Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Smrod z kominka z płaszczem wodnym


Majster712

Recommended Posts

Nowy kominek z płaszczem wodnym było grzane cały sezon śmierdzi od początku przy paleniu a jak jest żar to najgorzej. Raz bardziej raz mniej. Szukam i nie mogę znalesc przyczyny. Ostatnio otworzyłem dolna rewizje Komina a tu takie coś. Czy to skropliny? Tak ma być? Dodaje link do galerii google

https://photos.app.goo.gl/rwGH1UE87DSjBxqt7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi na myśl to przypalający się kurz .Na fotkach widać przykurzone elementy . Im wyższa temperatura tym bardziej czuć .

Kurz pojawił się niedawno ponieważ robimy łazienki i były cięte płyty a czuć cała zimę. Mam wrażenie że są jakby smugi na tym kurzu w okolicach rury może tam nie szczelność jakąś jest nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz pojawił się niedawno ponieważ robimy łazienki i były cięte płyty a czuć cała zimę. Mam wrażenie że są jakby smugi na tym kurzu w okolicach rury może tam nie szczelność jakąś jest nie mam pojecia
Bez jakiegoś kumatego fachury na miejscu, słabo widzę diagnozę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz pojawił się niedawno ponieważ robimy łazienki i były cięte płyty a czuć cała zimę. Mam wrażenie że są jakby smugi na tym kurzu w okolicach rury może tam nie szczelność jakąś jest nie mam pojecia

 

Te smugi to raczej z zasysania kurzu przez ciąg komina . Raczej wątpliwe by wydmuchiwało dym w tym miejscu .A potrafisz określić ten smród . Jakiś chemiczny , spalenizny i z którego miejsca go czuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te smugi to raczej z zasysania kurzu przez ciąg komina . Raczej wątpliwe by wydmuchiwało dym w tym miejscu .A potrafisz określić ten smród . Jakiś chemiczny , spalenizny i z którego miejsca go czuć ?

 

Czuć z pod zabudowy. Uchodzi góra przez otwór i uchodzi razem z ciepłym powietrzem do góry. Czuć wedzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zdj widać w środku paleniska jak by jakieś zacieki możliwe że zimna woda z kaloryferów wchodząc do kominka tworzy skropliny w środku i to ocieka i śmierdzi?

 

Tak jak pisał Piotr bez wizji lokalnej ciężko stwierdzic co śmierdzi . Skropliny wewnątrz wkładu raczej nie bo wszystko co we wnetrzu uleci przez komin . Zapach wedzonki swiadczył by o dymie ale skąd byłby ten w zabudowie ? Cofka mało prawdopodobna podczas palenia przez rurę dymową . A nie zaciąga czasem przez wentylacje . Masz grawitację czy inne wynalazki ?

Edytowane przez butynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te smugi to raczej z zasysania kurzu przez ciąg komina . Raczej wątpliwe by wydmuchiwało dym w tym miejscu .A potrafisz określić ten smród . Jakiś chemiczny , spalenizny i z którego miejsca go czuć ?

 

A ja bym postawił na odwrotny kierunek. Może jakieś foto kratek dolotu powietrza pod kominek. Za mała kratka i słaby ciąg kominowy plus niszczelnosc, moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Piotr bez wizji lokalnej ciężko stwierdzic co śmierdzi . Skropliny wewnątrz wkładu raczej nie bo wszystko co we wnetrzu uleci przez komin . Zapach wedzonki swiadczył by o dymie ale skąd byłby ten w zabudowie ? Cofka mało prawdopodobna podczas palenia przez rurę dymową . A nie zaciąga czasem przez wentylacje . Masz grawitację czy inne wynalazki ?

Wentylacja grawitacyjna. Sprawdziliśmy przykładając papier do kratki wentylacyjnej no i wygląda że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czuć wędzonką, może jest jakiś trop.

 

1.Czy równolegle z kanałem dymowym "idzie" kanał wentylacyjny?

2.Jakim drewnem palisz? Opisz gatunek i kiedy ścięte?

 

Palę brykietem bo jak paliłem drzewem to pierwsze co powiedziano mi że to przez drzewo ale cała zimę palę brykietem i nie ma poprawy.

Jest to komin systemowy i obok kanału dymowego idą dwa kanały wentylacyjne od łazienki i drugi od salonu gdzie jest kominek właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...