę policzyc jaka bedzie ta strata, w porównaniu do grzania grzejnikami czy klimatyzatorem strata do gruntu istotnie jest wieksza, wieksza o klika promili całkowitego zapotrzebowania na ciepło budynku, w kazdym razie nie jest to strata która dyskwalifikuje ogrzewanie podłogowe. Po co CW skoro nie liczy obciazen cieplnych w poszczegolnych pomieszczeniach, i tak trzeba dobrac moce grzejników konwektorowych dla kazdego pomieszczenia.

Nie wiem jak Ty to dobierałes ale CW w ty nie pomogło, byc moze z powierzchni. Pochwal sie jak to zrobiłes, przeciez ilosz inteligencji masz nie taki mały.

 

ple ple tylko winny się tłumaczy, znam twoich klientów z tego forum którzy dali się naciągnąć i są niezadowoleni. Mnie to wystarczy. Specjaliści nie muszą się lansować na Forum i nie mają czasu na pisanie w ciągu dnia roboczego.

 

 

Zawsze reklamujesz bufor ciepła i dlatego z tym sie kojarzysz , napisz coś i innych systemch.

 

Pomiajac wszystko od samego liczenia nic nikomu nie przybyło, moim zdaniem nalezy poprawić ocieplenie domu i polożyć nacisk na decentralizację ogrzewania, bo nie ma już tanich źródeł ciepla ale można finalnie nie ogrzewać całego domu a to na pewno zmniejszy koszty. Może po prostu nie byc innego wyboru. Lepeij mieć cieplej tam dzie sie przebywa niż psiarnię w całym domu.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ple ple tylko winny się tłumaczy, znam twoich klientów z tego forum którzy dali się naciągnąć i są niezadowoleni. Mnie to wystarczy. Specjaliści nie muszą się lansować na Forum i nie mają czasu na pisanie w ciągu dnia roboczego.

 

 

Zawsze reklamujesz bufor ciepła i dlatego z tym sie kojarzysz , napisz coś i innych systemch.

 

Pomiajac wszystko od samego liczenia nic nikomu nie przybyło, moim zdaniem nalezy poprawić ocieplenie domu i polożyć nacisk na decentralizację ogrzewania, bo nie ma już tanich źródeł ciepla ale można finalnie nie ogrzewać całego domu a to na pewno zmniejszy koszty. Może po prostu nie byc innego wyboru. Lepeij mieć cieplej tam dzie sie przebywa niż psiarnię w całym domu.

 

Niezadowoleni z czego? NIe ma takiego co by wszystkim dogodził. Tak było tak jest i tak bedzie, taka jest ludzka natura. Co do pisania na forum jak mam chwilkę czasu to cos napiszę, czy lansowaniem jest podanie w watpliwosc Twojego stwierdzenia o stratach i to bynajmniej nie małych przy OP. Nie mogę zrozumiec ze w tym cz yw innych przyapdkach gdzie mam takie uzasadnione zreszta wątpliwosci zaraz dyskutacni podpierają sie moją dzialalmoscią jako kontrargument, Przyzwyczaiłem sie do tego , taka specyfika tego forum.

Co wy z tymi buforami, nie pamietam kiedy ostatni montowałem. O czym mam napisac skoro wszystkie inne zódła ktore montuje zasilają głownie podłogówkę. Co chcesz wiedziec o pompie ciepła PW skoro jestes jej przeciwnikiem. Swego czasu Arturo za ze policzyłem ozc dla domu z kotłem weglowym nazwał mnie sprzedajną dz..ką. Chcesz isc w jego slady? Jezeli ktos chciał dobrac konwektory elektryczne czy klimatyzację do grzania tez policze. A tak przy okazji kiedy ostatnio i czy w ogele reklamowałem bufor ciepła. NIe twierdze ze to jedynie rozwiazanie, ale jezeli klient chce to nie odmawiam, chociaz w obecnym czasie nie mam takich zamówien.

