Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozłożenie podłogówki ile petli


Adamek1990

Recommended Posts

Witam

 

Nowy dom 154 m2 z poddaszem użytkowym. ocieplenie 15 styro grafit podłoga, 20 grafit sicany dach 30 piana PUR. Będę rozkładać podłogówkę rura 16 mm kan therm blue floor. Przy rozkładzie co 10 cm wychodzi mi 10 pętli o długości do 65 - 75 m lub 9 pętli po ok 85 pętli. Które rozwiązanie będzie lepsze? Zasilanie rozdzielaczy z pompy ciepła bez pomp przy rozdzielaczach, zasilanie rozdzielaczy 32 mm PP. Rurki rzadziej pod meblami w kuchni oraz w wiatrolapie pod szafą pod zabudowę.

 

Proszę o podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tyg. też biorę się za rozkładanie rur i nie wiem jak to ugryźć

narazie parter 130m2 Dom dobrze ocieplony podłoga 20cm 0,31 ściany 20cm 0,31 strop nad parterem 20cm 0,31 , natomiast duże przeszklenia

dużo słysze rób wszędzie po 10cm ale wychodzi masa pętli ....

 

Jest ktoś co czyta robił sam i może się podzielić swoimi doświadczeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Łącznie planuję położyć ok 1400 m rury. Zmieni się to jeśli zamiast na poddaszu dam co 15 cm a nie co 10 cm rurę. Średnio wychodzi przy 10 cm rozstawie 10,4 m bieżącego rury przy 15 cm 7,25 mb. Brak sterowania góra dół - jedna temp zadana - czujnik na dole w salonie. Czy na poddaszu jest sens robić co 10 cm i skręcać na rotametrach czy lepiej dać mniej rury czyli co 15 cm? Automatycznie potrzebuję mniejszy rozdzielacz oraz mnie rury - na poddaszu i tak będzie cieplej w końcu kubatura pomieszcznia też jest mniejsza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...