Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płyta indukcyjna odstaje od blatu


darkspartan

Recommended Posts

Hej,

 

Po około 3 latach używania mieszkania zauważyłem, że płyta indukcyjna (samsung nz64h57479k) odstaje od blatu na jakieś 3-4mm.

Zgromadziło się między płytą a blatem takie coś jakby zaschnięte jedzenie, ale nie jestem pewny. Czy to normalne, że płyta tak odstaje? Boje się, że woda może dostać się do płyty i spowodować spięcie + blat spuchnie. Czytałem, że między płytą, a blatem powinna znajdować się uczelka, ale sam nie wiem czy tam jest.

fotki poniżej:

 

IMG_2527.jpgIMG_2526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnić się poziomicą czy blat i płyta są równe a następnie zdemontować płytę, wyczyścić otwór, przymierzyć czy płyta wchodzi i jest prosto a następnie pokryć brzeg blatu slikonem i umieścić płytę przykręcając ją od spodu fabrycznym mocowaniem.

Jeśli jest nadmiar silikonu to go zebrać tworząc odpowiedni kształt .

 

Silikon zabezpieczy przed wnikaniem wilgoci i resztek pożywienia zapewniając łatwe czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo się nie używa silikonu. Każda płyta ma uszczelkę., Wsuwa się ją w otwór i wsio. .........

 

Uszczelki się nie wsuwa tylko raczej przykleja.

Wspomniana uszczelka to taśma z pianki EPDM lub innego podobnego materiału jednostronnie klejąca przymocowana od spodniej strony płyty.

Problem z puchnącym blatem wyniknął z niewłaściwego wycięcia otworu wraz z zastosowaniem fabrycznej uszczelki.

Jeśli woda wniknie dostając się do surowych wiórów bez okleiny to spowoduje takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...