Co do ocieplen to znajdz chociaz jednego klienta któremu nie doradzałem najlepszego w jego przypadku ocieplenia, chociaz jednego, liczenie bez wniosków i doradzy jest bez celu, policze to wiem ile i co trzeba poprawic. Nie wiem dlaczego zarzucasz mi ze tego nie doradzam. Jezeli chodzi o decentralizacje systemu grzewczego i nieogrzewanie niektorych pomieszczen to kazdy decyduje w swoim domu jak i gdzie ma grzac. Decentralizacja mu w tym nie pomoze. Ogrzewanie podłogowe tez daje sie sterowac i selektywnie wybierac ktore pomieszczenia mają byc grzane. Jezeli zapotrzebowanie domu jest małe to takie rozwiazanie jest niezmiernie rzadko stosowane. Czasem inwestorzy zmniejszają temperaturę o 2 max 3 st w niektórzych pomieszczeniach, ale z mojej perspektywy są to rzadkie przypadki. Moze dlatego ze na ogól są to bardzo dobrze ocieplnie domy i coraz czesciej zasilane PC. Po prostu cienia sobie komfort kosztem nieznacznego wzrostu kosztów ogrzewania o ile taki wzrost kosztów ma miejsce.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gorsi ale inni. Inaczej zarabiamy, inne są u nas ceny robocizny, dostępność materiałów, inna jest nasza mobilność w trakcie kariery zawodowej.

Wiec inaczej budujemy

 

Ok ale budowanie z betonu nie jest szybsze i tańsze ze względów nawet technologicznych a i sama robocizna też nie jest za darmo. Co ma wspólnego sposób zarabiania pieniędzy? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale budowanie z betonu nie jest szybsze i tańsze ze względów nawet technologicznych a i sama robocizna też nie jest za darmo. :

 

Kiedy ja budowałem, drewniaki (w przyzwoitej technologii, nie jakieś bida-domki) były droższe.

No gdyby to było tańsze i super-hiper, to by było więcej chętnych na takie domy.

Póki co nie ma.

I koniec off-topu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja budowałem, drewniaki (w przyzwoitej technologii, nie jakieś bida-domki) były droższe.

No gdyby to było tańsze i super-hiper, to by było więcej chętnych na takie domy.

Póki co nie ma.

I koniec off-topu

 

moim zdaniem to jest kwestia bezmyślności w dokonywanych wyborach, ignorowanie wszelkich opcji i olewanie wszystkiego co inne. Szkoda ale to takie nasze narodowe buractwo :sick: w moim otoczeniu domów drewnianych jest co najmniej 50 nie licząc mojego wiec tak rzadkie jak np kopuła autorusa to nie jest która też jest niedaleko mnie ale tylko 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też dom ogrzewany kotłem stałopaliwowym. Mieszka w nim słabo zarabiająca starsza osoba tuż przed emeryturą.

To niewielki 70-metrowy domek, w którym utrzymywana jest temperatura 18 stopni - schodzi na ogrzewanie jakieś 2 tony węgla rocznie plus drewno w okresach dodatnich temperatur. Naprawdę, da się dom ogrzewać przez pół sezonu gałęziami, wiem o tym, bo takie czasy pamiętam (i to było przed położeniem styropianowej izolacji). Na najcięższe mrozy trzymało się węgiel i koks. Podchodzisz do tematu skrajnie, "cały sezon na chruście", a dla biedniejszych ludzi każda ulga się liczy.

 

 

Co do ograniczeń w ogrzewaniu drewnem taki pierwszy z brzegu artykuł: https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/uzywanie-wegla-oraz-drewna-na-cenzurowanym-czy-kominki-moga-zostac-zakazane,343143.html

 

 

Czyli: próbowali, ale się nie udało.

 

Nie będę wycinał postów, które mnie nie dotyczą..

Generalnie, to nie odpowiedziałeś na zarzuty, a opowiadasz...

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...